Střílí z karburátoru

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Jindra128
Příspěvky: 15
Registrován: stř 18. dub 2018 22:33:35

Střílí z karburátoru

Příspěvek od Jindra128 »

Zdravím koupil jsem si od spolužáka motokolo ...Na kole byl zadřený píst ...Ten byl vyměněn za nový píst a kroužky ...Motokolo stále nejelo tak jsem objednal Gufera ,svíčku,těsnění,O kroužek no a ještě více
Motokolo furt nejede ...Při startovaní jen sem tam střela ...Když sundám výfuk a startuju to přes vrtačku tak my to střílí z karburátoru ..několikrát jsem ho čistil šteloval zkoušel trysky atd. Ale kolo furt nic při startování
vrtačkou motor jako by jel ale když vrtačku oddělám tak motor ani jednou nenaskočil vše nakoupeno správně všude jsem to dotáhl ,ale furt nic :/ Ještě mě napadlo že je možnost že bych dal naopak píst ,protože píst nebyl označen šipkou ,ale číslem tak jsem to dal číslem k výfuku ...Ještě než bych se pokoušel to rozdělávat tak bych byl rád kdyby jste mi poradily ....Fakt si už nevím rady a jsem sklamanej že to nejede už jsem do toho celkem dost vložil ...Jinak jedná se o motor Sunway 49ccm Vše zabírá benzín tam teče tak fakt už nevím jestli máte nějaký nápad nebo máte nějakou radu nebo zkušenost prosím napište mi to tu děkuji moc :)


RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od RBMK »

Možná to zadřel kvůli chudé směsi - nalej osminu panáka benzínu do sání, zaklepej, startuj.
Nebo je protočený rotor zapalování - koukni na stav klínku.
Válec nebyl podřenej?


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od Madhu »

Dává svíčka jiskru? Vrtačkou to akorát utopíš. Musí ti už kapat palivo z koncovky výfuku. Píst je jedno jak dáš, zámky pístních kroužků nejdou přes kanálky a píst je symetrický. Jinak šipka je někdy i na dně pístu. Pokud nefunguje zapalování můžeš otáčet motorem do nekonečna. Palivová cesta a ZAPALOVÁNÍ, tam musíš začít.
Madhu


Jindra128
Příspěvky: 15
Registrován: stř 18. dub 2018 22:33:35

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od Jindra128 »

dává jiskru benzín tam jde ....
Na válci jsou jen dva malý škrábance
benzín tam úplně moc nejde ale svíčka je mokrá
zadřené to není


Jindra128
Příspěvky: 15
Registrován: stř 18. dub 2018 22:33:35

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od Jindra128 »

A není možné ještě že by to bylo pístem ? koukněte už jsem psal o pístu zde koukněte jaký to má tvar atd. popřípadě budu rád za každou radu


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od Tor158 »

To je asi rozhozené časování.Zápal jde pozdě.Něco s magnetem.Zkontrolovat
zda-li je správně magnet nasazen.Nebo prohozené Drátky.


Pepa Kolin
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. kvě 2020 13:52:38

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od Pepa Kolin »

chci se zeptat, když to střílí do sání, jedná se o chudou směs? Projevuje se to jen při startu pak už to nestřílí.


molca
Příspěvky: 50
Registrován: ned 28. dub 2019 21:51:24

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od molca »

Zdravím dnes jsem jel do práce, jel jsem pomalu 20-25kmh. Jel jsem jinak než obvykle delší kopec větší stoupání motor jel v pohodě trochu začal zpomalovat tak jsem přidal až jsem měl plný plyn. Motor jel v pohodě a zničeho nic začal ubírat poškubavat netáhl ale volnoběh jel, tak jsem to vypl a nechal schladnout. Po schladnuti motor střelil karbec výfuk nedokážu posoudit motor netáhl pokuckaval volnoběh běží tak nějak normálně, Motor je v záběhu cca 200km je to 80 do teď žádný problém, u karbecu jak je sání je to dost masné, že by kapalo něco jsem si nevšiml masné je to ale dost, díky za odpovědi. Ještě dodám že svíčka je n17 , hodně bohatá směs jehla je úplně na prvním zářezu od spodu.


molca.

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od molca. »

Takže odpovím si sám, opraveno, ale určitě to tu nebylo 100x jak tu furt někdo píše, řekl bych ze ani jednou, tak schválně pánové, čím to bylo? A vsadím se ze nikdo neodpověděl z důvodu, že už to tu bylo 100x, omyl pánové.
Jsem zvědav kdo na to dojde...


Pepa Kolin
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. kvě 2020 13:52:38

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od Pepa Kolin »

No me to strili pri rozjezdu do vyfuku a pak pri jizde uz ne. Tak u mne to bude asi jen tesnenim. ;)


molca.

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od molca. »

čau, mě to střílelo při rozjezdu a cukalo, zastřílelo popojelo, cca po 100-200 metrech chytlo se štěstím, musel jsem šlapat jinak to nejelo. netáhlo proste jsem zpomaloval, na volnoběh to jelo normál, ale když jsem přidával plyn i na volnoběh postupně, až na plny plyn tak to nic nedělalo, jako bych jel furt na volnoběh bez plynu. Ale problém vyřešen jede jak má, ale furt se ten jeden na koho cekám neozval, vím ze tomu rozumí a proste chci vedet jestli ví co tomu bylo, už jsem si psal i s Madhu z e-darku který se bohužel taky netrefil, tím ho srdečné zdravím a dekuji mu za rychlou odpověď i když se netrefil, ale mel zájem pomoct a nějak mé nasměroval a to pomohlo, ještě jednou díky, a teď co tomu tedy vlastně bylo? :mrgreen:


Aleš

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od Aleš »

Tak nás nenapínej a poraď jak jsi to opravil. Mě to připadá, že by se tak mohlo chovat profouklé těsnění motoru, ale čím opravdu bylo by mě zajímalo.


Pepa Kolin
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. kvě 2020 13:52:38

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od Pepa Kolin »

Magneto a tim posunuty predstih. Zavada mohla byt povolena matka, nebo neco u klinku ?


Trojvýfuk

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od Trojvýfuk »

molca. píše: stř 15. črc 2020 19:51:23 čau, mě to střílelo při rozjezdu a cukalo, zastřílelo popojelo, cca po 100-200 metrech chytlo se štěstím, musel jsem šlapat jinak to nejelo. netáhlo proste jsem zpomaloval, na volnoběh to jelo normál, ale když jsem přidával plyn i na volnoběh postupně, až na plny plyn tak to nic nedělalo, jako bych jel furt na volnoběh bez plynu. Ale problém vyřešen jede jak má, ale furt se ten jeden na koho cekám neozval, vím ze tomu rozumí a proste chci vedet jestli ví co tomu bylo, už jsem si psal i s Madhu z e-darku který se bohužel taky netrefil, tím ho srdečné zdravím a dekuji mu za rychlou odpověď i když se netrefil, ale mel zájem pomoct a nějak mé nasměroval a to pomohlo, ještě jednou díky, a teď co tomu tedy vlastně bylo? :mrgreen:
Střílení do výfuku je chudá směs(něco s palivem)a nevhodná svíčka.
Střílení do karburátoru je něco se zapalováním(Předstih,malý výkon atd.)
Popřípadě mutace těchto zavad z vlastní blbosti.
Už to tady bylo napsáno taky.


molca.

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od molca. »

Chudá směs určíte ne, mam jehlu úplně na hoře, takže nejbohatší směs co jde, zapalovaní je taky v pořádku, protože jak jsem psal, už to jede úplně normálně. Špatná svíčka, najeto cca 3000km, už si to zasloužila, proste spatně pallia už, to co tomu předcházelo jsem psal výše, plny plyn bohatá směs možná i zaolejovaný filtr sani, proste jsem to utopil a svíčka, už to nedala, ale jako začátečníkovy to proste nedošlo ze něco takového se proste stane. Ono je sice hezké, ze někdo poradí bohatou směs, ale už nepoví jak na ni jezdit, ze se do kopce proste plny dávat nesmí, pokud motor nemá dostatečné otáčky, právě proto jsem založil tenhle dotaz a chtěl vedet, co s tím.


molca.

Re: Střílí z karburátoru

Příspěvek od molca. »

Začátek problému...
Zdravím dnes jsem jel do práce, jel jsem pomalu 20-25kmh. Jel jsem jinak než obvykle delší kopec větší stoupání motor jel v pohodě trochu začal zpomalovat tak jsem přidal až jsem měl plný plyn. Motor jel v pohodě a z ničeho nic začal ubírat poškubávat netáhl, ale volnoběh jel, tak jsem to vypl a nechal zchladnout. Po zchladnutí motor střelil karbec výfuk, nedokážu posoudit, motor netáhl pocukával, volnoběh běží tak nějak normálně, Motor je v záběhu cca 200km je to 80 do teď žádný problém, u karbecu jak je sání je to dost masné, že by kapalo něco jsem si nevšiml masné je to ale dost, díky za odpovědi. Ještě dodám že svíčka je n17 , hodně bohatá směs jehla je úplně na prvním zářezu od spodu.


Odpovědět