Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
pernik158_1

Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od pernik158_1 »

Zdravím potřebuji poradit s motokolem do nedávná jezdillo úplně v pohodě.

A teď když jedu tak to třeba 10 min jede normálně nebo někdy méně a pak se náhle nezávisle na rychlosti jízdy kuckat a dusit jakoby neměl benzín ale má a co je divné ještě víc,

když dám spojku a stojím na místě nebo jedu s kopce sam od sebe se vytáčí motor do plných otáček přitom mám plyn na minimum a nebo třeba jen 10% pak se uklidní a pak zase hlavně když jedu tak to vynechává.

Zkoušel jsem vše možné, vyměnit svíčku cdi s fajfkou i magneto vše je furt stejný. Jsem už z toho nešťastný potřebuji ho do práce mám to daleko
A od nás nejezdí autobusy.
Když jedu do kopce má to pěkný tah a vše se chová normálně. Díky za rady


host

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od host »

Netesní, nasáva falešný vzduch


pernik158_1

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od pernik158_1 »

Odkud myslíš někde ve spoji motoru přes těsnění nebo někde u karbecu díky za odpověď


pernik158_1

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od pernik158_1 »

Vše mám dotažené


Trojvýfuk

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od Trojvýfuk »

pernik158_1 píše: čtv 02. črc 2020 9:35:30Vše mám dotažené
Řešilo se to tu 100x.Máš vadné gufera.Vyměnit.


Návštěvník

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od Návštěvník »

Karburátor to dělat nemůže? V tom případě jestli to jsou gufera tak to neumím vyměnit nejsem mechanik ale musím říct že je to ostuda motor stojí 3590kc a najel necelých 1000km a už nejede.


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od wip »

Je to nejhorší China tak co by jste chtěly.Já měl motorku tříkolku Jinling 250ccm za 68000kč a to byla šmejda no hrůza a tetka jsem si koupil to nejlepší z Číny ale už za jiné peníze 260000kč čtyřkolku CForce 1000 Gladiator od CFmoto a to je jiná liga rapidní rozdíl v kvalitě už na pohled, takže naprostá spokojenost.Já říkám že prodejci co máj servis by mohly motory upravit ,seřídit,vyvážit atd.a potom nabízet za zvýšenou cenu a ne že si koupí člověk něco co hned bude rozebírat a upravovat aby to vydrželo(Rozebráním porušíte záruku co nám bylo řečeno u nejmenovaného prodejce ale jen to zkusily,kamarád měl poruchu tak jsme otevřely kryt na místě magneta aby jsme zjistily závadu a už byl problém ale jel tam osobně a hle záruka uznána, tak asi tak.) .Koho to baví at si to dělá ale já chci jezdit a ne se v tom hrabat.(Proto používám 4takty a spokojenost)


Tor

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od Tor »

wip píše: pát 03. črc 2020 6:12:28 Je to nejhorší China tak co by jste chtěly.Já měl motorku tříkolku Jinling 250ccm za 68000kč a to byla šmejda no hrůza a tetka jsem si koupil to nejlepší z Číny ale už za jiné peníze 260000kč čtyřkolku CForce 1000 Gladiator od CFmoto a to je jiná liga rapidní rozdíl v kvalitě už na pohled, takže naprostá spokojenost.Já říkám že prodejci co máj servis by mohly motory upravit ,seřídit,vyvážit atd.a potom nabízet za zvýšenou cenu a ne že si koupí člověk něco co hned bude rozebírat a upravovat aby to vydrželo(Rozebráním porušíte záruku co nám bylo řečeno u nejmenovaného prodejce ale jen to zkusily,kamarád měl poruchu tak jsme otevřely kryt na místě magneta aby jsme zjistily závadu a už byl problém ale jel tam osobně a hle záruka uznána, tak asi tak.) .Koho to baví at si to dělá ale já chci jezdit a ne se v tom hrabat.(Proto používám 4takty a spokojenost)
Nemá cenu nadávat na Čínu.Dovedou udělat i kvalitní věci ,ale připlatíš si!
No a Návštěvník nepochopil, že si za tu cenu koupil polotovar, který musí
dotahnout do kvalitního stavu.Takže když není mechanik - tak má smůlu.
Samozřejmě jsou to v háji gufera.Falešný vzduch.


pernik158_1

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od pernik158_1 »

Nechal jsem vyměnit gufera servisu a dělá to stále dál může být chyba v karburátoru a to ?


Trojvýfuk

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od Trojvýfuk »

pernik158_1 píše: sob 04. črc 2020 1:05:17 Nechal jsem vyměnit gufera servisu a dělá to stále dál může být chyba v karburátoru a to ?
Záleží jaké tam dali!Na tom opravdu záleží.Někde to saje falešný vzduch.
To muže být kdekoli i prasklinkou.Ať Ti změří těsnost motoru!
To asi neudělali.Než se bude člověk zabývat karburátorem a zapalováním, musí
vědět že to je uplně těsné.Jinak to nemá smysl.Zase Ty karburátory!Tim to většinou není.
Uvědomte si, že vše v motoru souvisí se vším.


pernik158_1

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od pernik158_1 »

Je tu někdo kdo se hodně vyzná a je schopen mi kolo opravit nejlépe z Královéhradeckého kraje dobře zaplatím.


pernik158_1

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od pernik158_1 »

Děkuji za rady al nakonec jsem vyměnil karbec a vše v pořádku


Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 15
Registrován: ned 30. srp 2020 7:54:37

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od samarit »

Pls napiš jaky?


Vojta
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03. bře 2021 19:06:07

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od Vojta »

Já si myslím že je to ten karburátor protože když rozděláš ten klobouček od toho plynu tak tam uvidíš takovou tyčku tomu se říká jehla a ta to všechno dělá ta jehla. Budeš tam mít 5 zářezu možná 4 zářezu a v jednom tom zářezu máš podložku pokud tu podložku budeš mít na hoře tak ti tam půdě hodně benzínu pokud podložku budeš mít dole tak ti tam půdě zase míň benzínu a tak je vono tak si s tím pohraj a po levě straně karburátoru máš šroubek s pružinkou ta k tomu taky patří to je jak chceš aby ti šel volnoběh čau.


Codll
Příspěvky: 2
Registrován: pon 12. črc 2021 19:52:02

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od Codll »

Vojta píše: ned 07. lis 2021 9:28:34 Já si myslím že je to ten karburátor protože když rozděláš ten klobouček od toho plynu tak tam uvidíš takovou tyčku tomu se říká jehla a ta to všechno dělá ta jehla. Budeš tam mít 5 zářezu možná 4 zářezu a v jednom tom zářezu máš podložku pokud tu podložku budeš mít na hoře tak ti tam půdě hodně benzínu pokud podložku budeš mít dole tak ti tam půdě zase míň benzínu a tak je vono tak si s tím pohraj a po levě straně karburátoru máš šroubek s pružinkou ta k tomu taky patří to je jak chceš aby ti šel volnoběh čau.
Četl jsem tvou odpověď. Jako začátečník mám dotaz. Na jaký zářez nastavit podložku aby šlo více benzínu? Mám 4 a nastaveno na 2 odvrchu pokud beru špičku jehly jako spodek. Dík.


Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od master »

Codll píše: čtv 03. úno 2022 7:38:26
Vojta píše: ned 07. lis 2021 9:28:34 Já si myslím že je to ten karburátor protože když rozděláš ten klobouček od toho plynu tak tam uvidíš takovou tyčku tomu se říká jehla a ta to všechno dělá ta jehla. Budeš tam mít 5 zářezu možná 4 zářezu a v jednom tom zářezu máš podložku pokud tu podložku budeš mít na hoře tak ti tam půdě hodně benzínu pokud podložku budeš mít dole tak ti tam půdě zase míň benzínu a tak je vono tak si s tím pohraj a po levě straně karburátoru máš šroubek s pružinkou ta k tomu taky patří to je jak chceš aby ti šel volnoběh čau.
Četl jsem tvou odpověď. Jako začátečník mám dotaz. Na jaký zářez nastavit podložku aby šlo více benzínu? Mám 4 a nastaveno na 2 odvrchu pokud beru špičku jehly jako spodek. Dík.
Z tohoto pohledu( je to správně,hrot jehly je spodek) skusit dát na úplně posledný odvrchu(4.). Tým to bude bohatší,poteče víc benzínu. Pokud by to jelo hůř,tak 3. nebo ponechat jako je kdyby to jelo stále hůř jako na 2.. Poté se ješte dají měnit trysky. Tryska je v té misce na spodku karburátoru. Veliká díra v trysce=víc benzínu a malá = chudá směs,málo benzínu. Zvyknou byt označené číslem,kupříkladu 65. Doporučuji vyskoušet měnit po 5 čísel (například 70 nebo 60) a poté udělat přesnejší doladení podle toho jak to jede. Když líp,skusit jít s číslem(velikostou) ješte víš.

!!!POZOR NA CHUDOU SMĚS!!!

Chudá směs jede na první pohled moc dobře avšak v extrému je motor neovladatelný,sám si přidáva,kucká se atd... Mrknout taky na farbu svíčky. Tmavá je dobrá taková jako hořká čokoláda. Šedá je chudá,riziko zadření! Poslouchat motor musí si spokojene "brblat" až téměř "tarokovat" vtedy je směs správně bohatá. Když motor "čtyřtaktuje" jakoby pravidelně vynechával zapalování směsi je to už moc bohaté jemnulinko ubrat množství benzínu.

Základ je aby motor jezdil plynule při jakékoliv rychlosti a zmeně polohy plynu bez kuckání trhání apod.

Vždy je lepší mírně bohatá směs jako chudá. Při chudé se motor může zadřít.

Čiže zvednout jehlu tak,že dát podložku dolu,na spodný zářez. Kdyby to jelo hůř skusit o zářez méne.


master 🔧🔨🔩
Jozef454
Příspěvky: 8
Registrován: úte 12. bře 2019 10:12:22

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od Jozef454 »

Robilo mi to podobne pretesnil ,som celý motor všetko, robilo to stále nakoniec som zistil že to robí prasknutá hlava.


Louda
Příspěvky: 18
Registrován: pon 25. dub 2022 13:19:35

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od Louda »

Může mi někdo upřesnit jak je to s podložkou a drážkama na jehle? Pár příspěvků nahoře si myslím, že "Vojta" píše opak, než to má být. Mám za to, že když dám podložku do horní drážky, tak do motoru jde málo benzínu a pokud dám podložku do spodní drážky půjde do motoru hodně benzínu.


Michal321
Příspěvky: 3
Registrován: stř 15. zář 2021 7:49:19

Re: Kucka se a někdy se přidává sám od sebe plyn

Příspěvek od Michal321 »

Čím je jehla víc zasunutá dovnitř , tím víc přivře přísun paliva a tím méně paliva se nasaje do motoru a směs je chudší. Ségrovka v horní drážce dovolí jehle zanořit se hlouběji a směs bude chudší.
Naopak -- vytažená jehla - méně přivřený přísun paliva - bohatší směs - ségrovka dole.


Odpovědět