Motokolo s jednoduchým motorem

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Když je vejfuk uchycenej jen k motoru, tak vibruje s motorem a neuklepává se na rámu.

https://www.esell.cz/produkt/rocket-key---klinek


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

já to mám na malém silentbločku takže ok


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Právě jsem přijel z okruhu přírodou. Motor bez závad, skvělé jízdní a užitné vlastnosti.


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od jirka »

Zdar dlouho sem tu nebyl ten klinek sem tam dal, zadny velky prekvapeni nebylo.Co se tyce valce muzes tam dat i puleny litinovej .


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Ahoj ten válec jsem nepochopil.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Tak jsem vyzkoumal, jak startovat minibike zastudena. Zavřít vzduch, otevřít plyn skoro naplno a start. Hned to chytne, okamžitě otevřít vzduch a chvili udržovat motor plynem.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Úprava na moto řetěz z původního kitu.
Přílohy
Původní kolečko
Původní kolečko
Úprava na motořetěz
Úprava na motořetěz


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Převodovka z druhé strany, tam je to řetězové kolečko se segerovkou.
Přílohy
prevodovka-na-minicros-ctyrkolku.jpg
prevodovka-na-minicros-ctyrkolku.jpg (27.11 KiB) Zobrazeno 5747 x


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Dnes jsem zase jezdil, mažu 1:30. Je to komfortní bezproblémové ježdění.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Tak snad byla moje prezentace dostatečně názorná a inspirativní pro jednoduchý pomocný motorek. Náhradní díly jsou velice levné. Válec s pístovou sadou 610,-, klikovka 300,-, převodovka 400,-, komplet motor 1800,-. Výfuf svisle se nezanáší a vytékaji zbytky oleje.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Elektrokolo jsem zavrhl po 5ti letech provozu, kdy odešla baterie a repas je za 6500,-. Lituji majitele elektroaut. Proto klasika - motokolo!


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Tak dnes poprvé mi to nechytlo. Problém byl v přívodu benzínu. Sundal jsem hadičku, trochu vypustil a motor běží. Ty repase baterií elkol jsou podle mne hodně předražený, náhradní člány nejsou drahé, ale musí se spojovat bodovou svářečkou.


Hyblos

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Hyblos »

:-D docela mě to pobavilo, napřed el. kola že jsou nanic a ten tvůj spalovák je nejlepší. Pak jedna závada s benzinem a už ta repase baterky by se dala :-D Musíš koupit pořádný kolo. Já mám 6 let starou baterku od Bosche a pořád šlape, baterka i motor. Odhaduju že má tak 15tis km. Ale s tou cenou na kilometr je to pravda, min. 1kč/km a více. Teď se pouštím do stavby motokola s GX35, ale jen pro zábavu, elektrokolo mám na ježdění do práce. Ty v tom tvým kole máš tu převodovku co má uvnitř jen 1 řetěz? Já chtěl variátor crosco, ale prý se to furt kazí, tak jsem si ted objednal 2 rychlostní převodovku na motokoloběžku. A pokud se s ní nezadaří tak udělám 1 rychlostní, ale s tou převodovkou co má uvnitř 2 řetězy.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Díky za příspěvek. Mám jeden řetěz, myslím, že je dost dimenzovaný vzhledem k výstupnímu slabému řetězu bez úprav.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Možnost, jak upevnit rozetu na volnoběžku s levým závitem. Podmínkou je železná nába zadního kola. Pro případ, že by se volnoběžka rozsypala, mám aretaci ke středovému držáku šroubem M8. Rozeta na volnoběžce je použitelná k minibike s odstředivou spojkou. Když se ubere plyn, nehoní se tak vůbec převodovka motoru. Původní otvor v rozetě se musí zvětšit podle průměru na volnoběžce.
Přílohy
IMG_20200209_110647.jpg
IMG_20200209_081027.jpg
IMG_20200209_081049.jpg
IMG_20200209_081441.jpg
IMG_20200209_081505.jpg
IMG_20200209_081541.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Použil jsem s dovolením obrázek od kolegy tady z galerie. Podobně by se nechal upevnit minibike 2t. Stačilo by pootočit převodovku o 90st.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Obrázek má formát, který mě to tady nebere. Prostě motor je ne zpevněném nosiči.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Konečně, tady je odkaz na obrázek:

https://www.motokolari.cz/app.php/gallery/image/199


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Tak jsem ještě doladil odstředivou spojku. Dal jsem orginál pružinky prům. drátku 1,2mm - nejslabší. Teď to je ono.


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

Tak dej potom někdy vědět kolik jsi najel na ten převod protože já prakticky houbeles a řetěz (v tom převodu) který vlastně je řetízek se vytáhl a bylo po jezdění už nikdy to nechci vidět.Já používám s ozubeným řemenem a mám nalítáno tisíce a super.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Další poznatek k odstředivé spojce. Dal jsem pružiny průměr drátu 1,2mm. Asi po 2km to přestalo táhnout a z motoru se ozýval rachot. Po rozebrání jsem zjistil, že pružiny jsou vytahané a nepřitahují pakny v klidovém stavu. Tím pakny nezabíraly a dělaly rachot. Prostě musí mít odpor pružin.


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

Odstředivá spojka je v pohodě ,já žádné pružiny neměním a jsem s tím spokojen ale mě jde o ten převodník síly na zadní kolo kde je ten řetízek ten stojí za pííííííí...takže se bavím o tomto https://www.minibike-minicross.cz/Prevodovka-minicross/


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

Jo a hlavně se s odstředivou spojkou musí člověk naučit takže žádné šolíchání plynu ale stále pod plynem aby spojka neprokluzovala ale byla stále sepnutá.


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od jirka »

https://www.youtube.com/watch?v=f35z1PzqRa4
Tak sem trochu laboroval s karburaci .Jo kolecko 10 zubu koupis na vetci retez nemusi se delat.


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od jirka »

Kolobezka 010.jpg
Přílohy
Kolobezka 009.jpg
Kolobezka 008.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Další důležitý poznatek. Motor musí být pružně uložený, jinak se přenáší silné vibrace a hluk při záběru. Já mám dolní úchyty s možností odpružení (ohnuté plechy), problém byl ve fixním držáku k horní trubce rámu kola. Ten jsem uvolnil a podložil mechovkou.
Přílohy
IMG_20191231_072020.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Sorry
Přílohy
IMG_20191128_150936.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Právě jsem dokončil nové provedení motokola s motorem minibike. Je to super jízda.
IMG_20200628_170649.jpg
IMG_20200628_170649.jpg
Přílohy
IMG_20200628_170706.jpg


host

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od host »

Tak snad jazdí lebo designove je to za 5 :D


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Díky za názor, poraď, co bys designově vylepšil, když je to dámské kolo a nádrž musí být nad karbecem kvůli samospádu. U minibike to musí být hodně do pomala, jinak nemá sílu v kopcích a dostává zabrat odstředivá spojka.


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip »

Design hroznej ale na to bych se vyprd ale že to sedi na nosiči s těma slabejma nožičkama tak to nevím nevím.Určitě bych udělal pevnější konstrukci.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Díky za názor. Ten nosič je oproti řetízku v převodovce předimenzovanej. Uvidím po pár km. Vše si dělám sám, protože škemrat v kovovýrobách je akorát ztrapňování a doprošování. Byl jsem rád, když mi převařili vejfuk se. Největší oříšek byl dlouhé plyn lanko se dvěma bakulkama na koncích. Vyřešil bovden v metráži a spojka u rámu. Ukaž prosím svůj výtvor.
Přílohy
IMG_20200630_062033.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

host píše: pon 29. čer 2020 14:39:09 Tak snad jazdí lebo designove je to za 5 :D
Ukaž prosím svůj výtvor. Ďík


ku8ec
Příspěvky: 28
Registrován: stř 28. lis 2018 12:54:57

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od ku8ec »

Lanko sa dá kúpit brzdové a kúpit dva soudky na konce s červíčkem. jeden soudek stojí asi 7kč a je to velmi pohodlne nastavitelné. Bowden na metráž. Všetko sa dá vyriešit aj nejako esteticky. Podla mna mat rám a potom na to nejako narazit motor nieje dobrá cesta - potom to vyzerá nepekne. Tento motorček ktorý máš na tom kole by som namontoval na nejakú ruskú skladačku, alebo sobi 20 ktorá má nízku trubku a motor chytil zospodu na ňu. Nádržku by som pak dal na nosič dozatu ale tak, aby sa dala použit ako nosič na cyklistické batohy. Posielam foto motokola pred barvením.
Přílohy
KOL.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

ku8ec píše: úte 30. čer 2020 11:08:54 Lanko sa dá kúpit brzdové a kúpit dva soudky na konce s červíčkem. jeden soudek stojí asi 7kč a je to velmi pohodlne nastavitelné. Bowden na metráž. Všetko sa dá vyriešit aj nejako esteticky. Podla mna mat rám a potom na to nejako narazit motor nieje dobrá cesta - potom to vyzerá nepekne. Tento motorček ktorý máš na tom kole by som namontoval na nejakú ruskú skladačku, alebo sobi 20 ktorá má nízku trubku a motor chytil zospodu na ňu. Nádržku by som pak dal na nosič dozatu ale tak, aby sa dala použit ako nosič na cyklistické batohy. Posielam foto motokola pred barvením.
Diky, to vypadá na vzdálenejší budoucnost.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Díky, ale jsou to spíš mopedě, co poliši??? Já mám ještě tohle.
Přílohy
IMG_20200406_130607.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

ku8ec píše: úte 30. čer 2020 11:08:54 Lanko sa dá kúpit brzdové a kúpit dva soudky na konce s červíčkem. jeden soudek stojí asi 7kč a je to velmi pohodlne nastavitelné. Bowden na metráž. Všetko sa dá vyriešit aj nejako esteticky. Podla mna mat rám a potom na to nejako narazit motor nieje dobrá cesta - potom to vyzerá nepekne. Tento motorček ktorý máš na tom kole by som namontoval na nejakú ruskú skladačku, alebo sobi 20 ktorá má nízku trubku a motor chytil zospodu na ňu. Nádržku by som pak dal na nosič dozatu ale tak, aby sa dala použit ako nosič na cyklistické batohy. Posielam foto motokola pred barvením.
Plynové lanko musí mít do šoupěte malilinkou bakulku a do rychlopalu malej váleček. Letovat bakulky si netroufám, tak jsem to uďál ze 2 lanek a spojil v trubičce. Funguje super!


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip »

Policie si na to sedne a fotí se, kurna je to kolo s pomocným motorem což neznamená že to musí být kolo značky ukrajina.Jsou kola holandského a amerického typu tak asi tak.(Já zrovna nemám rád osazovat motorem kola typu ukrajina a podobně,mě hodně zaleží jak to vypadá a o tom to je. Byl jsem s kámoši na Harley Davidson v Praze na 115let výročí a plácaly nám na rameno že jsme srdcaři a to mě těší.Třeba zrovna to první kolo je od značky Felt (USA)já jen upravil a přidal motor.


Trojvýfuk

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Trojvýfuk »

wip píše: úte 30. čer 2020 22:18:27 Policie si na to sedne a fotí se, kurna je to kolo s pomocným motorem což neznamená že to musí být kolo značky ukrajina.Jsou kola holandského a amerického typu tak asi tak.(Já zrovna nemám rád osazovat motorem kola typu ukrajina a podobně,mě hodně zaleží jak to vypadá a o tom to je. Byl jsem s kámoši na Harley Davidson v Praze na 115let výročí a plácaly nám na rameno že jsme srdcaři a to mě těší.Třeba zrovna to první kolo je od značky Felt (USA)já jen upravil a přidal motor.
To bude trvat tak dlouho než narazíš na nějakého Poliš-workoholika,který bude chtít
povýšit.Toho neoblafneš aTen Ti to spočítá!!
Zásada motokolaře Je !NEPROVOKOVAT.!


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip »

Tady někdo nechápe že první čtyři jsou stavěny na origo kolech.Že to tady někdo nezná to neznamená že něco porušuji.Kdyby měl člověk dodržet předpis tak aby motor měl výkon 1kW tak by motor musel mít 35ccm ale na kole mužem mít motor do 50cmm což v žádném případě tento výkon nedodržíš.A nebudem se bavit o konstruční rychlosti 25km/h.Psssssst Tore neřeš.(čekal jsem že se ozveš)


Tor

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Tor »

wip píše: stř 01. črc 2020 6:05:59 Tady někdo nechápe že první čtyři jsou stavěny na origo kolech.Že to tady někdo nezná to neznamená že něco porušuji.Kdyby měl člověk dodržet předpis tak aby motor měl výkon 1kW tak by motor musel mít 35ccm ale na kole mužem mít motor do 50cmm což v žádném případě tento výkon nedodržíš.A nebudem se bavit o konstruční rychlosti 25km/h.Psssssst Tore neřeš.(čekal jsem že se ozveš)
To je pravda . Bohužel jsi nepochopil, že čím to kolo budeš vnějším vzhledem
přibližovat k motorce, tak budeš na sebe víc upozorňovat.Jednou to neprojde.!
Takže to není o předpisech, ale o určitém bezpečnostním vyhodnocení situace.
Kola jsou samozřejmě pěkná, ale já si Správní řízení ušetřím.Takže ničím
neprovokuji.V tom je Merito věci.
No a Ty Harlejové Ti budou klepat na rameno jako borci.
Jsou to Dutý hlavy.Mají jenom prachy a vše koupí.
Takže máš proti nim obrovskou výhodu-Umíš to postavit.Tor.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Motokolo jezdí super, mnogo km bez závad, nutná rozpěrka viz foto.
Přílohy
IMG_20200705_063347.jpg


Zdd
Příspěvky: 33
Registrován: pát 03. črc 2020 23:52:00

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Zdd »

Nemyslím to ve zlém, ale to provedení vypadá ďábelsky. Na co jsou na tom plechu zvenčí ty dva vyhnuté výlisky ? A napínák nemá pružinu ?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Zdd píše: pon 06. črc 2020 23:24:06 Nemyslím to ve zlém, ale to provedení vypadá ďábelsky. Na co jsou na tom plechu zvenčí ty dva vyhnuté výlisky ? A napínák nemá pružinu ?
Ahoj, kromě melouchového plechu pod motorem mám všechno použité z něčho. Rozpěrka je něco na sádroš, objímky u něj jsou z hromosvodařiny, Al trubička prům 8 na spojení plyn lanka 2m za 22,- Na tohle kolo sedla ženská a bez problémů jela. Ukaž na čom jezdíš ty. Díky


Zdd
Příspěvky: 33
Registrován: pát 03. črc 2020 23:52:00

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Zdd »

Jasný.
Ještě nemám dokončeno, ale právě měním ložiska a gufera ve variátoru a dodělávám držák řemenovýho převodu. Uvažuju naplnit pomocnou převodovku variátoru olejem, místo vazelíny co tam je. Mělo by to snížit hlučnost, ale bojím se, kdyby povolilo gufero mezi bubnem a převodovkou, aby to nezamastilo obložení spojky.
Počítám že příští týden snad bude hotovo. Teoreticky, dle výpočtu a zdrojů z internetu, by měl stroj jet rychlostí mezi 5 až 30 km/h, tak uvidíme. A zůstanu u hondy gx35, protože variátor má mít ztrátu tak 15% a při hodně nízkých otáčkách by to gx25 nedala.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Dnes jsem mtk s minibikem protáhl kopcovitým terénem a naprostá spokojenost. Nemá cenu se honit za čtyřtaktama s variátorama. Stačí odstředivá spojka, však variátor ji má taky, a převod hodně dopomala. Vyjede všechno, zvládla žena napoprví a ujela mě na mé 80 sun way. Jede v poho 40 a víc ani nechci.


Zdd
Příspěvky: 33
Registrován: pát 03. črc 2020 23:52:00

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Zdd »

on je kopcovitej terén po silnici a kopcovitej terén, kde se nedá jet rychle
když máš jet rychlostí 3,5 km/h, protože jedeš fakt mimo silnici po kamení, nebo blátem a motor má mít sílutak leda bys měl ručně řazenou převodovku, protože po rovině ti to pak nepojede víc jak 10km/h


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Zdd píše: stř 08. črc 2020 16:56:43 on je kopcovitej terén po silnici a kopcovitej terén, kde se nedá jet rychle
když máš jet rychlostí 3,5 km/h, protože jedeš fakt mimo silnici po kamení, nebo blátem a motor má mít sílutak leda bys měl ručně řazenou převodovku, protože po rovině ti to pak nepojede víc jak 10km/h
Já postavil kolo na cestu a ne do terénu cesta necesta. Max. po úvozové cestě třeba k rybníku. A to je super. Je to komfortnější, než motor s normální spojkou. U minibiku musí být převod dopomala, rozetu mám 68 zubů.


Zdd
Příspěvky: 33
Registrován: pát 03. črc 2020 23:52:00

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Zdd »

Já zase potřebuju silnici i terén. Bohužel.


Odpovědět