Motokolo s jednoduchým motorem

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Nastartuješ šňůrou, přidáš plyn a jedeš s odstředivou spojkou.
Přílohy
IMG_20191128_151045.jpg
IMG_20191128_150925.jpg
IMG_20191128_151030.jpg
IMG_20191128_151019.jpg
IMG_20191128_150936.jpg


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

Čus
Já to mám taky tak akorát jiné motory a převod hnací síly (je tam řemen )a absolutní spokojenost.
Zde ukázky mých pekelných strojů:https://www.motorkari.cz/motorka/?mid=95433
https://www.motorkari.cz/motorka/?mid=117040
https://www.motorkari.cz/motorka/?mid=116931
a potom jedno se čtyřtaktem : https://www.motorkari.cz/motorka/?mid=115002
toto jsem dělal jednomu pánovy: https://www.motorkari.cz/motorka/?mid=119087


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

To se ani nikdo nezeptá co to je za motor? Nemusím startovat rozšlapáváním, na křižovatce držet spojku atd. Prostě komfort lepší jako Babeta.


host

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od host »

Čo je to teda za motor? ja úprimne považujem štart rozšlapom za výhodu, keď idem dlhý kopec dolu motor vypnem a potom na rovinke znova naštartujem. Dá sa slušne ušetriť palivo


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Je to minibike 49ccm, pokud ubereš plyn, motor nezabírá a jede to samo. Pokud motor nestíhá do kopce pomůžeš přišlápnutím.


host

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od host »

Nemáte nejaký odkaz kde to kúpit? docela ma to zaujalo.


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

Já se ptát nemusím co je to to za motor protože to znám a prodejen s těmito motory je hafo.


wenka

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wenka »

Stavěl jsem také motokolo s tímto motorem,ale nebyl jsem s tím spokojen.Ten "skutroidní"projev mi nevyhovoval. Jsem ze staré školy a klasická spojka byla poté pro mne lepší. jakou máte zkušenost s výdrží té spojky? Kolik jste na tom již najel? Děkuji za odpověď.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Je tam masivní odstředivá spojka, jen jsem dal měkčí pružiny, aby hned zabírala. Předtím jsem měl motor se spojkou s páčkou s aretací vypnuté spojky. Šlapání bez puštěného motoru přes vypnutou spojku děs a hrůza. Startování chcíplého motoru rozšlapáváním na rušné křižovatce... Teď šlapání bez motoru paráda! Spojka by měla dost vydržet, používá se v dětských čtyřkolkách a výrostci tomu dávají dost zabrat. Jinak je třeba koupit motor s jednoduchou převovkou třeba: https://www.esell.cz/produkt/motor-49-cc-sport
nebo od jiných prodejců podle lokality.
Motor lze za jízdy vypnout a v pohodě tahem šnůry zase nahodit třeba pod kopcem když někomu vadí, že jde motor na volnoběh. Motor má chlazení ventylátorem.


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

na motor Honda GX35 jsem najel přes 17000km a stále jede, budu ho osazovat do koloběžky


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

Dělal jsem kola i s těma dvoutaktama a fuj už to nikdy nechci vidět jen problémy ,co jezdím s kámošem co má kola s dvoutaktama tak na posledním výletě ho zavařil a moje dojelo v pohodě (ten den jsme jely 232km) a neustále řeší zajebaný karbec , gufera ,spojka atd.


Host

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Host »

wip@email.cz píše: pát 29. lis 2019 19:41:08 Dělal jsem kola i s těma dvoutaktama a fuj už to nikdy nechci vidět jen problémy ,co jezdím s kámošem co má kola s dvoutaktama tak na posledním výletě ho zavařil a moje dojelo v pohodě (ten den jsme jely 232km) a neustále řeší zajebaný karbec , gufera ,spojka atd.
Nepřeháněj.Mám seřízený a upravený motor od Tora . Včetně zapalování.Jede jako raketa a bez
poruchy .!!Šikovné ruce a dobrá hlava.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Neví někdo, jaký je rozdíl mezi hliníkovými a ocelovými paknami u odstředivé spojky? Jaký olej přidávat do benzínu minerální nebo syntetiku.


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

Host píše: sob 30. lis 2019 20:21:11
wip@email.cz píše: pát 29. lis 2019 19:41:08 Dělal jsem kola i s těma dvoutaktama a fuj už to nikdy nechci vidět jen problémy ,co jezdím s kámošem co má kola s dvoutaktama tak na posledním výletě ho zavařil a moje dojelo v pohodě (ten den jsme jely 232km) a neustále řeší zajebaný karbec , gufera ,spojka atd.
Nepřeháněj.Mám seřízený a upravený motor od Tora . Včetně zapalování.Jede jako raketa a bez
poruchy .!!Šikovné ruce a dobrá hlava.
to je právě ono seřídit,upravit,vyměnit atd.takže člověk si koupí nový motor a hnedka ho musí otevřít což bych raději uvítal už od prodejce at bude klidně o něco dražší ale funkční .Jak se kamarádovy podělal cestou motor tak jsme jenom otevřely kryt u magneta abychom zjistily závadu kterou třeba bychom na místě opravily abychom dojely domu jenže bylo v háji gufero.Motor byl ještě v záruce takže ho poslal na reklamaci k jednomu nejmenovanému prodejci a hned na něj zkoušely že porušil záruku tím otevřením krytu.Tak asi tak.


Host

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Host »

wip@email.cz píše: ned 01. pro 2019 11:05:03
Host píše: sob 30. lis 2019 20:21:11
wip@email.cz píše: pát 29. lis 2019 19:41:08 Dělal jsem kola i s těma dvoutaktama a fuj už to nikdy nechci vidět jen problémy ,co jezdím s kámošem co má kola s dvoutaktama tak na posledním výletě ho zavařil a moje dojelo v pohodě (ten den jsme jely 232km) a neustále řeší zajebaný karbec , gufera ,spojka atd.
Nepřeháněj.Mám seřízený a upravený motor od Tora . Včetně zapalování.Jede jako raketa a bez
poruchy .!!Šikovné ruce a dobrá hlava.
to je právě ono seřídit,upravit,vyměnit atd.takže člověk si koupí nový motor a hnedka ho musí otevřít což bych raději uvítal už od prodejce at bude klidně o něco dražší ale funkční .Jak se kamarádovy podělal cestou motor tak jsme jenom otevřely kryt u magneta abychom zjistily závadu kterou třeba bychom na místě opravily abychom dojely domu jenže bylo v háji gufero.Motor byl ještě v záruce takže ho poslal na reklamaci k jednomu nejmenovanému prodejci a hned na něj zkoušely že porušil záruku tím otevřením krytu.Tak asi tak.
Si to dáš do servisu na seřízení.Taky je to řešení ,ale za víc peněz.Takže to ztrácí
to kouzlo své stavby kola.Je to tedy jen o utahování šroubů a uživatelském přístupu.
Holt každý k tomu přistupuje jinak.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Teď jsem si všimi, že motor minibike má hlavu v kuse s válcem. Je to všechno jednoduše zkonstruovaný.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Právě jsem přijel z další projížďky - super jízda. Motor skvěle drží volnoběh, perfektně startuje na cuknutí. Rozjezd pouhým přidáním plynu, žádné zběsilé kreace s aretovanou spojkou. Po ubrání plynu převodovka je naprázdno a při šlapání jako když tam motor vůbec není. Nemusí se blbnou s nějakými volnoběžkami. Pod kopec to krásně jede samo. Stačilo jen dát do odstředilvé spojky slabé pružiny.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Dnes jsem zase jezdil - super! Dávám benzin 1:25, provedl jsem kontrolu odstředivé spojky, je v pořádku, jen jsem celý prostor vyčistil od prachu. Starty za studena jsou horší, zkusím karbec s opravdovým sytičem na ovládání lankem. To přivírání sání je málo.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Čau, enem čučate, tak dačo písněte.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Když to svištím na motokole tak se každý ohlédne. Měll jsem el kolo, odešla baterka, tak s ním končím. Rozpočítané náklady potom vychází vic jak korunu na km. Stejný to bude ve větším s el autama. A ten teoretickej dojezd au, au.


host

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od host »

Uvažujem, že si ten motor kúpim a namontujem. aká je vzadu rozeta a aká je použitá retaz? pastorek v prevodovke pre akú retaz je tam od výroby?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Je tam řetězové kolečko na slabý řetěz, já k němu přisunul a nechal si lehce přivařit kolečko z pionýra. Tím používám moto řetěz a rozetu z kitu sky.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

transmisson-temp3-1024x768 (1).jpg
transmisson-temp3-1024x768 (1).jpg (68.87 KiB) Zobrazeno 6599 x
to je ta převodovka


host

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od host »

no zoženiem si skladačku kde je kúsok tej trubky od sedlovky rovný, nechám zvariť ten zatvárací mechanizmus a navariť tam ten kotevný plech a bude to docela šikovná mašinka.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Už jsem vyřešil starty zastudena. S původním karbecem se zavře klapka sání, musí se otevřít plyn a chytne na poprvé. Hned ale otevřít vzduch a chvíli držet motor plynem. Tak nechávám původní karbec. Vypadá, že už žádný problém nebude a při mírném oteplení vyrážím. Teď je tady 0 st.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Držák motoru mám vyrobený z děrovaných plechů ze železářství, vše šroubované. Horní držák je z elinstalačního obchodu objímka na zemnící tyč třeba pro hromosvod. Dvě objímky na rám kola pod motorem jsou z vykouslých úček a z kulatiny 8 účko kolem trubky.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Držák motoru mám vyrobený z děrovaných plechů ze železářství, vše šroubované. Horní držák je z elinstalačního obchodu objímka na zemnící tyč třeba pro hromosvod. Dvě objímky na rám kola pod motorem jsou z vykouslých úček a z kulatiny 8 účko kolem trubky.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Držák motoru mám vyrobený z děrovaných plechů ze železářství, vše šroubované. Horní držák je z elinstalačního obchodu objímka na zemnící tyč třeba pro hromosvod. Dvě objímky na rám kola pod motorem jsou z vykouslých úček a z kulatiny 8 účko kolem trubky.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Držák motoru mám vyrobený z děrovaných plechů ze železářství, vše šroubované. Horní držák je z elinstalačního obchodu objímka na zemnící tyč třeba pro hromosvod. Dvě objímky na rám kola pod motorem jsou z vykouslých úček a z kulatiny 8 účko kolem trubky.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Držák motoru mám vyrobený z děrovaných plechů ze železářství, vše šroubované. Horní držák je z elinstalačního obchodu objímka na zemnící tyč třeba pro hromosvod. Dvě objímky na rám kola pod motorem jsou z vykouslých úček a z kulatiny 8 účko kolem trubky.


wenka

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wenka »

Zítra pokud bude čas také nafotím svoji stavbu kola s podobným motorem. Zatím mám hotovo jen uchycení motoru trochu jiným způsobem a chybí již jen napínák řetězu a nádrž. Chtěl bych to řešit jinak než je klasická konstrukce.Uvidíte. :lol:


wenka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 12. pro 2019 11:18:27

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wenka »

Nevím kolik bije
Naposledy upravil 1 dne wenka; celkem upraveno 0x.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Jak pořešíš výfuk.


wenka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 12. pro 2019 11:18:27

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wenka »

Nevím kolik bije
Naposledy upravil 1 dne wenka; celkem upraveno 0x.


Mchal321

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Mchal321 »

Bál bych se, že tak po 150km ten plech praskne. Když motor táhne, snaží se jakoby vyklonit do strany a dozadu = přitahuje se za řetěz k zadnímu kolu. Do toho ještě vibruje a kolo drncá. Všechny tyhle síly musí držák absorbovat.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Zdá se mi, že nemáš karbec vodorovně.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Výfuk u motorů 2t má vliv na funkci motoru. Pokud nemá správný odpor pro spaliny, uniká i nasátá směs paliva.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Vodorovná osa převodovky musí bý vodorovně a tím je karbec správně!


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Mám pocit, že hodně lidí tady neví, která bije.


host

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od host »

Kus5 píše: pát 13. pro 2019 10:18:50 Mám pocit, že hodně lidí tady neví, která bije.
Pozor!Pozor!Ať Tě Ti kteří nevědí kolik bije- demokraticky nevykopnou
jako Tora.!


wenka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 12. pro 2019 11:18:27

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wenka »

Nevím kolik bije


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Díky, já mám fakt praxi a zálibu v motorkách. Motokolo je relax a zatím není moc svázané předpisy a poplatky.


host

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od host »

Kus5 píše: ned 15. pro 2019 9:29:23 Díky, já mám fakt praxi a zálibu v motorkách. Motokolo je relax a zatím není moc svázané předpisy a poplatky.
Zatím!Díky lidem kteří nevědí která bije, se to může rychle změnit.!


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

A a a a která bije?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Ešče sem upravil vejfuk. Už je to dokonalí.
Přílohy
IMG_20191216_083747.jpg
IMG_20191128_151030.jpg


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

děláš si z nás prdel takto výfuk udělá každý všeuměl tedy opačně pardon


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od Kus5 »

Omlouvám se, že jsem založil toto vlákno a když by to šlo, prosím o smazání.


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

prodluž a udělej ho pěkně dozadu, jinak ok ale toto to kazí.


wenka
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 12. pro 2019 11:18:27

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wenka »

Kus5 píše: úte 17. pro 2019 6:20:07 Omlouvám se, že jsem založil toto vlákno a když by to šlo, prosím o smazání.
To nepůjde protože nevíme která bije


wip@email.cz

Re: Motokolo s jednoduchým motorem

Příspěvek od wip@email.cz »

aha no jo no vlastně


Odpovědět