Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Plánované akce, návrhy na setkání.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Don.Morcak »

Začátkem září bych chtěl vyrazit na testovací jízdu s horským kolem za pomoci přídavného benzínového motorku do Moldávie. To že jedu na horském kole neznamená, že se bude jezdit v obtížném terénu. Jedná se o pevné cesty a stroj může jet jakého koliv typu, třeba i na silničních gumách.

3000km ze Slovenska.

Doba trvání cca 14 dní. Pojede se až k moři, tam bych na dva až tři dny zůstal a poté zpět.

Zúčastnit se můžou děti ženy muži od 15 let.

Jako obvykle budu zastávat funkci kuchaře, zdravotníka, palubního mechanika i fotografa.

Cestovní rychlost 20-25 km po rovině. Žádný závod s časem. Žádné rallye.

Přes dálný východ, rozuměj slovensko by se dalo přejet vlakem, pro zrychlení přesunu. Jestli se pojede přes rumunsko, anebo přes chochlandii, je úplně jedno. Víza nejsou potřeba ani tam, ani tam.

Cenu neřeším, protože to bude pár tisícovek.

Kdo by se chtěl s podobným strojem přidat, nechť se ozve.

Kdyby se chtěl někdo přidat na kole bez motorku, může jet taky, není problém udržovat si odstup od bezmotorového kluzáku, tak, aby pilot nebyl rušen hlukem motorového pohonu honda s tichým výfukem.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od j-z »

Bejt mladsi s prebytkem dovolene ...
Dneska jsem dal 140 km do Horazdovic, nadhera.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Tor158 »

Cimrman by to ujel uplně bez problému.Dokonce i bez poruchy.
Takže s Cimrmanem do Moldávie nebo k Baltu. :D


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od j-z »

Pro zacatek bych doporucoval neco kratsiho, 200 km denne se da za hezkeho pocasi, vic nebo za deste te brzo prestane bavit.
Dneska jedu zase tech 140 zpet, po rovince svistim 30-35, tj. se zastavkama to vychazi na 6h. Cestovni rychlost se pak dostane na tech 20-25. Pokud se bavime o 200 denne, je to 8h v sedle a to uz boli.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Don.Morcak »

Kdyby se někdo chtěl přidat, pošlete klidně SZ.
Když svým strojům nevěříte, tak nemá smysl se na takovou cestu vydávat. 8 hodin v sedle se dá, ale ne v kuse a také to chce během jízdy šlapat, ne jen sedět. A mít kvalitní sedlo.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od j-z »

Zatím jsem nepoznal motokolaře, který by ujel 200-250km za den. Je tu někdo takový?
Nejdřív si vyzkoušej třeba trasu Praha-Krkonoše (Brno-Beskydy) a zpět, ať máš představu. Neříkám, že to nejde, ale vyrážet bez testu (desetina z moldavské výpravy), je podle mě poněkud naivní.
To říkám já, který teď dojel (za dva dny asi 270 km) a těším se, že na něj pár dnů ani nekouknu ;-).


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Tor158 »

j-z píše:Zatím jsem nepoznal motokolaře, který by ujel 200-250km za den. Je tu někdo takový?
Nejdřív si vyzkoušej třeba trasu Praha-Krkonoše (Brno-Beskydy) a zpět, ať máš představu. Neříkám, že to nejde, ale vyrážet bez testu (desetina z moldavské výpravy), je podle mě poněkud naivní.
To říkám já, který teď dojel (za dva dny asi 270 km) a těším se, že na něj pár dnů ani nekouknu ;-).
Když to neuděláš Ty, tak mu to nediplomaticky řeknu já.Morčáku-je to total blbost a nesmysl
Ještě jsi na tom neseděl a ani ses neprojel.Tady to lidi z komunity poznají.Já Ti řeknu proč.
Oni jezdí a vědí co to je ujet blbejch 100km.Má cenu se vůbec zabývat takovými teoretickými úvahami?.
Takových teoretiků tu už bylo :lol: Prostě nejdřív se projeď . :lol:


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od j-z »

Tor158 píše:
Když to neuděláš Ty, tak mu to nediplomaticky řeknu já.Morčáku-je to total blbost a nesmysl
Ještě jsi na tom neseděl a ani ses neprojel.Tady to lidi z komunity poznají.Já Ti řeknu proč.
Oni jezdí a vědí co to je ujet blbejch 100km.Má cenu se vůbec zabývat takovými teoretickými úvahami?.
Takových teoretiků tu už bylo :lol: Prostě nejdřív se projeď . :lol:
Hele, možný je všechno. Já těmhle lidem fandím, chce to jen trochu odvahy do tý vody skočit. Možná ta Moldávie je právě ten test a Don.M. plánuje ve skutečnosti něco ještě většího.
Přesto doporučuji 1. větší test provést po ČR.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Tor158 »

To si ale bude muset přibalit ještě AK47 s náboji.To taky něco váží.
Nejlepší je jet na Ukrajinu,do Sýrie,Iráku atd.Kdo tam pojede???
Kdo se přihlásí.Tak do toho.Hlašte se.!!! :lol:


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Don.Morcak »

100 kilometrů po rovině ujedu na kole s brašnami, proč by to mělo být nereálné s motorem ?
já teda neřeším ten čínský vehikl, na kterém tady většina jezdí, ale hondu, která se tak neklepe s variátorem a nábojovou převodovkou

také jsem psal, že se dá přesouvat i jinak než po vlastní ose, kdyby došla síla a chuť a také se dá probloužit doba jízdy, třeba o týden, o nic přeci nejde

No nic, asi to nebudeme rozvíjet, protože to evidentně nemá smysl. Každopádně není co testovat, nasadím, projedu se pár kilometrů a vyrážím. Nebudu testovat již otestované.

/a když začne někdo psát o kalašnikovu ve spojení s moldávií, kterou si plete se sýrií tak fakt nevím co na to říct /


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od j-z »

Don.Morcak píše:100 kilometrů po rovině ujedu na kole s brašnami, proč by to mělo být nereálné s motorem ?
já teda neřeším ten čínský vehikl, na kterém tady většina jezdí, ale hondu, která se tak neklepe s variátorem a nábojovou převodovkou

také jsem psal, že se dá přesouvat i jinak než po vlastní ose, kdyby došla síla a chuť a také se dá probloužit doba jízdy, třeba o týden, o nic přeci nejde

No nic, asi to nebudeme rozvíjet, protože to evidentně nemá smysl. Každopádně není co testovat, nasadím, projedu se pár kilometrů a vyrážím. Nebudu testovat již otestované.

/a když začne někdo psát o kalašnikovu ve spojení s moldávií, kterou si plete se sýrií tak fakt nevím co na to říct /
Ale já fakt nemám nic proti a držím palce. Jen mi to připomíná moje 3-týdenní cestování na motorce po Evropě. Onehdá v červnu jsem si udělal řidičák, v červnu koupil první velkou mašinu, v červnu první slušnou výbavu a v červnu jsme chtěli vyjet. Nakonec zvítězil zdravý rozum a jeli jsme až v září, o prázdninách jsme si udělali nějaké menší testovací výletíky (déšť, chladno, zabalit věci, nářadí, poznat stroj a jeho meze, ...). O to mi jde.
Např. tu jízdu v dešti a naloženej doporučuji vyzkoušet, ono to fat blbě brzdí (kotouče, nekotouče).


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Don.Morcak »

Ten kalašnikov jsem nevzal na tebe, ale na kolegu.
Já taky nechci hned s novým strojem vyrazit. Samozřejmě, že udělám nějakou testovací vyjížďku okolo baráku, ale zase nemusím testovat tisíc kilometrů, abych si neoběhal motor a převodovku.

A když je jízda v dešti, tak samozřejmě ubírám. Je to jak na motorce. Ta když je naložená tak taky nebrzdí. Na mokré vozovce...


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Tor158 »

Je to vůbec možné,že někdo může být tak naivní.Budeš potřebovat
doprovodný technický tým .Honda je takřka stejný vehikl jako dvojtakty.
Vyrábí se v Číně.Bude Ti chybět výkon a náhradní díly.Ty si myslíš
že máš Hondu a že se nepodělá.Prostě nesmysl.Aby to s Tebou nedopadlo
jako s Těma dvouma holkama v Pakistánu.Nakonec jsme to všichni zaplatili.Tor.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od j-z »

Tore, nemá cenu to hrotit, zas taková dálka to není, 100 km denně se dá v pohodě došlapat, cestopisů podobně nadšených cyklistů jsem už četl/viděl několik.
Done, nenech se odradit! Vše výše napsané Ti sice něco naznačuje, ale přesto je to cesta realizovatená. Výhoda Čechů tkví v improvizaci, takže hlavně si vem lepenku, vázací drát, prezervativy (hodí se na cokoliv), nářadí a froté ručník (viz Průvodce po Galaxii). Kdy vyrážíš?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Tor158 »

Nic nehrotím.Prostě se mi zdá, že když si někdo koupí motor , dá ho na kolo a pojede rovnou
do Moldávie.Je to pitomost a naivita.Pokud do Moldávie došlape(a on došlape) tak proti tomu nic nemám.


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Don.Morcak »

Jedu začátkem září.

Pořád nechápu, proč z toho máte takovou, přímo bych řekl hrůzu. Proč by měl chybět výkon, když normální cyklista jede po rovině s výkonem necelých 100watů a do kopce je rád, když dá chvíli 400W. Motor dává minimálně 500 watů při nízkých otáčkách a kopec ho nezajímá. Jinak náhradní díly do převodovky vezu všechny. Motor neřeším, tam nemá cenu vozti nic, protože tam toho je moc. Nejlepší by bylo vzít celý náhradní motor, ale ten se dá koupit po cestě, takže je nesmysl ho tahat. Neberu ani nářadí, pouze stahovák na kazetu, pumpičku, lepení a náhradní duši. Vše ostatní mají v každém kolchoze. Ještě vezmu půl litru oelej do motoru a možná svíčku. Tím to končí. Přece nejedeme na severní pól.

Když jsem pročítal zdejší fórum, tak jsem si myslel jak tady všichni jezdí jak draci, stavky kilometrů je ni a teď mě strašíte jako kdybych měl zítra umřít.

Takže přestaňte lamentovat a naříkat a připravujte svoje stroje na projížďku.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od j-z »

Don.Morcak píše:...Neberu ani nářadí, pouze stahovák na kazetu, pumpičku, lepení a náhradní duši. Vše ostatní mají v každém kolchoze. Ještě vezmu půl litru oelej do motoru a možná svíčku. Tím to končí. Přece nejedeme na severní pól.
...
Pokud jedu nad 50 od baráku, beru svíčku, spojku řetězu, polohovatelný klíč (od svíčkového níž), desítku, cyklonářadí (imbusy, spojkovač, niplovač,...), někdy i kleště, pásku, gumový rukavice, olej.
Pokud bych jel tuhle štreku, vzal bych taky spotřebák na kolo (plášť, řetěz, WDečko).
Všechno se sice dá koupit, ale je dost napi.., když muset kolo 15 km tlačit nebo nedejbože nést někam do vsi.
S nezajetým motorem (aspoň 100 km) bych ani nevyrážel dál než 10 km od domu.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Tor158 »

Ještě.Kus řetězu nebo články,lanka,náhradní zapalování,cívku magneta.diagnostický voltmetr.
1/2 l benzínu.náhradní kladku,šrouby s cyklozávitem.lékárničku.drát,lepení.
Vše nad hodnotu šlapkového dojetí.Tor


Ebola

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Ebola »

Nenech se od cesty odradit. Možná nedojedeš až do cíle, ale budeš mít super zážitky a hlavně máš kuráž. Kdyby ji měl hustopřechytralej Tor158, tak by někdy vystrčil nos za dědinu a podíval se na onu jím zmiňovanou Ukrajinu nebo třeba na Kavkaz a nemusel by tady plácat nesmysly jak stará bába. No jo, televize Nova. Já bych na Tvém místě hodil kolo do vlaku a vylodil se třeba v Baia Mare, projel Maramureš a potom sjel dolů do Transylvánie. Co na tom, že je to "jen" Rumunsko? Zbavíš se těch nekonečných nudných přejezdů, užiješ si přírodu a občas i přišlápneš. Každý máme ale jiné priority, tak se rozhoduj vlastní hlavou. Jenom sráči budou raději dál v bezpečí za monitorem komentovat každý další příspěvek diskutujících...


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Tor158 »

Ebola píše:Nenech se od cesty odradit. Možná nedojedeš až do cíle, ale budeš mít super zážitky a hlavně máš kuráž. Kdyby ji měl hustopřechytralej Tor158, tak by někdy vystrčil nos za dědinu a podíval se na onu jím zmiňovanou Ukrajinu nebo třeba na Kavkaz a nemusel by tady plácat nesmysly jak stará bába. No jo, televize Nova. Já bych na Tvém místě hodil kolo do vlaku a vylodil se třeba v Baia Mare, projel Maramureš a potom sjel dolů do Transylvánie. Co na tom, že je to "jen" Rumunsko? Zbavíš se těch nekonečných nudných přejezdů, užiješ si přírodu a občas i přišlápneš. Každý máme ale jiné priority, tak se rozhoduj vlastní hlavou. Jenom sráči budou raději dál v bezpečí za monitorem komentovat každý další příspěvek diskutujících...
Zklamu Tě.Na Kavkaze,v Rumunsku a Ukrajině jsem byl, dokonce jsem projížděl Moldávijí.
Tak jsem to viděl.Už bych to nechtěl absolvovat.Stačilo mi to.O tom ale neni řeč.
Můj názor byl pouze technický a každý se muže rozhodnout sám.No a ještě k Těm sráčům
u monitoru.Máš opravdu vybraný slovník.To něco naznačuje.Tor. :lol:


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Don.Morcak »

Teda Pánové, nenechte se unést.
Vzhledem k tomu, že jsem se odklonil od variátoru i minibikových převodovek, zatím, tak asi kromě řemenu a svíčky spolu s ojelem nepovezu nic dalšího k motoru. Pouze běžné věci ke kolu cca 1kg i s duší.
V případě, že se motor porouchá, či praskne řetěz tak pojedu vlastními silami dál a možná někde opravím, anebo ne. Nyní jsem spočítal hmotnost celého pohonného agregátu na 7,5kg včetně držáku na nosič, bez benzínu. Benzín bych vylil do škarpy, abych se s ním nemusel táhnout. 3 kg bych si možná trochu pomohl.
A vzhledem k tomu, že celé kolo bude vážit i se mnou i s pohonem 150 kg, tak těch 7kg bych řekl že nebude mít na jízdu šlapáním vliv.


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od Don.Morcak »

Samo, že popojedu vlakem na východ slovenska a pak se ukáže.


romi
Příspěvky: 67
Registrován: stř 11. črc 2018 18:04:07

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od romi »

:D
Naposledy upravil 1 dne romi; celkem upraveno 0x.


romi
Příspěvky: 67
Registrován: stř 11. črc 2018 18:04:07

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od romi »

:D
Naposledy upravil 1 dne romi; celkem upraveno 0x.


romi
Příspěvky: 67
Registrován: stř 11. črc 2018 18:04:07

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od romi »

:D
Naposledy upravil 1 dne romi; celkem upraveno 0x.


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Moldávie, moře, začátek září 2016 s pomocným motorkem

Příspěvek od bo-to »

..............A jestli nedojel tak určitě šlape a šlape ...............konec jedné pohádky ...BO-TO


Odpovědět