Karbec

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Karbec

Příspěvek od Kus5 »

Chybí mi tady výhrady k primitivnímu karbecu-fixírce, kde je problém nastavit volnoběh. Stavěcím šroubkem na zvednutí šoupátka se otáčky mění podle teploty motoru. Já mám volnoběžku a startovadlo, kde jsem nahradil lanko šňůrkou jako je u sekačky. Vše super, ale vadí mi nespolehlivý volnoběh. Máte zkušenosti s tuning karbecem za 730,- zda už má volnoběh a bohatost směsi? Ta volnoběžka na rozetě má výhodu, že můžu šlapat jako na kole i při zapnuté spojce.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Karbec

Příspěvek od j-z »

Tipnul bych netěsnost, ten tuning kaburátor se konstrukčně zas tak neliší, teda záleží na typu.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Karbec

Příspěvek od Kus5 »

Tak jsem nasadil tuning karbec za 730,-. Má ovládání lankem sytiče, mám přes přehazovačkou páčku. Starty super, jde regulovat i bohatost směsi. Asi dost dobrý.


Tomáš-Vestec

Re: Karbec

Příspěvek od Tomáš-Vestec »

Ahoj který je to model?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Karbec

Příspěvek od Kus5 »

Je to ten za 730,- má sytič na lanko třeba na páčku přehazovačky na řidítka a přídavný difuzor přes hadičku. Nabízí č-atm i č-hombrac. Je super.


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Karbec

Příspěvek od wip »

Byl super až dokud jsem na něj nešáhl ale jak jsem si začal hrát se štelungem abych zlepšil výkon motoru tak od té doby leží v garáži napíííííí protože atjsem dělal co sem dělal tak to nejelo.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Karbec

Příspěvek od Kus5 »

Mám ho na 80ccm. Štelovat se dá jen bohatost směsi a volnoběh. Musí být v pořádku injektor přes hadičku z plovákové komory, jinak nejde do otáček. Stačí občas sundat hadičku a fouknout do ní.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Karbec

Příspěvek od Madhu »

Ano, hadičky se rádi zanáší a seřizování je řádná pruda. Pokud tedy hovoříme o stejném CNS karburátoru kopie Dellorto
:)
http://www.e-darky.eu/bazar-a-ii-jakost ... kach-.html
Kompletní "rozborka ve Fotopříloze . . .
Madhu


romi
Příspěvky: 67
Registrován: stř 11. črc 2018 18:04:07

Re: Karbec

Příspěvek od romi »

:D
Přílohy
50-150
50-150


Odpovědět