Výběr motokola na míru

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: sob 19. črc 2014 10:40:33

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Pavel »

Ta převodovka má klasickou volnoběžku.A jak chceš zajistit rozetu u kotoučovky.Je tam pravý závit,takže se bude povolovat.Dostalo mě to,když jsem stál v kopci se zabrděným adním kolem a najednou jsem začal couvat.Povolil se kotouč na náboji.Napadlo mě jedině to upravit a dát tam klínek,ale nevím jak silnou stěnu tam má náboj.


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Pavel píše: stř 28. úno 2018 19:51:47 Ta převodovka má klasickou volnoběžku.A jak chceš zajistit rozetu u kotoučovky.Je tam pravý závit,takže se bude povolovat.Dostalo mě to,když jsem stál v kopci se zabrděným adním kolem a najednou jsem začal couvat.Povolil se kotouč na náboji.Napadlo mě jedině to upravit a dát tam klínek,ale nevím jak silnou stěnu tam má náboj.
V popisu pisou torpedo a reverz u te dvoupastorkove takze to se s volnobezkou vylucuje. Dava mi to i vetsi smysl, quadcyckly volnobezku nemaji, da se si nimi vetsinou normalne couvat. Zajisteni rozety se jeste preptam kuttila jak to ma vyresene.
Super i za rozumnou cenu, diky moc. Ja ji nasel jeste v cine, ale takhle nemusim cekat.


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Objednán motor, v Pondělí jedeme pro kolo, nakonec se to o týden protáhlo kvůli těm mrazům.
Pokud někdo přemýšlíte o hodně GX 35 rozdíly mezi verzemi jsou minimální a slouží spíš k montáži na různé typy nářadí takže na motokolo plně postačí základní verze. Tu jsem nakonec koupil tady, obchod má dobré reference, je oficiálním dealerem hondy a mají nejnižšší cenu kterou jsem našel s dopravou zdarma a dobírkou.
http://www.garteko.cz/motor-honda-gx-35/

Převody budu řešit až bude postavené kolo a umístěný motor a budu mít lepší představu jak bude nejlepší umístit rozetu a podle toho pak vyberu převodovku a budu řešit volnoběh. Světla jedou z číny, baterie z holandska elektřina přijde na řadu až poslední. Příští týden mám dva dny volno tak s tím snad nějak pohnu a hodím první fotky ze stavby. Vše je na dobré cestě.
(A ještě z práce píšu s diakritikou, Tor by ze mě měl radost.)


Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: sob 19. črc 2014 10:40:33

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Pavel »

Převodovku mám doma,takže tonejsou nějaké vyčtené dohady.Funguje úplně stejně jako starý kola s protišlapnou brzdou.Jenom místo výpletu je přidělaný pastorek a samozřejmě má pět kvaltů.Píšu to hlavně kvůli ostatním,aby měli správné informace.


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Pavel píše: sob 03. bře 2018 18:27:20 Převodovku mám doma,takže tonejsou nějaké vyčtené dohady.Funguje úplně stejně jako starý kola s protišlapnou brzdou.Jenom místo výpletu je přidělaný pastorek a samozřejmě má pět kvaltů.Píšu to hlavně kvůli ostatním,aby měli správné informace.
No to jsem si prave myslel ale ty stary kola prave volnobezku nemely tam kdyz jsi jel z kopce si nohy dal na ram a slapky se divoce tocily jak ve tri rano v Perlovce.


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od pavelt74 »

To je blbost,že se šlapky točily z kopce pořád. Měl jsem za mlada několik takových kol a dozadu jsi normálně brzdil,dopředu šlapal a z kopce si netočil a měl nohy na pedálech a tuším že se tomu náboji říkalo torpédo.


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

pavelt74 píše: ned 04. bře 2018 14:46:40 To je blbost,že se šlapky točily z kopce pořád. Měl jsem za mlada několik takových kol a dozadu jsi normálně brzdil,dopředu šlapal a z kopce si netočil a měl nohy na pedálech a tuším že se tomu náboji říkalo torpédo.
No ja prave presne takove opravdu hodne stare detske kolo mel a tam se opravdu ty slapky tocily porad. Asi jsem nejaky vyvojovy stupen preskocil a pak uz jsem mel favorita s klasickou volnobezkou. Kazdopadne dobre vedet, to mi resi problem jak vyresit volnobeh motoru.


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od kuttil »

zdravím aktualizuji stav mého kola nevím kam přesně dat fotky
vím je tu galerie ,ale já to mám i na rajčeti odkaz zde:https://himmer.rajce.idnes.cz/stavba_mo ... 001807.jpg
ještě přidám novější stav, zase něco přibylo nějaké novinky a nestíhám to sem ani dávat ,jak se to pořad vylepšuje
kuttil


Odpovědět