Výběr motokola na míru

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

MartinVTEC píše: pát 09. úno 2018 0:52:18 Pokud tedy bude rychlostní náboj napojen na motor, jak budeš mít vyřešen pohon nohama?Budeš to stavět s předlohou řazení a volnoběžkou v předních převodnících?
Jinak plně souhlasím s názorem uživatele PLVL, je to jízdní kolo s pomocným motorem a má to být co nejjednodušší....
Výfuk pořešíme, až budeš mít hotovo a pojede Ti to:-)
No bud pouzit primo reseni co vymyslel kuttil tam bych ale musel vzit pevny naboj, co jsem dohledal tak ty sturmey v pevne verzi funguji i v reverzu takze by sel jednoduse otocit. Volnobeh z kola z jedne strany, z babety z druhe strany... tezko rict blbe se to nejak kreativne vymysli kdyz to clovek nema v ruce. Nebo neco ve stylu reseni od zazvura, jestli vezmu toho Cruisera tak misto abych ten trirychlostni naboj vyhodil mozna by to slo nejak dumyslne zkombinovat.
Obrázek

Zkratka budu si k tomu sednout a poradne to nakreslit se vsemi dily abych to mel pred sebou a stejne si clovek nikdy neni dopredu 100% jisty jak co vyresi dokud to nema v ruce.
Jen s tim rememenem vaham, prochazel jsem znova fotky a pokud chci zachovat tu zadni kotoucovku tak je tam za ni hodne malo mista na sirku tj. 2.5cm remen tam urcite nedostanu takze mi zbyva bud zustat u retezu a nebo pouzit normalni cykloremen kde si nejsem jsity jestli to ten remen dlouhodobe zvladne, na druhou stranu pokud bych tam misto remenu za dve kila dal kevlarovy cykloremen za dvojku tak by to teoreticky melo vydrzet dost
Obrázek

Jinak vyfuk atd. resim spis proto, ze davam dohromady nakupni seznam dilu abych jednak vedel co vsechno a odkud objednat a jednak se nejak dopocital na kolik me to zhruba vyjde.


MartinVTEC
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. říj 2016 12:49:10

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od MartinVTEC »

Měl jsem to řešeno stejně jako Kuttil....a jsem rád, že už mám tuto fázi za sebou.
Ať se dílo podaří a pak se pochlub;-)


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

MartinVTEC píše: pát 09. úno 2018 16:24:48 Měl jsem to řešeno stejně jako Kuttil....a jsem rád, že už mám tuto fázi za sebou.
Ať se dílo podaří a pak se pochlub;-)
A mohl by jsi poslat nejaky popis a treba fotky at se mam cim ridit? Kuttila se mi zatim nepovedlo sehnat. Pripadne na co si dat pozor a tak. Budu to davat asi na toho choppera z edarku.


Prot
Příspěvky: 16
Registrován: pát 12. led 2018 13:06:25

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Prot »

Ten spesl remen na kola nebude v nabidce v moc delkach. Tak to bude komplikovanejsi. Bud bude kratkej, nebo budes muset delat sponovak a nevim jestli to bude s nim fungovat. At se dari


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od petr2M »

... a máš dělený rám?
...nebo nějaké jiné kouzlo, jak dostaneš řemen tam kde má být???


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Prot píše: pát 09. úno 2018 18:20:21 Ten spesl remen na kola nebude v nabidce v moc delkach. Tak to bude komplikovanejsi. Bud bude kratkej, nebo budes muset delat sponovak a nevim jestli to bude s nim fungovat. At se dari
No kdyz s tim budu pocitat uz pri stavbe muzu podle toho upravit pozici motoru v chopperu je to na chlup na vysku ale horizontalne je tam spousta mista.
petr2M píše: pát 09. úno 2018 18:45:50 ... a máš dělený rám?
...nebo nějaké jiné kouzlo, jak dostaneš řemen tam kde má být???
No vzhledem k tomu, ze ma byt uplne mimo ram tak celkem snadno?


MartinVTEC
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. říj 2016 12:49:10

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od MartinVTEC »

Mě by ze všeho nejdříve zajímalo, jestli máš vůbec přístup k soustruhu,sloupové vrtačce, svářečce a dalšímu vybavení, protože bez toho se můžeš jít klouzat.
Já měl motor nad zadním kolem v ose rámu, netrčel mi do boku a to proto, že jsem měl spojku na pravé straně motoru.Za motorem hned rychl.náboj a z něj náhon zadního kola s volnoběžkou.Tedy neměl jsem to stejně jako kutil,ale v principu jo.


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Celou dilnu a automechanika kterej tam dela navrch jako bonus, jen neco takhle silenejsiho jeste nedelal a snazim se zjistit co nejvic z prosteho duvodu abych nenakoupil dily za X tisic a pak nezjistil, ze jich pulku nevyuziju a dalsi pulku k dostaveni nemam. Kdybych nemel tak si proste nekoho najmu at mi to postavi, ale to by zas nebylo ono, takhle je to takovej dobrej projekt. Jo kdybych chtel tak si koupim set za trojku, jetyho horaka za patnact set a splni to stejnou funkci (nez se to rosype) a postavim si to doma na kolene, ale ja proste tohle nemam rad, stavim si vlastni pocitace, nabytek, prestavel jsem si sam celej byt... Proste chci to mit poradne a po svem. No cekal bych ze zrovna lidi tady to pochopi. Kazdopadne diky za vsechny napady a pripominky, za par mesicu az bude hotovo poslu fotky a pak muzete koumat jestli to za to stalo nebo ne.


MartinVTEC
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. říj 2016 12:49:10

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od MartinVTEC »

Ok, tak to je good.
Já jen nechápu, proč tam chceš cpát rychlostní náboj, když Ti stačí, aby to jelo 25km/h.Pokud to zpřevoduješ tak, že Ti to pojede max.30km/h, tak Ti to vyjede jakýkoliv kopec.Rozuměj, ten rychlostní náboj představuje velkou hrozbu, že se to někde sypne.
Lidi to tady chápou, že to chceš udělat pořádně a po svém, jen se Tě snaží usměrnit ...stojí to dost peněz, námahy a tolik času....


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

MartinVTEC píše: sob 10. úno 2018 8:00:51 Ok, tak to je good.
Já jen nechápu, proč tam chceš cpát rychlostní náboj, když Ti stačí, aby to jelo 25km/h.Pokud to zpřevoduješ tak, že Ti to pojede max.30km/h, tak Ti to vyjede jakýkoliv kopec.Rozuměj, ten rychlostní náboj představuje velkou hrozbu, že se to někde sypne.
Lidi to tady chápou, že to chceš udělat pořádně a po svém, jen se Tě snaží usměrnit ...stojí to dost peněz, námahy a tolik času....
No tak naboj zrovna stoji jen 2.5k coz je oproti cene toho zbytku co tam mam v planu narvat relativne malo. Mel by neco vydrzet, problem s nabojovymi prevodovkami je hlavne ten, ze driv byly k dispozice jen modely co se pouzivaji do obycejnych kol a ty tu zatez nedaji, tahle serie je delana pro elektrokola a podle vseho vydrzi o hodne vic. A kdyz se rosype po deseti tisicich kilometru tak ho s klidnym svedomim vymenim za novy s tim ze si sve uz odslouzil. Ja zas necekam, ze to bude vse slouzit veky. A konec koncu... penize, namahu i cas uz jsem vylozil i na mnohem mene smysluplne a zajimave projekty nez je tohle.


MartinVTEC
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. říj 2016 12:49:10

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od MartinVTEC »

Od jakého výrobce je náboj a jaká řada to je?


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

MartinVTEC píše: sob 10. úno 2018 12:11:47 Od jakého výrobce je náboj a jaká řada to je?
Sturmey Archer, tady je link na tu pevnou petistupnovou primo od vyrobce
http://www.sturmey-archer.com/en/products/detail/rx-rk5
A tady technicky nakres a nejake info k te serii
http://www.sturmey-archer.com/files/cat ... RX-RK5.pdf
http://www.sturmey-archer.com/files/cat ... 20HUBS.pdf


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od petr2M »

Moje připomínka o děleném rámu platila pro výměnu standardního cyklořetězu za cyklořemen na pravé straně kola. Tam to opravdu musí být...

Pokud jsem dobře pochopil, tak chceš mít 4T motor se startérem, dozadu řemen , vzadu otočenou 5. stupňovou převodovku a řemenové kolo s volnoběžkou. A místo kotoučovky nějak napasovat xkolečko pro šlapání.

Wolfgar napsal:
dohledal tak ty sturmey v pevne verzi funguji i v reverzu takze by sel jednoduse otocit.

Nemyslím si, že by to šlo... na co by to bylo??? na převodovce je buď protišlapná brzda, nebo cvrk a nějaká verze brzd. Všechno jsou to důsledně pevně mechanicky dané jednosměrné věci. Jedině, že by to bylo pro furtšlapy.... ale obávám se, že tam je tak malý trh, že by se to nevyplatilo po kusech vyrábět. Navíc krása furtšlapu je spíše v absolutní jednoduchosti...
Ale nevím .. anglicky umíš asi lépe než já... ptej se, nejlépe u výrobce.

Ještě přečti ten manuál. Není ta reverzace pro řadící rukojeť.
Tohle bych třeba ocenil. Mám řazení na levé ruce tudíž vzhůru nohama a musím na to při řazení myslet a občas se i podívat.
Já jezdím na ruský Д-6 s předlohou a vzadu mám 8kvalt NEXUS od Shimana. Zatím mám najeto 600km. Zatím nedoporučuju.... Pan knstruktér v dalekém žaponsku nepředpokládal, že s tím budu dělat takovéto psí kusy...:-)


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od zazvur »

Nevím, jestli jsem dobře pochopil. Pro upřesnění. RX-RK5 není reverzní. Vstup a výstup momentu a směr otáčení se nedá změnit.


Prot
Příspěvky: 16
Registrován: pát 12. led 2018 13:06:25

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Prot »



Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

zazvur píše: ned 11. úno 2018 11:20:42 Nevím, jestli jsem dobře pochopil. Pro upřesnění. RX-RK5 není reverzní. Vstup a výstup momentu a směr otáčení se nedá změnit.
A ty mas kterou? Z toho co jsem nasel na zahranicnich forech ta verze s kotoucovkou reverzni je, ty ostatni ne.


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od zazvur »

Mám RX-RK5. Verzi s kotoučovou brzdou. Tu chybu jsem též udělal😀. NENÍ reverzní.


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od zazvur »

2017-03-12 13.19.39.JPG
Jen pro upřesnění, rozdíl mezi verzi s kotoučovou brzdou a bez je jen v nalitcích pro uchycení brzdy, ne v její konstrukci. Záleží jestli moment chceš odebírat paprsky drátů, nebo uchycením pro brzdu.


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

zazvur píše: úte 13. úno 2018 7:25:08 Mám RX-RK5. Verzi s kotoučovou brzdou. Tu chybu jsem též udělal😀. NENÍ reverzní.
Aha a jak jsi to vyresil? Chtel bych to prave udelat jako ksem videl na te tve fotce a dat ten naboj mimo za sloupek sedla.


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od zazvur »

Pokud budeš chtít i řemeny, je to boj o milimetry, ale dá se. Jak psal kutil, přijeď do garáže (Havířov) a dáme řeč. Na konkrétní otázky ti samozřejmě odpovím.


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od kuttil »

ahoj tak jsem ti konečně nafotil to kolo, mám dost fotek, tak se podívej ,klídně si projdi celé album od začátku zde:
https://himmer.rajce.idnes.cz/stavba_mo ... 001807.jpg


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

kuttil píše: pát 16. úno 2018 20:55:08 ahoj tak jsem ti konečně nafotil to kolo, mám dost fotek, tak se podívej ,klídně si projdi celé album od začátku zde:
https://himmer.rajce.idnes.cz/stavba_mo ... 001807.jpg
Diky moc, to hodne pomuze a mas to sakra dobre udelane, klobouk dolu. Mam par otazek kteoru mas rozetu a nadrz ktera se mi vazne libi, to je ta 4l z edarku? A shodou okolnosti jsem predevcirem objednal z ciny ty same smerovky plus svetla dopredu, jak je mas napojene? Baterka a dobijeni. Jinak koukam ze tam krome toho naboje mimo mas porad ten trirychlostni co na tom kole uz byl, takze ted s tou predlohou pouzivas oba? A posledni otazka mas nejak resenou volnobezku?
Naposledy upravil 1 dne Wolfgar; celkem upraveno 0x.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od j-z »

Díky za foto.
Tady lze vytvořit i náhled zápisem

Kód: Vybrat vše

[rajce]https://www.rajce.net/a6880776[/rajce]
pak vznikne toto:


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od kuttil »

Wolfgar píše: ned 18. úno 2018 23:59:59
kuttil píše: pát 16. úno 2018 20:55:08 ahoj tak jsem ti konečně nafotil to kolo, mám dost fotek, tak se podívej ,klídně si projdi celé album od začátku zde:
https://himmer.rajce.idnes.cz/stavba_mo ... 001807.jpg
Diky moc, to hodne pomuze a mas to sakra dobre udelane, klobouk dolu. Mam par otazek kteoru mas rozetu a nadrz ktera se mi vazne libi, to je ta 4l z edarku? A shodou okolnosti jsem predevcirem objednal z ciny ty same smerovky plus svetla dopredu, jak je mas napojene? Baterka a dobijeni. Jinak koukam ze tam krome toho naboje mimo mas porad ten trirychlostni co na tom kole uz byl, takze ted s tou predlohou pouzivas oba? A posledni otazka mas nejak resenou volnobezku?
ahoj tak nádrž je ta velká 4.litrová rozeta je z Babety momentálně 35 zubu ,úchýcená přes redukci na náboj s kotouč.brzdou
směrovky +přerušovač mám z cíny a je to zvlášt na baterii ,která je v té taštičce u sedla ,žadné dobíjení za jízdy není, vždycky až se vybije ,tak ji zase nabiju v garáži
ten 3.rychlostní náboj je nechány pouze na šlapání s motorem nemá nic společného
volnoběžka je v tom velkém náboji,při jízdě se točí zadní kolo s nábojem a zbytek k motoru je přerušený a nenastartuji už motor rozšlapáním a musel jsem vymyslet nějak uchycení startéru a to se povedlo
jo a ta reverzace znamená způsob ,jakým je náboj uchycený do rámu kola a není to o tom ,že se dá otočit směr otáčení, to určitě nejde zatím kuttil


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Tor158 »

Kde je ten starter?Tor.


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

kuttil píše: pon 19. úno 2018 13:21:55 směrovky +přerušovač mám z cíny a je to zvlášt na baterii ,která je v té taštičce u sedla ,žadné dobíjení za jízdy není, vždycky až se vybije ,tak ji zase nabiju v garáži
ten 3.rychlostní náboj je nechány pouze na šlapání s motorem nemá nic společného
volnoběžka je v tom velkém náboji,při jízdě se točí zadní kolo s nábojem a zbytek k motoru je přerušený a nenastartuji už motor rozšlapáním a musel jsem vymyslet nějak uchycení startéru a to se povedlo
jo a ta reverzace znamená způsob ,jakým je náboj uchycený do rámu kola a není to o tom ,že se dá otočit směr otáčení, to určitě nejde zatím kuttil
Jasne takze ta verze toho naboje s kotoucovkou ma zaroven volnobezku, cyklistickeho cvrcka predpokladam? A tim padem samozrejme otocit nejde takze to budu muset vyresit prevedenim na druhou stranu jako to mas ty, Mas tam takove homemade reseni ale napadlo me, nedal by se proste strejnym zpusobem pouzit naboj predniho kola? jednak si tim usetrim praci a jednak mohu vzit nejaky s opravdu kvalitnimi lozisky ktere zapouzdrene vydrzi dele nez nejaka homemade verze. To vypada jako dobre reseni. Startovat rozslapanim jsem s 4taktem urcite neplanoval, proto je vvolnobezka nutnost, elektricky starter by ale byl jak jsem zjistil k tomu motoru hodne kompikovany, respektive slo by to, ale neni tam na to misto, je to velke a tezke plus vaha baterky. To me privadi k tomu jakou pouzivas baterku? Napeti a kapacita? Premyslim, ze bych si na to asi postavil blok na tri 18650 baterie ktere u sebe mam permanentne a mohu je kdekoli nabit, dostanu se tak s nabitymi bateriemi na 12.6V a bude to o trochu lehci nez klasicka olovena 12V.


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Dal jsem dohromady plus minus plan jak bych to chtel udelat, neni to presne na milimetr, bral jsem to vetsinou pomerove, ale plus minus by to melo sedet, s mistem by to zas takovy problem byt nemel, pod nadrzi jeste zbyde spousta mista na brasnu na naradi treba. GX 35 samozrejme jde provozovat bez nadrze i vyfuku, ale v obou pripadech mam v planu originalni kusy sundat a nahradit klasickym vyfukem s tlumicem decibelu z pitebiku a vetsi nadrzi, ta original ma jen 0.6l. Ta 4l tam nevypada spatne i kdyz bude potreba vymyslet nejake kreativnejsi uchyceni kvuli tomu zpevneni tam. A samozrejme nezbytny nosic na brasny.

Obrázek

Obrázek


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Madhu »

Ty jo to jsou moje fotky :| Tak tam alespoň můžeš napsat fotografie jsem lohnul z http://www.e-darky.eu
Doufám že si pak o kolo napíšeš na info@e-darky.eu dám ti na něj slevu :twisted:


kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od kuttil »

Tor158 píše: úte 20. úno 2018 19:34:18 Kde je ten starter?Tor.
no kde by byl ?je to ta černá krabička z boku motoru,je to ale ruční starter
Wolfgar píše: úte 20. úno 2018 23:34:22
kuttil píše: pon 19. úno 2018 13:21:55 směrovky +přerušovač mám z cíny a je to zvlášt na baterii ,která je v té taštičce u sedla ,žadné dobíjení za jízdy není, vždycky až se vybije ,tak ji zase nabiju v garáži
ten 3.rychlostní náboj je nechány pouze na šlapání s motorem nemá nic společného
volnoběžka je v tom velkém náboji,při jízdě se točí zadní kolo s nábojem a zbytek k motoru je přerušený a nenastartuji už motor rozšlapáním a musel jsem vymyslet nějak uchycení startéru a to se povedlo
jo a ta reverzace znamená způsob ,jakým je náboj uchycený do rámu kola a není to o tom ,že se dá otočit směr otáčení, to určitě nejde zatím kuttil
Jasne takze ta verze toho naboje s kotoucovkou ma zaroven volnobezku, cyklistickeho cvrcka predpokladam? A Mas tam takove homemade reseni ale napadlo me, nedal by se proste strejnym zpusobem pouzit naboj predniho kola? jednak si tim usetrim praci a jednak mohu vzit nejaky s opravdu kvalitnimi lozisky ktere zapouzdrene vydrzi dele nez nejaka homemade verze. To vypada jako dobre reseni.
ahoj sice to je home made řešení ,ale přední náboj použít nejde,protože by byla menší rozteč ozubených kol než je u toho náboje, nevychází to, já jsem to zkoušel ,že bych to udělal se zadním nábojem se zapouzdřenými ložisky na kotouč.brzdu a rozteč byla taky kratká oproti náboji s převodami
a tak mi nezbývalo než si tu hřídel vyrobit sám ,ale není to nic nekvalitního,je použitá hřídel z 2.taktního motoru ze spojky, k tomu jsou originál ložiska,klínky, matky a ozubené náhonové kolečko co má každý v tom motoru a předpokládám že,když ta hřídel vydrží v motoru tak vydrží i použitá takhle
musel jsem ji akurát rozříznou a nastavit do délky,aby řetězy vycházely proti sobě
nemám soustruh a nějaké vybavení ,ale nekvalitní to určitě není jenom se to tak možná tváří
prostě používám co mám v zásobě a takových hřídelí mám spousta
Takže PŘEDNÍ ani ZADNÍ náboj použít nepůjde a tu první hřídel si budeš muset pracně a kvalitně vyrobit
jo tu baterku jsem ted vyzkoušel z aku vrtačky má 12v a 1,3ah a zatím v pohodě ,ale to je jenom na ty blinkry nic víc na nastartování motoru to je určitě málo
zatím kutil


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Madhu píše: stř 21. úno 2018 12:29:08 Ty jo to jsou moje fotky :| Tak tam alespoň můžeš napsat fotografie jsem lohnul z http://www.e-darky.eu
Doufám že si pak o kolo napíšeš na info@e-darky.eu dám ti na něj slevu :twisted:
Tak kdyz si budu kupovat kolo od vas tak si to nebudu planovat na nejakem jinem :) Tedy nasel jsem i originalni fotky vyrobce v cine na alibabe, ale nema zadnou tak hezky z boku ;)
kuttil píše: stř 21. úno 2018 13:39:25 ahoj sice to je home made řešení ,ale přední náboj použít nejde,protože by byla menší rozteč ozubených kol než je u toho náboje...


A co pouzit nejaky naboj s delsi osou, koukal jsem primo sturmey ma i predni naboje do setu k tem zadnim prevodovym kde je podle dokumentace delka osy stejna nebo nejaky specialni sirsi naboj treba na fatbike?


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od j-z »

Wolfgar píše: stř 21. úno 2018 2:48:24 Dal jsem dohromady plus minus plan jak bych to chtel udelat, neni to presne na milimetr, bral jsem to vetsinou pomerove, ale plus minus by to melo sedet, s mistem by to zas takovy problem byt nemel, pod nadrzi jeste zbyde spousta mista na brasnu na naradi treba. GX 35 samozrejme jde provozovat bez nadrze i vyfuku, ale v obou pripadech mam v planu originalni kusy sundat a nahradit klasickym vyfukem s tlumicem decibelu z pitebiku a vetsi nadrzi, ta original ma jen 0.6l. Ta 4l tam nevypada spatne i kdyz bude potreba vymyslet nejake kreativnejsi uchyceni kvuli tomu zpevneni tam. A samozrejme nezbytny nosic na brasny.
Kromě nárysu si udělej i půdorys, ten řetěz nejde lámat. Zrovna ten napínák u pláště může být nepřekonatelný problém, doporučuji si toto kolo prohlédnout v reálu.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Madhu »

Tak kdyz si budu kupovat kolo od vas tak si to nebudu planovat na nejakem jinem :) Tedy nasel jsem i originalni fotky vyrobce v cine na alibabe, ale nema zadnou tak hezky z boku ;)
Tak to musíš uznat že je to hezčí fotka než z té Alibáby :D


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Madhu »

j-z jo tady na tom kole to je s místem jak se šafránem, ale dá se. Když už nakreslil takový hezký obrázek tak bude šikula ;)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od j-z »

Madhu píše: stř 21. úno 2018 15:36:15 j-z jo tady na tom kole to je s místem jak se šafránem, ale dá se. Když už nakreslil takový hezký obrázek tak bude šikula ;)
Madhu, udělej mu nějaké fotky - detaily, možná to ocení :-).


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Madhu »

Jen ať zajde na kafíčko :D


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od j-z »

Madhu píše: stř 21. úno 2018 16:28:57 Jen ať zajde na kafíčko :D
Taky bych zašel :-).
P. S. Jste zrušili krám v Bílé labuti?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

j-z píše: stř 21. úno 2018 14:31:54 Kromě nárysu si udělej i půdorys, ten řetěz nejde lámat. Zrovna ten napínák u pláště může být nepřekonatelný problém, doporučuji si toto kolo prohlédnout v reálu.
Videl jsem jen ho jeste nemam protoze kamarad co mi ho poveze na dilnu ma ted dovolenou. Ten napinak byl prvni napad, ale pak jsem nasel stejne na aliexpresu hezci a praktictejsi kousek.

Ale jak rikam ten plan je jen tak zhruba plan a jak presne co a kde se da stejne resit az kdyz to ma clovek v ruce.

https://m.aliexpress.com/item/328120863 ... 2812086327
Madhu píše: stř 21. úno 2018 15:15:35 Tak to musíš uznat že je to hezčí fotka než z té Alibáby :D
No prave proto ;) A ja uz se u vas na sklade byl podivat, v pondeli snad i vyjde ze si tam pro to kolo i sjedeme plus nadrz a nejake dalsi blbiny.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Madhu »

OK


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Nasel jsem, fatbike opravdu pouziva stejny rozvor predniho i zadniho naboje tedy 135 mm, stejny jako ma ten prevodovy naboj od sturmey. Tento by tedy mel jit pouzit, sice je drazssi na druhou stranu je to dalsi bezudrzbove spolehlive reseni.
https://www.koloshop.cz/naboje-naboje-m ... 2-der.html

Jinak kdyz uz jsem se zameril na ten napinak a vzhledem k tomu, ze se ted resil ve vedlejsi diskuzi krome klasickych "korytek" jsem u soudruhu nasel i ozubene napinaky, co myslite?
verze na cykloretez v hliniku
https://www.aliexpress.com/item/Alumini ... 61399.html
nerezova na motoretez
https://www.aliexpress.com/item/2017-NE ... 46103.html

A pak bych mel jeste dotaz pokud tu je nekdo kdo kupoval motor Honda GX 35 primo od dealeru hondy. Par jsem napsal a vsichni se me ptaji jaky typ toho motoru chci, podle vseho honda vyrabi asi 8 variant ale na oficialnich strankach ani nikdo jinde jsem nenasel rozdily / specifikace tech verzi. Pouze specifikace zakladni verze. Resil jste to nekdo? Primo u hondy mi na motokolo doporucili typ GX35NTSTSC ktery je o nejake dva tisice drazssi nez zakladni verze, ale uz jsem z nich nedostal proc a cim se lisi. Rozsiforval jsem to na GX35NT jako subtyp, jediny rozdil ktery jsem nasel umisteni vyvodu nadrze coz je mi celkem jedno, nadrz chci stejne nahradit klasikou, 0.6litru je nepouzitelne. ST a SC jsou nejake zkratky co se vybavy tyce, ST jsem nedohledal nic krome toho, ze tak honda oznacovala radu motoru pro sportovni motocykly a SC by podle seznamu zkratek hondy znamenalo supercharger ale nejak si nejsem jisty jestli opravdu delaji supercharged mini 4 takt, pokud ano tak se rozhodne branit nebudu a mozna priplaceni tech dvou litru bude mit nejaky vyznam.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Madhu »

K těm napínákům. Hliník s ocelovým řetězem je dost blbá kombinace, podobně jako nerez. Je to takové kdo z koho :)
Všechny tyhle věci se v cyklistice vyrábí z materiálů nylon/ nylon fiber. Resp rolny k těm napínákům a to co se dotýká přímo řetězu.
Madhu


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Madhu píše: čtv 22. úno 2018 9:11:23 K těm napínákům. Hliník s ocelovým řetězem je dost blbá kombinace, podobně jako nerez. Je to takové kdo z koho :)
Všechny tyhle věci se v cyklistice vyrábí z materiálů nylon/ nylon fiber. Resp rolny k těm napínákům a to co se dotýká přímo řetězu.
Madhu
No to je pravda v pripade tech rolen, tyhle napinaky rolny nemaji, pouzivaji klasicke ozubene kolecko ktere si z nylonu moc predstavit nedokazu.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Madhu »

Jestli to má plnit funkci pouze napínáku, tvarově jsou vhodnější ty z hliníku. Pokud tedy rolna jen řetěz napíná a není potřeba žádný záběr, jako v případě výstupního pastorku motoru, nebo rozety, ty zuby jsou Ti tam na nic. U zubu je vždy nějaký valivý odpor a to nepočítám případný třecí o jeho bok. No když to netaháš nohama a bude všechno dokonale v ose je to vlastně jedno :)

Kladky na přehazovačky (většinou mají minimální zubovou výšku) se dneska dělají nylon i hliník. Není ale hliník jako hliník . . .


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Jo tak tomu nejlepe odpovida tenhle.

Obrázek


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Madhu »

A kdyžtak vyměníš rolnu za tuhle od Force s keramickým ložiskem :)
Al7075
Al7075
Force 11T.jpg (36.04 KiB) Zobrazeno 8284 x


Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: sob 19. črc 2014 10:40:33

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Pavel »

A co použít tenhle náboj, http://jizdni-kola.net/5-rychlostni/641 ... torky.html ,a řetěz nechat napravo a dozadu k volnoběžce přidat šroubovací kolečko napevno.Volnoběžku obsahuje převodovka.Já ji tam budu dávat,ale na šlapací řetěz.Zároveň využiju torpédo a místo kotoučovky dám rozetu od motoru.Jenom ještě vyřešit její zajištění,aby se nepovolila na pravém závitu.


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Pavel píše: pát 23. úno 2018 23:49:18 A co použít tenhle náboj, http://jizdni-kola.net/5-rychlostni/641 ... torky.html ,a řetěz nechat napravo a dozadu k volnoběžce přidat šroubovací kolečko napevno.Volnoběžku obsahuje převodovka.Já ji tam budu dávat,ale na šlapací řetěz.Zároveň využiju torpédo a místo kotoučovky dám rozetu od motoru.Jenom ještě vyřešit její zajištění,aby se nepovolila na pravém závitu.
Stejně tam budou tři řetězy protože bude třeba řetěz prevést napravo. Nalevo to je tesne s kotoucovkou, napravo to bude tesne s rozetou retezu kola takze tam moc reseni nevidim plus problem bude volnobezka protoze ten naboj nema volnobeh ale reverz. Takze momentalne moc nevidim vyhodu toho pouzit tenhle naboj a nechat ten retez napravo. Kdyby vyrabeli tenhle naboj ve verzi se dvema pastorky nalevo tak to by bylo jine kafe, bohumzel tohle neni delane primarne na motokola/ebiky ale na quadcykly.

Pripadne me jeste napadlo dat motor nalevo a vyrobit jednoduchou prevodovku ktera otoci nahon z protismerneho na posmerny (takze v podstate jen dve ozubena kola) ale to je tak primitivni napad, ze predpokladam, ze uz to tu nekdo zkousel a nekde tam vznika nejaky dalsi problem prtooze kdyby to slo tak by nikdy nebyl duvod delat nejake predlohy.


Prot
Příspěvky: 16
Registrován: pát 12. led 2018 13:06:25

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Prot »

Ahoj, nevim jestli ti to pomuze, ale tahle prevodovka mneni smer otaceni. Pouziva se na bocni montaz motoru, na levou stranu zadniho kola.
http://www.motobike.sk/prevodovka6


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar »

Prot píše: úte 27. úno 2018 7:15:25 Ahoj, nevim jestli ti to pomuze, ale tahle prevodovka mneni smer otaceni. Pouziva se na bocni montaz motoru, na levou stranu zadniho kola.
http://www.motobike.sk/prevodovka6
Pomohlo by, presne neco takoveho by bylo idealni abych si to nemusel vyrabet sam, ale uz ji nemaji a nikde jinde se mi nic podobneho vygooglit nepodarilo. Take si nejsem jisty jaky tam budu potrebovast ten prevodovy pomer, 5:1 uz muze byt trochu moc.

Odpovim si sam, minicross prevodovky 5:1 podle vseho hodne na motorech gx35 pouzivaji v US a funguje jim to dobre, idealni finalni prevodovy pomer pak vetsina doporcuje mezi 15:1 az 20:1 coz mi tak nejak zhruba matematicky odpovida.


Prot
Příspěvky: 16
Registrován: pát 12. led 2018 13:06:25

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Prot »

Jeste ji maj v cechach ale i s tim plechem na bocni montaz.
https://www.ctyrkolky-atv.cz/dily-pro-2 ... y-kit.html


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od jirka »



Odpovědět