Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od j-z »

Tor158 píše:Mně se to nesype ani po několika tisících km.Bez problému.Čím to asi je?Tor. :D
Máš zkrátka štěstí, že Ti sériový kit vydržel tisíce km bez jediné úpravy.
Tak to tady o problémech všeho druhu psal asi nějaký jiný Torr. ;-)


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od Tor158 »

j-z píše:
Tor158 píše:Mně se to nesype ani po několika tisících km.Bez problému.Čím to asi je?Tor. :D
Máš zkrátka štěstí, že Ti sériový kit vydržel tisíce km bez jediné úpravy.
Tak to tady o problémech všeho druhu psal asi nějaký jiný Torr. ;-)
Já si myslím že si to lidi způsobují dost sami.Samozřejmě potíže nějaké jsou a popsal
jsem je.Nikdy jsem to ale takhle nevylágroval.Mám totiž hodně bohatou směs a tím
relativně studený motor.Takže se to dobře maže a nepřehřívá.Do kopce mu přišlápnu
a nenechám ho zvonit.Nepřetáčim na rovině a mám dobře nastavený předstih.
No a ten motor na výše uvedených obrázcích je po 350km????Tak se na něj podívej.
Ten zažranej karbon Ti napoví.Tor. ;)


ZdenekD
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04. kvě 2016 23:13:54

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od ZdenekD »

Zdravím Vás na diskusi, zvláště Tora, kterého podle diskuse považuji velmi znalého. Potřeboval bych potvrdit nebo vyvrátit moji domněnku, že starší čínské 2T jsou jiné, než současné prodávané. Asi jsem si trochu naběhl, ale co se dá dělat, budu muset řešit. K motoru jsem si zakoupil ruční startér, ale nestartuji, protože mi překáží v pohybu kliky, takže se startérem nešlapu. Také jsem si zakoupil volnoběžku jako set a protože je nutno sejmout původní pastorek s klínkem na klice. Se stažením pastorku mi nepomohli v autodílně, tak jsem požádal o radu na tomto fóru (v jiné rubrice) a na radu prodejce jsem zakoupil potřebný stahovák. U pastorku ale koukal tak malý kousek závitu, že jsem o něj utrhl kousek (asi 3 mm) závitu na stahováku. Takže úspěch se nekonal. Jenom zkusmo jsem sesadil kryt volnoběžky s blokem motoru a zjistil jsem, že novému krytu chybi asi 5 mm výšky proti původnímu a že tedy nejde namontovat, tlačí na kotouč spojky. Takže asi rada pro všechny. Máte-li starý motor a chcete inovovat, pozor na to. Tore, prosím o Tvůj názor, zda se opravdu ty novější motory liší natolik, že uvedené tuningové díly na nelze použít. Děkuji.
P.S.: Motor mi chodí docela dobře, včera jsem jej po půl roce nečinnosti a po nalití benzinu našlápl jen tak přes šlapky na třetí šlápnutí (první dvě na sytič bez elektřiny a na třetí s elektřinou, trochou plynu a bez sytiče) a kolo jsem držel zvednuté za nosič. Takže zatím spokojenost.


MAGIC

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od MAGIC »

Zdar motokolaři, právě se přidávám do klubu, objednal jsem si 80cc motor (klasika čína, v černém provedení), chci jej hodit na svoje staré, robustní horské kolo :). Bral jsem 80tku, protože za kolo chci ještě zaháknout takový vyklovozík na vožení věcí na delší výlety.
Poradí mi někdo, co na motoru hned preventivně vyměnit, abych nebyl po 300km překvapen :) a taky abych předešel většímu průseru?
Ideálně třeba bych s někým probral na FB, či emaily, nahoďte kontakt, ozvu se.
Děkuji všem motokolu ZDAR :p


Magic

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od Magic »

ještě doplním k příspěvku výše, chci být schopný na kole i normálně šlapat, když si to bude situace vyžadovat, nevím, jestli je třeba něco přikoupit, nebo to motoru nevadí? shazovat řetěz se mi nechce :(


magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od magic »

jo ty příspěvky výše patří ke mě ;) tak klidně i SZ. Díky


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od j-z »

magic píše:jo ty příspěvky výše patří ke mě ;) tak klidně i SZ. Díky
Není motor, jako motor (značka, prodejce). Základní doporučení jsem se snažil shrnout zde:
app.php/page/stavba-motokola
Je to dost o štěstí, je určitě pár případů, kteří koupili a namontovali set a jezdí bez poruchy dodnes. Závady typu vadné ložisko čepu, uklepaná cívka apod. jsou v zásadě náhodnou (přesto častou) záležitostí. Můj druhý motor jsem zatím nijak neupgradoval (mimo řetězu) a už mám "najeto" 10 litrů benzínu.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
magic
Příspěvky: 11
Registrován: stř 18. kvě 2016 13:54:25

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od magic »

a jaké jsou zkušenosti s policií? silniční kontroly atd.., od oka 50 a 80 kit asi nepozná.., doklady k tomu člověk žádné nedostane, když si dělal vše sám.., co když mě potká někdo se zapnutým motorem někde v lese? :D atd.., máte někdo zkušenosti?


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od bo-to »

POLICIE !!! Stavěli mne asi jen třikrát vždy to obešel podíval usmál se a bylo to !!! sem tam se na něco zeptal ..... jen šlo o výbavu kola blatníky odrazky světla atd .....žádný problém ..................


Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: sob 19. črc 2014 10:40:33

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od Pavel »

ZdenekD,s volnoběžkou mám stejný problém a zatím jsem to odložil.


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od wip »

serte na čínu a kupte si raději pořádnou značku jako Honda a máte klid na ni mám najeto 8860km a bez problému a mám i motor Sunway a hrozný už nikdy.


Tomik35
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. kvě 2016 22:59:54

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od Tomik35 »

Pořídil jsem si sestavené kolo s motorem Sunway 48 ccm mám zatím najeto jen 160 km a celkem spojenost motor dobře táhne. Ze začátku motor špatně startoval a zadní rozeta byla špatně vystředěná. Teď už motor startuje na třetí našlápnutí i ta rozeta už se jaksi lépe usadila.


kus5

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od kus5 »

Ted jsem koupil celé kolo sunway. Štvalo mě startování rozšlapáváním, chcípalo to, cukalo, prostě honička zvláště zastudena. Mám jednoduše vyřešeno. Koupil jsem v kolech stabilní stojánek za 300,- (ne opěrku). Na stojánku je zadní kolo zdvyžené, na tácu mám nejmenší kolečko, vzadu největší. Startuju jako našlapováním a když to chytne, vypnu spojku a udržuju motor. Potom se rozjíždím jako na motorce.


zeedee

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od zeedee »

Všechny čínské KITY sou šmejdy nejlepší je na kolo motor BABETTA 207 40 let jezdí a 40let bude, KIT DO rámu je Krasnyj Oktober, originál ruský a 2 kusy aby byl jeden na ND


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od Tor158 »

zeedee píše:Všechny čínské KITY sou šmejdy nejlepší je na kolo motor BABETTA 207 40 let jezdí a 40let bude, KIT DO rámu je Krasnyj Oktober, originál ruský a 2 kusy aby byl jeden na ND

Asi jsi toho moc nenajel.Umíš si představit jak to kolo bude těžké.Zase jeden nesmysl.
Řiká Ti něco ruplý Rám??Tak se zeptej J-Z.Kity jsou celkem dobré.Když se snima dobře
zachází,tak vydrží.Tor. ;)


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od bo-to »

moje řeč a to tvrdím všem jak se chováte k tomu svému motůrku tak vám bude sloužit ......souhlasím s tOR158 ..........Já měl první 80ccm a nalítal sem na něm 7000km a měnil jen spojku ....jezdil by dál jen vyměnit pístní kroužky ......ted mam sky hawk a jede nádherně za dvacet dnů najeto 1020km a prká nádherně..po upravě výfuku táhne o třtinu víc ..........TAK KDE JE SAKRA TEN PROBLÉM S VAŠIMI MOTORY !!!!


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od koblizek »

bo-to píše:moje řeč a to tvrdím všem jak se chováte k tomu svému motůrku tak vám bude sloužit ......souhlasím s tOR158 ..........Já měl první 80ccm a nalítal sem na něm 7000km a měnil jen spojku ....jezdil by dál jen vyměnit pístní kroužky ......ted mam sky hawk a jede nádherně za dvacet dnů najeto 1020km a prká nádherně..po upravě výfuku táhne o třtinu víc ..........TAK KDE JE SAKRA TEN PROBLÉM S VAŠIMI MOTORY !!!!
Jistě je na tom kus pravdy o tom žádná jen se chci zeptat ty problémy se SKY HAWKEM co tu visí na fóru pod nickem bo-to jsou tvé , nebo někoho kdo se za tebe vydává ? Pokud jsou tvé pak to co jsi napsal vypadá trochu podivně , ale nic ve zlém .


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od bo-to »

myslíš ten vadný motor co se vysypalo ložisko pod pístem a zadřelo motor ??? bohužel to byl jen pokus o motor hned na první pohled to byl zmetek ................


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od j-z »

bo-to píše:myslíš ten vadný motor co se vysypalo ložisko pod pístem a zadřelo motor ??? bohužel to byl jen pokus o motor hned na první pohled to byl zmetek ................
No, a pak je spousta motorů zmetkových na pohled druhý a další:-)


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od koblizek »

bo-to píše:myslíš ten vadný motor co se vysypalo ložisko pod pístem a zadřelo motor ??? bohužel to byl jen pokus o motor hned na první pohled to byl zmetek ................
Hm takže vadný motor už od pohledu byl jen tvůj případ ostatní jsou paka kteří si za vše mohou sami jak si tu s některými notuješ :D Docela by mě zajímalo co tě k tomu vede , taky si potřebuješ něco dokazovat ? Jak jsem psal nic ve zlém nic komentovat nemusím lidi to tu čtou a udělají si názor jistě sami . Jinak ať ti ten tvůj motor slouží co nejdéle.


polik

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od polik »

8-) Mam motokolo80ccm . cinske vyroby . Uz mam najezdeno skoro 3000km a jede porad suprove.A korad sem za tu dobu mel je jednu zavadu... Praskl mi retez.Dal sem tam od babety retez a je to v cajku :)


Uživatelský avatar
invalida
Příspěvky: 20
Registrován: sob 21. bře 2015 12:47:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od invalida »

polik> mohu potvrdit, mám motor 80 nacpanej v prehistorickým Olpranu. Nešel namotovat výfuk jaksi vadil rám a navíc byla příruba přivařená o 1/3 díry mimo. Dodělal jsem projistotu i dolní držák výfuku a hotovo. Ke kolu se chovám dost ohavně, měl jsem ho hlavně kvůli tomu, že jsem musel na 2 roky odevzdat papíry. Moc jsem nevěřil, že lidem odešel po 300 km řetěz. Mne vydržel 132km :D Jede pořád perfektně akorát by se hodil lehčí převod, prudké výjezdy je nutno přišlapávat a motor téměř zhasíná. Rovina přes 40, z kopce zbytečně 50


Rajen.spunr

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od Rajen.spunr »

Prosím jakou používáte Svíčku na tento typ motoru product model SW-BE080 předem děkuji za odpově


Návštěvník

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od Návštěvník »

Chci se zeptat. Musí být motor svíčkou směrem nahoru a nebo klidně může být vzhůru nohama?


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od petr2M »

Modelářské dvoutakty se montují běžně hlavou dolů a fungují. Tady bude ale asi problém a plovákovým karburátorem. A pak se může stát že pokud to přeženeš s přechlastáváním motoru při startu, tak teče palivo do spalovacího prostoru a pokud ho tam bude moc, tak se asi něco zlomí nebo utrhne. Takže radši to nezkoušet, motor byl konstruován na polohu hlavou vzhůru.


sniper

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od sniper »

mam 80 a us sem ujal 15 000 stale jede ale us to neni ono zaklad je jiny vyfuk a po zajeti redim 1 KU 50


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od Kus5 »

petr2M píše: čtv 21. kvě 2020 23:15:00 Modelářské dvoutakty se montují běžně hlavou dolů a fungují. Tady bude ale asi problém a plovákovým karburátorem. A pak se může stát že pokud to přeženeš s přechlastáváním motoru při startu, tak teče palivo do spalovacího prostoru a pokud ho tam bude moc, tak se asi něco zlomí nebo utrhne. Takže radši to nezkoušet, motor byl konstruován na polohu hlavou vzhůru.
Karbec se přece může montovat normálně natočený, spíš se ke svíčce dostane víc oleje z klikovky a zanese svíčku.


Uživatelský avatar
invalida
Příspěvky: 20
Registrován: sob 21. bře 2015 12:47:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od invalida »

Modelářské motory mají membránový karburátor a tlakuje se nádrž. Takže něco jako motorovka, ta jde taky ve všech polohách.


Adam Berka
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09. dub 2021 7:07:57

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od Adam Berka »

Zdar motokolaři, mám kámoše který se v tom pokopal 14 dní a teď mu to jede /litá 110 . Teď mluvte Amatéři 🕶️


Uživatelský avatar
invalida
Příspěvky: 20
Registrován: sob 21. bře 2015 12:47:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od invalida »

Adam Berka> Na tom nic není, je to otázka hlavně peněz a času. Mne osobně by zajímalo jak má vyřešené brzdy a kolik váží. Pak taky jak má napočítanou životnost.


ervin
Příspěvky: 4
Registrován: pát 04. čer 2021 16:15:01

Re: Zkušenosti s čínskými KITY 49,60,80 cm3

Příspěvek od ervin »

Dobrej den.
Já nechápu že píšete životnost cca 300-500km .já mám načatej čtvrtej tisíc km a vše původní.
mám fire horse 48cc dva roky a furt to jezdí .Během provozu jsem musel udělat pár vylepšení aby se to přiblížilo bezpečné jízde jako na mopedu.Takže po pořadě…………………
zaprvé brzdy na jednu páčku s dvěma nezávislými lankami (zakoupeno tovární výroba)a zadní musí brzdit trochu lépe,už jsem to před tím dvakrát zvedl na přední kolo a upadl do strany.
za druhé výkon motoru byl na horské jizerské kopce byl slabý vzhledem k věku 45let takže nový válec gtx s otevřenými většími kanály a kolínko karburátoru z 60tkové verze cca16mm ale na rozteč svorníků 40mm základní kit 50cc měl 30mm.valec gtx 48 má 40mm a pasuje tam i z 80-100cc ale je nevhodný protože je moc velkej přuřez a střílí to výfuku a netáhne spíše možná větší karbec dellorto 14-16mm jinak půvovodní karbec je univerzal jak pro 50tku tak i 80 a stovku zeda yd100.je konstrukčně jednoduchý a tak není co by se na něm pokazilo.Atím jsem docílil zvýšení výkonu u 50tky o 0,5kw více při 4500tis ot. na cca 1,3kw až 1,6kw při 6000 o t .min.zakoupil jsem i klapkové karbonové sání ale netáhlo to protože je k tomu potřeba píst s třetí přepouštěcím otvorem a ten nemám(zatím)
za třetí …….spojka mi začala blbnout při tak 1500km (sepnutá i po zmáčknutí spojky)atak jsem zjistil že mám ohoblovanou hranu otevírací tyčky ovládání spojky z důvodu měkkého materiálu z číny a tak jsem to vyřešíl navařením kalené černé české pérovky průměru 12mm na tyčku zasunutou v deklu a ještě co.čkem.
a bylo po problému a má to navíc větší otevření spojky. nédá se to tedy už rozebrat ale proč taky.
za ctvrté …..rozpadlo se mi ložisko v napínací kladce tak při 2000km a zjistil jsem že tam dávaj čínané plastové jen ocelovími kulačkamy(nechápu)atak bylo vyměněno za české celoocelové (plně záměnné).
mám v plánu tedy ještě kotoučové brzdy protože současné špalkové jsou na rychlosti kolem 30-40km nedostačující v prudkých kopcích, vždyt stim jezdím po horách.
vážil jsem kolo s motorem bez košíku a nosiče ,světel bez benzínu atd. a mělo 17,5 kg při výkonu 1,3kw takže super stroj .
nashledanou příště a zase se skušenostmi……...


Odpovědět