Spojka

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

kuttil
Příspěvky: 53
Registrován: stř 03. zář 2014 21:52:49

Re: Spojka

Příspěvek od kuttil »

Chtělo by to něco na způsob korunové matky a zavlacku a už by se to nemělo povolovat


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Spojka

Příspěvek od Tor158 »

kuttil píše:Chtělo by to něco na způsob korunové matky a zavlacku a už by se to nemělo povolovat
Jistě,korunová matka se nepovolí.V tomto případě, ale nevim jak ji tam dostat a jak tam
dát závlačku.Když se na to podíváš- tak je to nerealizovatelné.K tomu by musela mít
i speciální rozměry.Takže tudy cesta nevede.Tor. ;)


Karol sa
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28. črc 2016 12:35:13

Re: Spojka

Příspěvek od Karol sa »

zdravím,jednoduché vymedzenie spojkovej páčky,lietala v diere.
Přílohy
uprava spojki1 (1).JPG
uprava spojki1 (1).JPG (140.72 KiB) Zobrazeno 8128 x
uprava spojki1.JPG
uprava spojki1.JPG (163.87 KiB) Zobrazeno 8128 x
uprava spojky2.jpg
uprava spojky2.jpg (58.48 KiB) Zobrazeno 8128 x
uprava spojky4.jpg
uprava spojky4.jpg (71.36 KiB) Zobrazeno 8128 x


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Spojka

Příspěvek od Tor158 »

Dobrej nápad!!Tor. ;)


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Spojka

Příspěvek od Tor158 »

Používám nové obložení spojky.Vydrží 10 000 km bez problému.Je to směs umělé tvrzené
gumy s práškovým kovem. ;)
Přílohy
Obložení spojky.JPG
Obložení spojky.JPG (55.13 KiB) Zobrazeno 7873 x


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Spojka

Příspěvek od Tor158 »

Byl na mne učiněn dotaz o mazání spojky.Takže ozubená kola pastorku
a lamely je nejlepší mazat plastickým mazivem A00,popřípadě jeho ekvivalentem.
Dobře drží na ozubení vzhledem jeho plastičnosti.Lamelové ložisko je možno
mazat jakoukoliv vazelínou(červená,žlutá).Dáme do Injekční stříkačky, stlačíme
lamelu a natlačíme při otáčení lamely pod pojistný kroužek.Kdo to chce kvalitně,
tak sundá spojkovou nábu a zezadu jsou montážní otvory lamelového ložiska.
Prstem do nich natlačí vazelínu a otáčí lamelou.Bohužel některé spojky tyto díry
nemají a tak je musíte odvrtat.Musíte dobře měřit, abyste nepoškodili kuličky
a kroužek.Tor. ;)
Přílohy
Mazací otvor.JPG
Mazací otvor.JPG (127.27 KiB) Zobrazeno 7855 x


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Spojka

Příspěvek od Tor158 »

Třetí možnost je ta, že ohneme slabý plech v rádiusu kroužku a jako špachtlí
natlačíme mazivo pod kroužek.Otáčíme lamelu a vytíráme zbytky aby se nedostaly
na obložení.Jde to dobře.Tor. ;)
Přílohy
Mazání spojky.JPG


Gazelle free
Příspěvky: 51
Registrován: úte 31. led 2017 21:29:38

Re: Spojka

Příspěvek od Gazelle free »

zdravim panove ,mam problem....konecne skladam kolo ,ale kolik ma chodit spojkova packa kdyz je ve volne stavu tak mam kompresy a kdyz ji zpacknu tak by meli jit na volnobeh.jakmile spojku zmacknu tak roztocim zadni kolo ve vzduchu ale hnedka se zablokuje jak kdyby to melo brzdilo od spojky a jak to kolo vedu tak to ma divne zvuky od retezu to cvaka atd....nevim.jsi radi. motor je sky 70 uplne novej.


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Spojka

Příspěvek od Petrvaluch »

Měl jsem ten samy problem spojka byla přilepena dal jsem svicku a kousek popojel i stou kompresi a spojka povolila


Gazelle free
Příspěvky: 51
Registrován: úte 31. led 2017 21:29:38

Re: Spojka

Příspěvek od Gazelle free »

ahoj, zkusil jsem dat na napinaci kladku s pruzinou a uz to bylo mnohem lepsi ale zjistil jsem ze mam trochu mimo retezed motoru a zadni rozetu chtelo by to trochu ten motor dat vychylit do strany asi tak 1 cm max ....mozna ani ne tolik. ..jinak ty napinaky co jsou v sade jsou blata .skoda ze ty fotky se davaji slozite pres mobil...


Kofi
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 10. lis 2016 15:20:09

Re: Spojka

Příspěvek od Kofi »

Já bych tu matici taky časem potřeboval, rád si ji koupím.


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Spojka

Příspěvek od Petrvaluch »

Zdravým mam novy motor 80 najeto cca 50km spojka při jizdě vydavá cinkavy zvuk jeto normalni mel jsem sundaný kryt u lamely a ten přitlačny taliř jsem malinko dotal aby nebyl volny nevym jestli jsem udělal dobre zacinam z motokolem muže mi nekdo poradit


Kofi
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 10. lis 2016 15:20:09

Re: Spojka

Příspěvek od Kofi »

Ahoj, já mám taky 80 a najeto 800 km a v začátku mi tam cinkalo, zvonilo, drnčelo snad vše. U té spojky bych byl opatrný, při zmáčknuté páce spojky musí vypnout a zůstat vypnutá i při aretaci (zajištění). Po puštění páčky nesmí prokluzovat. Já musel doraz aretace páčky upravit na delší mezeru pomocí malého šroubku. On ten doraz se časem obrousí. Tady na fóru najdeš určitě odpověď i dobré rady a vychytávky... Mně to cinkání postupně ustávalo, jak si vše sedlo, ale není to ještě na 100%.


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Spojka

Příspěvek od Petrvaluch »

Ten přitlačny taliř na spojce pod vikem ma byt volny nebo dotahli aby se nehybal?


Kofi
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 10. lis 2016 15:20:09

Re: Spojka

Příspěvek od Kofi »

Ahoj, talíř spojky při zmáčknutí, nebo aretaci páčky musí asi 2-3mm se nadzvednout. Někdy se ten talíř nadzvedne nestejnoměrně, ale to nevadí, hlavně, že se zvedne. Při povolení (puštění) páčky spojky musí talíř pevně dosednout na obložení spojky.


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Spojka

Příspěvek od nulrum »

Tore prosim da se nejak sundat ten zajistovaci koruzek loziska abych se dostal ke kulickam?
Obrázek


esteban9039

Re: při pridáni plynu se strací výkon

Příspěvek od esteban9039 »

Ahoj .....PORADITE ....při přidáni plynu na me 50ccm strávi chvílema výkon.A divně to prskne jako by od výfuku , těsněni vymeněné dokonce jsem použil i lepidlo Pattex na kovy do obrovskych teplot.Pak bych se chtel zeptat kudy mam dat WD40 a mazani na spojku do motoru ? prijde mi ze tam trochu rachta ...Děkuji ..


Trojvýfuk

Re: při pridáni plynu se strací výkon

Příspěvek od Trojvýfuk »

esteban9039 píše: ned 05. črc 2020 14:34:25 Ahoj .....PORADITE ....při přidáni plynu na me 50ccm strávi chvílema výkon.A divně to prskne jako by od výfuku , těsněni vymeněné dokonce jsem použil i lepidlo Pattex na kovy do obrovskych teplot.Pak bych se chtel zeptat kudy mam dat WD40 a mazani na spojku do motoru ? prijde mi ze tam trochu rachta ...Děkuji ..
Prskání do výfuku-špatně seřízená směs(chudá)
WD 40 se nikam nedává.
Vše je na Webu popsáno.Jenom to najít.


esteban9039

Re: Spojka

Příspěvek od esteban9039 »

Tak že vymeneno těsněni u vyfuku + lepidlo Pattex na kov. prošel jsem vše možné motor mám 14dní ...uplne novej ....tak že by to vážně bylo směsí ....? výkon motoru ....jo a jede to jen na uplně otevřenej Karburátor ..myslím tu zapatku


esteban9039

Re: Spojka

Příspěvek od esteban9039 »

.....oprava .....otevřený sytič


Trojvýfuk

Re: Spojka

Příspěvek od Trojvýfuk »

esteban9039 píše: ned 05. črc 2020 22:20:56 .....oprava .....otevřený sytič
Páka vodorovně (sytiče) je otevřený sací kanál karburátoru.T.j.
vypnutý sytič.Chce to v této poloze seřídit směs jinak hrozí i zadření.
Je to tu na webu popsáno(co se děje s motorem.).To už se jenom
opakuji.


esteban9039

Re: Spojka

Příspěvek od esteban9039 »

Nevím jak sem mám vložit fotky......??? ale mám neustáli problém na zadním kole kde je rozeta....dneska jsem zjistil ze mam prasklé 4 dráty...+ totalne hladké šrouby ktere se protáčely .Je tu někdo kdo celou Rozetu na ten střed přibodoval COčkem + ktomu na sychr nové šrouby gumu mezi ..děkuji poradtě ...hodil bych sem fotky ale nejde mi to vubec netuším jak :D :D


Michal321

Re: Spojka

Příspěvek od Michal321 »

Fotky lze nepřímo vložit třeba jako odkaz na tinypic nebo podobný server.
Problém na zadním kole bude dělat ta gumová vložka mezi rozetou a dráty. Já jsem měl jakousi šejdrem seříznutou podrážku od pantoflí, nebo z čeho to Číňan upižlal. Rozeta nešla úplně vyrovnat Na jedné straně byly šrouby fest utažené, na druhé skoro volné, tak se síla z motoru přenášela jen přes pár drátů. Dal jsem tam novou gumu z e-dárků a už když jsem dotáhnul šrouby od ruky, rozeta byla prakticky vyrovnaná a guma rovnoměrně obemkla všechny dráty. Šrouby mám normální české. Matky jsem dal dvě na sebe. Dospod s límcem, na ní samojisticí. Drží to, nehnulo se to a dráty mám v pořádku.
Kolo si nech přeplést. Čtyři vadné dráty už si říkají o zkroucení ráfku a nepoznáš, kolik dalších je nalomených.


condorsr
Příspěvky: 19
Registrován: úte 20. srp 2019 18:50:51

Re: Spojka

Příspěvek od condorsr »

Mám podobný problém.Praskají mi dráty na zadním kole.Ale protější strraně než je uchycená rozeta.Má s tím někdo zkušenost?Problém je i v tom,že mi to nikde nechtěji přeplést.Je to ten hustý výplet (cca 68-70 drátů)


Michal321

Re: Spojka

Příspěvek od Michal321 »

My o vlku a vlk za dveřmi.
O víkendu jsem měnil zadní kolo. Jeden drát prasklý(strana u rozety), dve vedle něj volné(druhá strana), a další dva o kus dál byly na pováženou(na střídačku). Přepletení by bylo dražší než nový vypletený ráfek...
Když povolí jeden drát, tak jeho zátěž převezmou sousední, přetíží se a jde to postupně dál nezávisle na stranách. K tomu se přidá vyšší hmotnost motokola plus síly od motoru.
Jinak najeto mám cca 2700km - občas polňačka, občas okreska-tankodrom a většina po Praze. Ráfek i dráty byly obyčejné. Nový ráfek je dvojitý s nerez dráty. Uvidím, jak dlouho vydrží.


ervin
Příspěvky: 4
Registrován: pát 04. čer 2021 16:15:01

Re: Spojka

Příspěvek od ervin »

mě se zaoblila hrana té otevírací tyčky co zamačkává tyčku spojky a dělato brikule a tak jsem nechal navařit co¨čkem kalenou pérovku přesného rozměru tvrdokovem na tyčku ovládání zasunutou v deklu a v poloze sepnuto na volno a je po problému vydrží vše a neopotřebovává se vůbec ale je to tedy už nerozebíratelné ale životnost je neomezená .ervin
mám firehorse 48 s válcem gtx (Otevřené kanály)a větší kolínko z 60cc výkonostně je to srovnatelné s babetou . 1,3kw při 5000tis. a 1,6kw při 6000tis. ale točí to i 7200tis.ot.mám najeto 2900 km bez závady .


ervin
Příspěvky: 4
Registrován: pát 04. čer 2021 16:15:01

Re: Spojka

Příspěvek od ervin »

to střílení do výfuku jsem měl také ale dával jsem tam kolíko karburátoru z 80cc se čtyřhraným velkým přůřezem 19mm ale netáhlo to a střílelo .dal jsem zpět kolínko z 60cc a přestalo to a táhne krásně .
ervín.


Odpovědět