Motokolem v Jizerkách

Plánované akce, návrhy na setkání.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
p323
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23. čer 2018 7:29:09

Motokolem v Jizerkách

Příspěvek od p323 »

Nečekaně se mi naskytl den volna, tak jsem se rozhodl prověřit zajetý stroj v náročnějším terénu Jizerských hor. Normálně tam jezdím na klasickém kole, ale vyrazit nahoru na peklostroji tomu se prostě nedalo odolat :)
Trasa vedla z Tanvaldu nahoru na Jizerku pak kolem Smrku na Nebeský žebřík- Obří sud - Libverda-Hejnice-Oldřichov v Hájích a potom lahůdka stoupání na Bílou kuchyni.Najeto celkem 130km.
Lidi se buďto tvářili vyděšeně nebo se tomu smáli..

Motor Fire horse frčel parádně, žádné upravy jen vyleštěnej a spasovanej sací a vejfukovej , zbavení otřepů.
Je to trochu háklivý na přímé tankování. Z Jaw jsem zvyklej nalejt do nádrže olej a pak do toho natočit benzín a trochu s tím zatřepat a Ok. Tenhle motor je háklivej na špatně promíchanou směs..
Docela tomu začínám věřit a myslím, že by to mohlo zvládnou i nějakou delší cestu. :D



RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem v Jizerkách

Příspěvek od RBMK »

S tou blbě rozmíchanou směsí musím potvrdit. Jednou jsem nalil blbě smíchanou směs a olej ucpal kohutek a jehlový ventil plovákové komory. Teklo to tam jako med, tak jsem foukal, pouštěl žilou, a po dlouhém rozšlapání si to cuclo smíchanou směs a už to jelo.

Jinak krásné fotky. Jizera a její okolí je jedna z pískovcových oblastí, kde bych si chtěl časem pořídit chatu.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motokolem v Jizerkách

Příspěvek od j-z »

p323 píše: stř 22. srp 2018 20:02:19
Je to trochu háklivý na přímé tankování. Z Jaw jsem zvyklej nalejt do nádrže olej a pak do toho natočit benzín a trochu s tím zatřepat a Ok. Tenhle motor je háklivej na špatně promíchanou směs..
Na takové to domácí tankovaní doporučuji kanystr.
Pokud ale musím tankovat v terénu, beru nejdřív benzín a podle odběru crnknu olej. Míchátkem je pak cokoliv po ruce, někdy to je šroubovák, někdy dřívko od zmrzky ;-).


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
p323
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23. čer 2018 7:29:09

Re: Motokolem v Jizerkách

Příspěvek od p323 »

Už jsem poučen. Příště s sebou do terénu nějakej kvedlák na zamíchání. Ten pocit, že odešlo zapalování není nic moc, když je člověk 100km od domova😀
Naštěstí směs se dala zapálit na zavřenej sytič a pak si to sedlo. Jinak doma poctivě míchám v kanystrů.


petr73
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 16. srp 2018 8:07:09

Re: Motokolem v Jizerkách

Příspěvek od petr73 »

já to míchám automaticky v kanystru..nikdy jinak..a mám to bez problémů


Odpovědět