Nevíte o ňakém srazu Praha a blízké okolí ?

Plánované akce, návrhy na setkání.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Sedik221
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. črc 2018 13:50:30

Re: Nevíte o ňakém srazu Praha a blízké okolí ?

Příspěvek od Sedik221 »

Ahoj, tak se jdu s vámi podělit o pocity z dnešní jízdy. Před jízdou jsem jako vždy pustil benzín napumpoval do karburátoru a vyjel. Pustil spojku a dal plný plyn. Ujel jsem docela kus, ale motor ani náznak nějaké snahy. Ubral jsem plyn na půlku a z výfuku se občas něco ozvalo. Dal plyn na čtvrtku a motor chytil. Hned jsem zmáčkl spojku trochu potůroval abych slyšel jak běží. (Dělám to vždy a většinou se motor dusí, takže ještě napumpuji benzín a pak už běží normálně.) Dnes tomu nebylo jinak. Rozšlapal jsem se na cca 15 km/h a pomalu pouštěl spojku a k tomu půl plynu. Najednou se začal motor dusit a škubat. Ubral jsem na čtvrt, motor stále škubal ale jel lépe. Vůbec ale neměl tah. Cca 50 metrů motor škubal a netáhl ale stále se to zlepšovalo. Nakonec motor běžel jako obvykle (až na to že se při plném dusil). Táhl skvěle. Chvílemi se na plný ani nedusil. Jel jsem po rovince a viděl před sebou mírný kopeček dolů. Na tachometru 20 km/h. Pustil jsem plyn a zjistil jem, že vetšinou při puštění plynu ve 20 km/h do nějakých 15 km/h trochu škube a jakoby kňučí. Jel jsem na Závist (Kofi bude vědět) a skoro na rovince motor přestal táhnout i na půl plynu, držel jsem čtvrt a jel jsem 12km/h. Nevím co se stalo, ale na rovince skoro nejede a v po chvíli mě do kopce vytáhne že se nestačím divit :D A aby toho nebylo málo pak jsem se hloupě otáčel na silnici a když už jsem mířil ke krajnici potkal jsem proti sobě státní, kteří se mi vysmáli tak jsem prásknul do koně a šupem domu než se otočí :D Podívám se ještě na tu palivovou cestu :)


Kofi
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 10. lis 2016 15:20:09

Re: Nevíte o ňakém srazu Praha a blízké okolí ?

Příspěvek od Kofi »

Toto je hnedle denní úděl motokoláře, po půl roce bezva jízdy mi začala prokluzovat spojka, tak šteluji... Pojedu dnes kolem 14 hod. 🕑 vyzkoušet na Novou Ves směrem na Mníšek na ty vaše serpentiny do kopce, tak uvidím...


Kofi
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 10. lis 2016 15:20:09

Re: Nevíte o ňakém srazu Praha a blízké okolí ?

Příspěvek od Kofi »

A co takhle výška hladiny v karbeci, to mi taky ze začátku dělalo, pak jsem koupil jiný karbec s manuálním sytičem, koukni na svíčku, vyměnit za naší. Jinak bych to musel vidět a slyšet...


RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevíte o ňakém srazu Praha a blízké okolí ?

Příspěvek od RBMK »

Tor: Já používám na testování kopec nad Běštínem, s radarem. Když se něco podělá (a už se při testování podělalo), tak se dá vždycky nějak dojet nebo doklouzat dolů.
Kofi: máš nějaký rychlejší kontakt? mail, fejc a tak... Pohybuju se kolem Běštína (Hostomice), občas Dobříš, a hlavně Kladno a občas Otvovice.
Sedik221: zkusit poladit hladinu v karburátoru, jestli se to nezlepší


Sedik221
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. črc 2018 13:50:30

Re: Nevíte o ňakém srazu Praha a blízké okolí ?

Příspěvek od Sedik221 »

Nebudu vám lhát :D Nevím úplně jak se to dělá? Co jsem viděl na fotce, měl by tam být nějaký plíšek co se přihne? A kam? Co udělá když ho přihnu nahoru nebo dolu? Díky za rady.. :)


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Nevíte o ňakém srazu Praha a blízké okolí ?

Příspěvek od Tor158 »

Na Meteoradaru jsem byl několikrát,takže znám.Občas zajedu na Klondajk, zda-li
nám tam zase nestaví nový palpost pro rachejtle.Zatím se zdá že ne. :)
Ty Sedíku- když ty plíšky v komoře ohneš nahoru tak zvedneš hladinu a opačně.Tor. ;)


Sedik221
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. črc 2018 13:50:30

Re: Nevíte o ňakém srazu Praha a blízké okolí ?

Příspěvek od Sedik221 »

Díky moc :) zítra se na to vrhnu..


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Nevíte o ňakém srazu Praha a blízké okolí ?

Příspěvek od Tor158 »

Meteoradar bych opravil na ŘLP(řízení letového provozu)Tor.


Odpovědět