Písty - Fire Horse (Machina) a Sky Hawk

Dostupné oficiální návody, základní doporučení uživatelů motokol.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Písty - Fire Horse (Machina) a Sky Hawk

Příspěvek od j-z »

Pro informaci - od www.e-darky.eu jsem dostal svolení k zavěšení výkresů 3 základních pístů v jejich nabídce. Pokud budete kupovat náhradní, doporučuji zkontrolovat rozměry, na trhu se objevují i jiné značky (rozměry).
48.jpg
48.jpg (17.13 KiB) Zobrazeno 6128 x
60.jpg
60.jpg (17.63 KiB) Zobrazeno 6128 x
80.jpg
80.jpg (17.96 KiB) Zobrazeno 6128 x


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Písty - Fire Horse (Machina) a Sky Hawk

Příspěvek od Madhu »

Je dobré vědět že nemusí být problém jen s rozměrem pístu, ale i s délkou ojnice. Tak že na to bacha!!!
Jinak se budete muset odrážet nohama aby motor vůbec něco dělal. Na trhu se od různých nejmenovaných prodejců objevují již špatně smontované motory tzn. špatná kombinace ojnice a pístu. Není to o značce, ale o totální ignoranci výrobce a místního prodejce.
A jen dodatek, Sky Hawk žádné 60ccm nevyrábí a ví dobře proč . . .
Pokud někdo pociťuje potřebu dozvědět se o tom více, nebo "vadný" motor již zakoupil a neví co je u něho vlastně špatně, jsem k dispozici na mailu info@e-darky.eu nebo telefonu (+420) 608 108 199
Telefonovat prosím jen v pracovní dny od 9 do 17hod.
Ty výkresy jsem dělal já, tak jen prosím abych je nenašel u někoho na vlastním webu. Nakreslete si prosím svoje.
Dík
Madhu http://www.e-darky.eu


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Písty - Fire Horse (Machina) a Sky Hawk

Příspěvek od nulrum »

A jen dodatek, Sky Hawk žádné 60ccm nevyrábí a ví dobře proč . . .
By asi nejen me zajimalo proc.


RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Písty - Fire Horse (Machina) a Sky Hawk

Příspěvek od RBMK »

nulrum píše: sob 18. bře 2017 11:10:45
A jen dodatek, Sky Hawk žádné 60ccm nevyrábí a ví dobře proč . . .
By asi nejen me zajimalo proc.
Někde jsem četl, že s klikovkou se zdvihem 38mm místo 40mm a blbou ojnicí píst nedojede na kraj válce, zbyde cca 1mm a pak to má malou kompresi. Na ebay, když si chci koupit klikovku, nemaj napsaný zdvih. na dotaz napíšou všichni bez vyjímky, že má zdvih 38mm. Na to jim kašlu, chci ze svého motoru dostat alespoň tolik, co zvládne jetej skyhawk 70ccm, tak jsem koupil firehorse na edarky. 47mmx40mm vrtáníxzdvih a výkon píšou dokonce o 500W vyšší, tak jsem zvědavý. Zaběhnu to bez úprav a pak mám nachystaný ocelový sání, komorový výfuk z ankuru, druhý z minibejka, speed karbec a jiný na motorovou pilu.


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Písty - Fire Horse (Machina) a Sky Hawk

Příspěvek od nulrum »

No a už se ví jak to, že SkyHawk jede tak pěkně bez problémů? Já ho mám tak a nelituju těch pár stováků navíc. Přede si jak hodinky. A když jsem mu dal "boostbotle" tak se chod zklidnil až mě to překvapilo. A to jsem jej udělal podle vzoru "bo-to" ze stareho obalu od nějakého spreje.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Písty - Fire Horse (Machina) a Sky Hawk

Příspěvek od Madhu »

To nulrum; jasně že jde o princip udělat si to můžeš z jakékoliv nádobky, ale pozor na velikosti záleží . . .


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Písty - Fire Horse (Machina) a Sky Hawk

Příspěvek od petr12 »

RBMK píše: pát 11. kvě 2018 9:31:46
nulrum píše: sob 18. bře 2017 11:10:45
A jen dodatek, Sky Hawk žádné 60ccm nevyrábí a ví dobře proč . . .
By asi nejen me zajimalo proc.
Někde jsem četl, že s klikovkou se zdvihem 38mm místo 40mm a blbou ojnicí píst nedojede na kraj válce, zbyde cca 1mm a pak to má malou kompresi. Na ebay, když si chci koupit klikovku, nemaj napsaný zdvih. na dotaz napíšou všichni bez vyjímky, že má zdvih 38mm. Na to jim kašlu, chci ze svého motoru dostat alespoň tolik, co zvládne jetej skyhawk 70ccm, tak jsem koupil firehorse na edarky. 47mmx40mm vrtáníxzdvih a výkon píšou dokonce o 500W vyšší, tak jsem zvědavý. Zaběhnu to bez úprav a pak mám nachystaný ocelový sání, komorový výfuk z ankuru, druhý z minibejka, speed karbec a jiný na motorovou pilu.

tak třeba Skyhawk GT-5 měl kdysi nižší válec o právě 1mm . teď jsem ho sháněl u gasbiků a už dávají všude stejně vysoké jako tyhle PK-80 nebo FireHorse.
protože časování se počítá odvrchu, můžete to dohnat snížením karterů nebo to dát na krásný červený tmel místo těsnění


RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Písty - Fire Horse (Machina) a Sky Hawk

Příspěvek od RBMK »

"sháněl u gasbiků" Tam se dá nakupovat? co to stojí a co stojí poštovné? A chytají to loupežníci na celní poště? dík

Nakonec jsem zjistil, že starý i nový motor je stejný, jen ten starý měl extrémně bohatou směs, tak jsem snížil hladinu na minimum, shodil jehlu co nejníž, obrousil hrany ve válci, blokách, výfuku a sání a ten motor letí i tahá. Jen mi pak zmizely přední svorníky od vibrací a motor letěl bokem, ale nic moc se nezničilo.


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Písty - Fire Horse (Machina) a Sky Hawk

Příspěvek od petr12 »

nojo, nakupuje se tam, a maj u toho cenovky. zkušenosti s gasbikama jsou bídné, pošlou klidně vadný díl a vědí že to nikdo nebude z evropy reklamovat a mají drahou dopravu. proto to nechám poslat na adresu v americe , to pošlou vše v pořádku. na moje mejly s domenou .cz nereagovali tak používám .com, aby nevěděli, že to posílají mimo us. ostatní šopy byly vždycky korektní.
u drobností pošta okolo 24 usd podle velikosti, když se domluvíš na spedičce nebo si vyplníš deklaraci sám on-line jako použité díly, neplatíš na celnici nic. pošleš to přes DHL a ta má v lipsku vlastní celnici a po nich už to český celníci nekontrolujou.
já neplatil za 5 let ani korunu clo.
jen když jsem kupoval celé kolo , to zamaskovat nešlo. stálo 800 usd, do deklarace se dalo 140 a bylo to.
používám spedičku zasilkovasluzba.com , tam ti i poraděj co je výhodnější. je to v oregonu, takže se dají posílat i celé motory z kalifornie


Odpovědět