Vezmou mě s motokolem do vlaku?

Stávající zákony a vyhlášky, zkušenosti z aplikace.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
osman
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. lis 2017 10:26:56

Vezmou mě s motokolem do vlaku?

Příspěvek od osman »

Ahoj, zajímalo by mě, zda jste někdo zkoušel naložit motokolo do vlaku? Jak jste dopadli? Kdosi mi říkal, že do vlaku motokolo nesmí, protože je v něm benzin...


p323
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23. čer 2018 7:29:09

Re: Vezmou mě s motokolem do vlaku?

Příspěvek od p323 »

Vezmou v pohodě. Je to normálně pořád jako kolo. V úterý jsem jel zrovna rychlíkem do Tanvaldu. Akorát jsem do flašky od kořalky před tím vypustil benzín aby to tam někde neteklo, když to máš pověšený na háku.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Vezmou mě s motokolem do vlaku?

Příspěvek od Tor158 »

osman píše: pát 24. srp 2018 9:52:16 Ahoj, zajímalo by mě, zda jste někdo zkoušel naložit motokolo do vlaku? Jak jste dopadli? Kdosi mi říkal, že do vlaku motokolo nesmí, protože je v něm benzin...
Vezmou Tě normálně do vlaku za podmínek přepravy kol.Na tom se nic nemění.!
Podle předpisu ČD je zakázáno přepravovat zápalné a výbušné látky nebo znečišťovat
jakkoli přepravní prostor.!!
Je tedy třeba vypustit nádrž a kolo utřít od oleje(aby nekapal a nesmrděl i s benzínem).
Jak si přepravíte palivo už nikoho nezajímá.Ti sotisfikovanější, kteří nechtějí
provokovat, si pořídí na motor a nádrž- neprůhledné lehké povlaky.Tor. ;)


osman
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. lis 2017 10:26:56

Re: Vezmou mě s motokolem do vlaku?

Příspěvek od osman »

Díky, tož to někdy zkusím. Mimochodem, jak vypouštíte nádrž? Odděláte dole palivovou hadičku? Mě se pak blbě nandavá zpátky a bojím se, že to nebude těsné.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Vezmou mě s motokolem do vlaku?

Příspěvek od Tor158 »

osman píše: pát 24. srp 2018 11:57:58 Díky, tož to někdy zkusím. Mimochodem, jak vypouštíte nádrž? Odděláte dole palivovou hadičku? Mě se pak blbě nandavá zpátky a bojím se, že to nebude těsné.
Sundat palivovou hadici u nádrže.Mít tam šroubovací svorku.(šikovnější mají s křídlovou matkou)
Vypustit a nasadit.Nic jednoduššího.Zustane trochu benzínu v trubičce a karburátoru.To je v mezích
předpisu.Na víčko natahněte prezervativ nebo jiný převlek.Tor. ;)


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Vezmou mě s motokolem do vlaku?

Příspěvek od Tor158 »

Ještě bych se vrátil k tomu přepravovanému palivu.Nikdo Vás nemuže kontrolovat
co vezete v ruksaku!!Ale pozor!V případě úniku této látky do přepravního prostoru
máte okamžitě problém!
A tak se palivo vozí pouze v obalech určených pro ropné produkty a dobře zajištěné.
Takže ne ve skleněných a jiných neodolných obalech.

Problémy mohou mít Ti, co z kola chtějí udělat motorku s přídavnými šlapkami.Diskuze s průvodčím
na Téma vyhl.č.341sb, nepadne na úrodnou půdu a budete vyloučeni z přepravy- popř.
si Vás převezme PČR.Takže znovu-Neprovokovat.Tor. ;)


Seba

Re: Vezmou mě s motokolem do vlaku?

Příspěvek od Seba »

V pohodě tě vezmou akorát si vtáhni bezín aby to tam nesmělo případně neteklo akorát včera jsem převážel motokoloběžku domácí výroby


Honzeeno
Příspěvky: 4
Registrován: úte 02. úno 2021 20:20:35

Re: Vezmou mě s motokolem do vlaku?

Příspěvek od Honzeeno »

Mě ten okot povídal: Máte tam benzín a pohonné hmoty se ve vlaku přepravovat nesmí a já mu povidám že jsem vypustil nádrž a on na to: nevypustil (aniž by se tam podíval) no tak mě vyhodil.


Honzeeno
Příspěvky: 4
Registrován: úte 02. úno 2021 20:20:35

Re: Vezmou mě s motokolem do vlaku?

Příspěvek od Honzeeno »

Mě ten okot povídal: Máte tam benzín a pohonné hmoty se ve vlaku přepravovat nesmí a já mu povidám že jsem vypustil nádrž a on na to: nevypustil (aniž by se tam podíval) no tak mě vyhodil.


Odpovědět