karburátor???

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
ejmydog
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11. dub 2019 20:16:41

karburátor???

Příspěvek od ejmydog »

dal jsem motor na kolo kde se karburátor nevejde. Udělal jsem přírubu cca 13 cm. Otázka zní, jak to ovlivní výkon motoru? Tedy záleží na délce příruby karburátoru? děkuji za rady


Trojvýfuk

Re: karburátor???

Příspěvek od Trojvýfuk »

ejmydog píše: ned 16. srp 2020 22:39:24 dal jsem motor na kolo kde se karburátor nevejde. Udělal jsem přírubu cca 13 cm. Otázka zní, jak to ovlivní výkon motoru? Tedy záleží na délce příruby karburátoru? děkuji za rady
To jsou nápady jak z jiného světa.Samozřejmě ,že to ovlivní.!!


thom

Re: karburátor???

Příspěvek od thom »

to je odpověd idiota typu tor!!! že si změníš nick tvoji debiitu nezměníš


ejmydog
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11. dub 2019 20:16:41

Re: karburátor???

Příspěvek od ejmydog »

mám pocit, že "poradna" je od slova poradit. ne si hrát na chytráka a dělat z lidí debili. Nikdo kdo věci rozumí sem nepude a nebude se ptát na věci které jsou pro jiné samozřejmostí. Když nechcete neznalému poradit proč máte toto forum. Troyvyfuk alias toor nebo jak si ten idiot říká má u mě BAN


Mastres..

Re: karburátor???

Příspěvek od Mastres.. »

po pár mesících co mám tuhle ,,motorku,,
každá uprvava = sraní nekolik dní a štelování
nezbývá ti nic jiného nez to projet a štelovat pokud to bude táhnout tak ok pokud ne tak si hrát s jehlou v karburátoru nebo koupit jinou trysku a zase štelovat a nebo pomalu zkracovat tu trubku cos udelělal
nebo zkusit boost bottle možností je dost
každý kolo je originál a to doslova co funguje jedmonu neznamená že to pujde i druhemu


Trojvýfuk

Re: karburátor???

Příspěvek od Trojvýfuk »

thom píše: pon 17. srp 2020 0:29:07 to je odpověd idiota typu tor!!! že si změníš nick tvoji debiitu nezměníš
No.To je ta pravá motoynteligence.Co jste sem přinesl!Jste vulgární a nadáváte.
Víte kulový a žvaníte! Potom v koutku někde pošilháváte po webu a mlčíte jako
zbabělec.Nic nepřinesete.A s tím nickem-přihlásil jsem se k němu u Admina.Takže
není co řešit.A nenadávejte nikomu.Na Vaše SUPERYNTELIGENTNÍ projevy hulvátsví neni
nikdo zvědav.!

P.S.
Prostě, už je to tady zase.!!Je to souboj blbců a lidí
s kterými se dá mluvit.Poslední dobou ,ale přibývá těch blbců.


Trojvýfuk

Re: karburátor???

Příspěvek od Trojvýfuk »

ejmydog píše: pon 17. srp 2020 8:43:21 mám pocit, že "poradna" je od slova poradit. ne si hrát na chytráka a dělat z lidí debili. Nikdo kdo věci rozumí sem nepude a nebude se ptát na věci které jsou pro jiné samozřejmostí. Když nechcete neznalému poradit proč máte toto forum. Troyvyfuk alias toor nebo jak si ten idiot říká má u mě BAN
Vy si přečtěte něco o proudění kapalin a hydrodynamice.Váš takzvaný BAN mne
vůbec nezajíma.Proč bych Vám radil- když je nadmíru jasné(dle fyzikálních zákonů)
že to ovlivní seřízení motoru a tím i výkon.Prostě se na nesmysly neptám.


Trojvýfuk

Re: karburátor???

Příspěvek od Trojvýfuk »

Mastres.. píše: pon 17. srp 2020 12:33:48 po pár mesících co mám tuhle ,,motorku,,
každá uprvava = sraní nekolik dní a štelování
nezbývá ti nic jiného nez to projet a štelovat pokud to bude táhnout tak ok pokud ne tak si hrát s jehlou v karburátoru nebo koupit jinou trysku a zase štelovat a nebo pomalu zkracovat tu trubku cos udelělal
nebo zkusit boost bottle možností je dost
každý kolo je originál a to doslova co funguje jedmonu neznamená že to pujde i druhemu
Vzkaz pro všechny blbce.
Je to přesně tak, jak je to výše napsáno.Nemám k tomu komentář.Trojvýfuk.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: karburátor???

Příspěvek od Jožka »

I když mám motokolo velice krátce, tak přesto se můžu pustit do rady, protože např.s motorkou ČZ 150 C jsem jezdil pomalu před 60 ti léty a dá se říci, že motory na kolách jsou jednoduché, ale každý motor chce svoje.Tak jak píše Mastres, je to úplná pravda. Když prodloužíš sání o těch 13 cm, tak dojde k tomu, že směs se lépe promíchá než dorazí do válce, ale je otázka, zda to nebude potřebovat více vzduchu, t.j. větší trysku.Pak je otázka, zda to nebude mít chudou směs a nebude to střílet do karburátoru.Skutečně to chce vyzkoušet.Ve skrytu duše bych se,ale přiklonil k tomu, že to zas nebude mít takový velký vliv, protože je to dvoutakt.Možná, že by jen stačilo zvednout o jeden zářez výš jehlu.
Přečetl jsem si to vaše hádání, které je zcela zbytečné.Něco podobné jsem zažil na jednom webu pro kutily, kvůli tomu jsem přestal před léty web navštěvovat a taky mnoho mých kamarádů kutilů z republiky a stránky začaly upadat.Jak jsem si to tady pročítal, tak stránky jsou hezky udělané a zatím návštěvnost je docela slušná, kluci nezkazte si to.Vy zkušení, musíte mít skutečně trpělivost s těmi, kteří chtějí poradit a ptají se proto, že to neznají.Před mnoha léty jsem si udělal štěpkovač s kterým jsem pobláznil kolegy kutily po cerlé republice. Jeden pán si jej chtěl taky udělat, tak jsem mu posílal plánek.Pak mně napsal, že tam mám psáno, že je tam segrovka, co to je? Takový člověk spíš zaslouží uznání, že se do toho pustil, než mu nadávat.


Trojvýfuk

Re: karburátor???

Příspěvek od Trojvýfuk »

Jožka píše: pon 17. srp 2020 22:55:09 I když mám motokolo velice krátce, tak přesto se můžu pustit do rady, protože např.s motorkou ČZ 150 C jsem jezdil pomalu před 60 ti léty a dá se říci, že motory na kolách jsou jednoduché, ale každý motor chce svoje.Tak jak píše Mastres, je to úplná pravda. Když prodloužíš sání o těch 13 cm, tak dojde k tomu, že směs se lépe promíchá než dorazí do válce, ale je otázka, zda to nebude potřebovat více vzduchu, t.j. větší trysku.Pak je otázka, zda to nebude mít chudou směs a nebude to střílet do karburátoru.Skutečně to chce vyzkoušet.Ve skrytu duše bych se,ale přiklonil k tomu, že to zas nebude mít takový velký vliv, protože je to dvoutakt.Možná, že by jen stačilo zvednout o jeden zářez výš jehlu.
Přečetl jsem si to vaše hádání, které je zcela zbytečné.Něco podobné jsem zažil na jednom webu pro kutily, kvůli tomu jsem přestal před léty web navštěvovat a taky mnoho mých kamarádů kutilů z republiky a stránky začaly upadat.Jak jsem si to tady pročítal, tak stránky jsou hezky udělané a zatím návštěvnost je docela slušná, kluci nezkazte si to.Vy zkušení, musíte mít skutečně trpělivost s těmi, kteří chtějí poradit a ptají se proto, že to neznají.Před mnoha léty jsem si udělal štěpkovač s kterým jsem pobláznil kolegy kutily po cerlé republice. Jeden pán si jej chtěl taky udělat, tak jsem mu posílal plánek.Pak mně napsal, že tam mám psáno, že je tam segrovka, co to je? Takový člověk spíš zaslouží uznání, že se do toho pustil, než mu nadávat.
To je tedy pěkně napsané,ale Vy neznáte okolnosti vztahů některých povedených blbců
na tomto webu- versus schopných lidí.Ti blbci to tady přivedli k totálnímu krachu a
potom utekli.Tak to je.Píšete ,že ten motorek je jednoduchý.Spíš jim řekněte, že se jim hlavně
bude měnit taky i předstih a budou ho muset nastavit.To že má někdo motorku to
nic neznamená.Na takovým blbým motorku si vyláme zuby a v garáži má Suzuki -1l.(koupený)
Si prostě myslí, že když si koupí motorku tak tomu rozumí.Si to pořádně přečtěte!


host

Re: karburátor???

Příspěvek od host »

Uprimne receno hodne lidi uteklo kvuli tobe, nikdo nemel naladu misto rad porad poslouchat jen nadavani. A taky bude tvoje reakce na tenhle komentar zcela negativny a postavis se do opozice. Ja si tvych rad vazim jako odbornik si skvely, jako cloveka te neznam. Jenomze vetsina lidi tady nema kapacitu na vyrobu vlastniho CDI - proste meji i jine konicky a investovat rok vzdelavani v elektrotechnice ti lidi proste nechteji, chteji jezdit a chteji jednoduche rady doma proveditelne v beznych podminkach. Blbci sou ti, ktery se neobtezuji ani zadat do vyhledavani svuj problem a zalozi novou temu, to jo. Blbci sou ti, ktery nepochopi spravne fungovani motoru a pak davaji blbe rady a mnoho lidem zkomplikuji zivot, protoze sou to jejich nepodlozene vedomosti z magicke koule. Na facebooku je taky skupina a jedine co se porad resi je mazani proti zaderu, zadna bohatost smesi, velikost trysky a pod. Porad jenom mazani a uz taky nemam silu jim porad vysvetlovat ze to je to posledni na cem zalezi.


Trojvýfuk

Re: karburátor???

Příspěvek od Trojvýfuk »

host píše: úte 18. srp 2020 8:00:54 Uprimne receno hodne lidi uteklo kvuli tobe, nikdo nemel naladu misto rad porad poslouchat jen nadavani. A taky bude tvoje reakce na tenhle komentar zcela negativny a postavis se do opozice. Ja si tvych rad vazim jako odbornik si skvely, jako cloveka te neznam. Jenomze vetsina lidi tady nema kapacitu na vyrobu vlastniho CDI - proste meji i jine konicky a investovat rok vzdelavani v elektrotechnice ti lidi proste nechteji, chteji jezdit a chteji jednoduche rady doma proveditelne v beznych podminkach. Blbci sou ti, ktery se neobtezuji ani zadat do vyhledavani svuj problem a zalozi novou temu, to jo. Blbci sou ti, ktery nepochopi spravne fungovani motoru a pak davaji blbe rady a mnoho lidem zkomplikuji zivot, protoze sou to jejich nepodlozene vedomosti z magicke koule. Na facebooku je taky skupina a jedine co se porad resi je mazani proti zaderu, zadna bohatost smesi, velikost trysky a pod. Porad jenom mazani a uz taky nemam silu jim porad vysvetlovat ze to je to posledni na cem zalezi.
No ,dobře.Já pochopím že si CDI nepostaví.To ale neznamená, že je nemůžeš upozornit
na to, že vše souvisí se vším.No a pár těch originálních blbců Ti začnou nadávat.Ti které
zmiňuješ ve svém příspěvku.Takže ať se jdou agresivně napadat na FB.To je jejich místo.
Ať tam donekonečna řeší teplotní hodnoty svíček a kolik tam lít oleje atd.Je to nekonečná
motodemence.No a na to jsou Hoši citliví.Právě tyhlety motosra..ky.přinášejí na tenhle Web.
No a když někdo utekl tak to právě byl exponent výše uvedeného druhu.Takže nejde o to
někoho vyštvat ale o kvalitu Webu.Vysvětlovat jim to nejde.Je to jakoby jsi nutil Rybu
utrhnout Jablko.!


Návštěvník

Re: karburátor???

Příspěvek od Návštěvník »

Děkuji za to, že jste pochopili smysl mých vět.Teď jde jen vytrvat i v psaní na tomto webu.Pokud se někdo podíváte na web spartaky.cz, tam si nikdo nedovolí nadávat či urážet, tam se diskuze vede ve smyslu odborném a pomoci druhému.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: karburátor???

Příspěvek od Jožka »

Omlouvám se, že jsem v tom zanícení odepsat se nepřihlásil.Teď je to pro ty, co chtějí z motokola udělat Mig, tím nemám na mysli ty, kteří se snaží dát původní motor dohromady, aby jezdil. Pozor na to, aby vám policie nepřišla na tyto úpravy, což je trestné, stejně jako u elektrokol.Stačí blbá malá nehoda, majitel motokola v nemocnici a znalec provede na popud policie znalecký posudek na motor a už z toho nemusí být jen přestupek, ale trestný čin.Případně by stačilo projet měřeným úsekem a člověk to ani nezaregistruje. Jak píše Trojvýfuk, vše souvisí se vším.


Trojvýfuk

Re: karburátor???

Příspěvek od Trojvýfuk »

Jožka píše: úte 18. srp 2020 11:58:04 Omlouvám se, že jsem v tom zanícení odepsat se nepřihlásil.Teď je to pro ty, co chtějí z motokola udělat Mig, tím nemám na mysli ty, kteří se snaží dát původní motor dohromady, aby jezdil. Pozor na to, aby vám policie nepřišla na tyto úpravy, což je trestné, stejně jako u elektrokol.Stačí blbá malá nehoda, majitel motokola v nemocnici a znalec provede na popud policie znalecký posudek na motor a už z toho nemusí být jen přestupek, ale trestný čin.Případně by stačilo projet měřeným úsekem a člověk to ani nezaregistruje. Jak píše Trojvýfuk, vše souvisí se vším.
To tady staří Pardové moc dobře vědí.Žádna novota.Jenom Ti blbci kteří z toho
dělají motorku, popřípadě Mig jsou originálně nepoučitelní.Ohrožují tak ostatní komunitu.
To už se jenom opakuji.Už se to tady 100x řešilo.


Mastres..

Re: karburátor???

Příspěvek od Mastres.. »

tady je to mrtvý ted je hodne lidí aktivní na Facebooku stránka MYMOTOKOLAŘI
ted tam nekdo dávál video jak má tu trupku udelanou na test z rukojeti z řídítek ( cca 10-15cm ) a má to neskutečkou sílu zvuk reakci kouknete na videa tam


montyxx
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 08. srp 2019 12:06:20

Re: karburátor???

Příspěvek od montyxx »

No výborně, každej tady píše nesmysly a nikdo mu neporadí jak to tedy opravdu je. Prodloužením sání by teoreticky měl motor mít lepší průběh výkonu v nižších otáčkách, při zkrácení sání by měl lépe jet ve vyšších otáčkách.... Samozřejmě záleží na otryskování a vzduchovém filtru. Pro Trojvýfuk alias Tor : co kdybys také někdy zkusil poradit, tohle fórum je především o radách co s tím a ne si tady honit ego jak jsi chytrý... Ani se nedivím, že jako Tor jsi dostal ban.


Odpovědět