Jak zajistit ložiska v tlustem Al plechu

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Zdd
Příspěvky: 33
Registrován: pát 03. črc 2020 23:52:00

Jak zajistit ložiska v tlustem Al plechu

Příspěvek od Zdd »

Díval jsem se na plno fotek, kde jsou obyčejná kuličková ložiska zapouzdřená nějakým způsobem uchycená v tlustém al plechu. Je to tam jen nalisované, nebo to drží nějaké závlačky ?
Z těch obrízků to nešlo poznat. U jednoho jsem viděl jakousi ségrovku, ale v katalogu jsem takové ložisko nenašel. Ptám se protože si chci udělat takovou jednoduchou převodovku s ozubeným řemenem a domečky jsou hodně těžké, tak bych ohnul tlustý plech do U a do něj vložil ložiska.
Díky.


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Jak zajistit ložiska v tlustem Al plechu

Příspěvek od petr2M »

Je tam ložisko s drážkou. Něco takového.
https://www.mateza.cz/e-shop/lozisko-zkl-6002rsr


Zdd
Příspěvky: 33
Registrován: pát 03. črc 2020 23:52:00

Re: Jak zajistit ložiska v tlustem Al plechu

Příspěvek od Zdd »

a to ložisko se tam nalisuje, nebo jen tak nasadí lehce ?


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Jak zajistit ložiska v tlustem Al plechu

Příspěvek od petr2M »

Do drážky se dává kroužek, který přesahuje nad drážku a o ten se to pak opře.
Není to lisované, jde to normálně lehce vytáhnout. Já mám na strojku dva tlusté železné plechy s dírama na ložiska a na hřídeli mám nasazenou trubku o kterou se pak ta ložiska opírají aby nevyjela z děr.


Zdd
Příspěvky: 33
Registrován: pát 03. črc 2020 23:52:00

Re: Jak zajistit ložiska v tlustem Al plechu

Příspěvek od Zdd »

petr2M píše: pon 06. črc 2020 22:45:04 Do drážky se dává kroužek, který přesahuje nad drážku a o ten se to pak opře.
Není to lisované, jde to normálně lehce vytáhnout. Já mám na strojku dva tlusté železné plechy s dírama na ložiska a na hřídeli mám nasazenou trubku o kterou se pak ta ložiska opírají aby nevyjela z děr.
Mohl bych tě poprosit o foto a změřit tloušťku plechu, zajímala by mě hmotnost, protože jsem přešel na horské kolo a snažím se to postavit co nejlehčí i když se to může zdát k smíchu :-) V lese jezdím totiž bez motoru, občas potřebuji kolo přenést, nebo přetlačit přes kořeny a kameny a proto šetřím každé deko. Mám možnost levně koupit gx25, tak přemýšlím o záměnu za současnou gx35. Je to o půl kila lehčí a po silnici mi bohatě stačí rychlost 25km/h.


Jožka
Příspěvky: 37
Registrován: stř 15. črc 2020 16:58:49

Re: Jak zajistit ložiska v tlustem Al plechu

Příspěvek od Jožka »

Od roku 1994 používám lepidlo UNIVERSUM.Jedná se o vteřinové průmyslové lepidlo.Lepí dřevo,kov,hliník,porcelán PMMA,gumu,PVC,kůži ABS,luran, ocel a jiné. Na www.universum.cz , najdeš vše ostatní.Je cenově dražší, ale nelituj peněz, protože stačí kapka a železo od železa neutrhneš. Důležité je odmastit, případně zdrsnit povrchy/je to lepší/.


Zdd
Příspěvky: 33
Registrován: pát 03. črc 2020 23:52:00

Re: Jak zajistit ložiska v tlustem Al plechu

Příspěvek od Zdd »

takže se toho nebát


Návštěvník

Re: Jak zajistit ložiska v tlustem Al plechu

Příspěvek od Návštěvník »

Jasné, neboj se toho. Pozor lepidlo je vteřinové ! Prvně si všechno připrav, t.j. očistit, podívat se jak to sedí a případně si označit jak to správně patří.Jak to přistiskneš k sobě, tak po chvilce už nemáš šanci to odtrhnout.Je jeden způsob.Spoj naleptávat nitroředidlem, ale to je zdlouhavé. Hlavně si dej pozor na ruce.Jak si kápneš na prsty lepidlo a okamžitě to neutřeš, tak můžeš si pak vzít žiletku a odřezávat prsty od sebe. Mám s lepidlem velmi dobré zkušenosti.Lepil jsem i silenblok na motor ke staré Oktávce.Nový byl hodně drahý, tak jsem si jej vyrobil.Pokud chceš, tak se můžeš obrátit na pána od té firmy, který mně lepidlo prodává.Má telefon 723 147 538 p.Holub a odkaž se na mě Svojanovský.Lepidlo uskladňuj ve spodní šuplíku mrazáku-vydrží déle.Před upotřebením lahvičku zahřej v rukou, aby lepidlo mělo pokojovou teplotu.Neboj se a kup si hned sadu, stojí kolem 800,-Kč, protože tam je i plnidlo, když potřebuješ vyplnit nějákou mezeru.


Odpovědět