Jak sundat talíř spojky

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
ku8ec
Příspěvky: 28
Registrován: stř 28. lis 2018 12:54:57

Jak sundat talíř spojky

Příspěvek od ku8ec »

Má někdo recept? Jasně že odšroubovat šroub, vyndat podložku a dál? Zkoušel jsem to páčit šroubovákem atd. Stahovak ložisek tam nemá šanci dostat ramena kolem toho okraje. Dík za všechny rady.


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Jak sundat talíř spojky

Příspěvek od koblizek »

Jistě že má někdo recept :-) Třeba tady ti pomohou http://www.e-darky.eu/dvoutaktni-motory ... otoru.html


ku8ec
Příspěvky: 28
Registrován: stř 28. lis 2018 12:54:57

Re: Jak sundat talíř spojky

Příspěvek od ku8ec »

Bože ja sem trotl, tam je vnitrni zavit na tom taliri, to sem si dotedka nevšim :D a hlavne že mam stahovak doma. dík


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Jak sundat talíř spojky

Příspěvek od koblizek »

No vidíš ještě jsi ušetřil :-) Jen dej pozor až budeš sundávat tu spojku at neserveš závity na tom stahováku . Ta spojka se dá sundat i zapáčením ovšem asi ne šroubovákem , ale já jsem použil kované páky na sundávání pláště když se mi podařilo servat závit na tom stahováku - samozřejmě je to čistý fašismus kterým bych se "chlubit" moc neměl :-)


Host

Re: Jak sundat talíř spojky

Příspěvek od Host »

koblizek píše: čtv 24. říj 2019 12:11:07 No vidíš ještě jsi ušetřil :-) Jen dej pozor až budeš sundávat tu spojku at neserveš závity na tom stahováku . Ta spojka se dá sundat i zapáčením ovšem asi ne šroubovákem , ale já jsem použil kované páky na sundávání pláště když se mi podařilo servat závit na tom stahováku - samozřejmě je to čistý fašismus kterým bych se "chlubit" moc neměl :-)
Jde to sundat uplně čistě bez násilí.Jenom nikoho zde nenapadlo jak.
Uplně lehce.Žádné páčení.


ku8ec
Příspěvky: 28
Registrován: stř 28. lis 2018 12:54:57

Re: Jak sundat talíř spojky

Příspěvek od ku8ec »

Snad ješte takhle. použít co největší průměr ocelového lanka které se vejde mezi hranu spojkového talíře a krytu. smyčky převléct přes ramena ložiskového stahováka a musí to jít.
Přílohy
stahovak.png


Host

Re: Jak sundat talíř spojky

Příspěvek od Host »

ku8ec píše: ned 27. říj 2019 9:45:57 Snad ješte takhle. použít co největší průměr ocelového lanka které se vejde mezi hranu spojkového talíře a krytu. smyčky převléct přes ramena ložiskového stahováka a musí to jít.
To je pouze teoretická možnost.Zkuste si to.Šroub nikdy neudržíte rovně a lanka budou
brát za ozubení lamely Ohnete ji- popřípadě praskne.Takhle opravdu ne.


ku8ec
Příspěvky: 28
Registrován: stř 28. lis 2018 12:54:57

Re: Jak sundat talíř spojky

Příspěvek od ku8ec »

Asi jo, tak tohle je taka posledni možnost, když už nikoho nic jiného nenapadne :D


Odpovědět