Projekt Sobí prd

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Pavel79
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 26. črc 2018 10:13:06

Projekt Sobí prd

Příspěvek od Pavel79 »

Tak jsem zase zpět po drobné odmlce. Byla to teda výzva napasovat na rám tak, aby to nikde nedrhlo :) Motor je zafixovaný v rámu na silentblocích (v místě uchycení je stará cyklo duše několikrát omotaná kolem rámu), rozeta vycentrovaná tak, že hází jen půl milimetru, klika šlapátek prochází jen 2mm od spodního víka karterů. Bylo toho víc, co se muselo řešit. O víkendu se bude svařovat. Udělá se bypass levého horního ramena zadní vidlice, ať o něj nedrhne řetěz a posune se výfuk více na střed pod rám. Pak už tam snad nebude nic, co by mě překvapilo. Pokud se poštěstí, tak to ještě letos nakopnu. Další příspěvek bude, až zase pokročím a bude to více nastrojené.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Pavel79
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 26. črc 2018 10:13:06

Re: Projekt Sobí prd

Příspěvek od Pavel79 »

Opět drobný progres na stavbě. Už to skoro bude.

Obrázek


Pavel79
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 26. črc 2018 10:13:06

Re: Projekt Sobí prd

Příspěvek od Pavel79 »

Tak už jezdím:)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Projekt Sobí prd

Příspěvek od j-z »

Super.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Pavel79
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 26. črc 2018 10:13:06

Re: Projekt Sobí prd

Příspěvek od Pavel79 »

Díky Jirko za podporu.

V pátek jsem si napekl kilo žeber, vychladil pár piv a na celý víkend jsem se zavřel do garáže, abych zamakal na Sobím prdu. Bylo třeba dořešit pár problémů. Zlobil mě karburátor, ukapávalo z něj palivo během odstavení a motor byl úplně líný. Tak nakonec profuk dílů na kompresoru a úprava výšky hladiny paliva a jako těsnění mezi karburátorem a trubkou sání jsem přidal gumový o-kroužek ze dvojkových spojek Babetty 210, který krásně zatěsní spoj a už tam nic falešně nepřisává. Nebudu popisovat veškeré další činnosti, ale tohle byl hlavní showstopper. Nakonec jsem motor úspěšně naladil, namontoval doplňky (stále ještě chybí kryt řetězu, ochranný kryt motoru, který už je zadán do výroby a osvětlení) namontoval stylový tachometr a dal první testovací projížďku za světla. Motor je v záběhu, ale i tak jde krásně vidět, jak to se mnou (110kg) valí mírně přes 30 km/h a šlo by i víc, ale vzhledem k záběhu to pokoušet nebudu.


Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: Projekt Sobí prd

Příspěvek od master »

Paráda


master 🔧🔨🔩
Odpovědět