děti na motokole - váš názor

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Zamčeno
Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: děti na motokole - váš názor

Příspěvek od Honza »

Pavel79 píše: stř 05. zář 2018 18:17:57
Honza píše: ned 02. zář 2018 20:07:22 No, naprosto legální to bude tak dlouho, dokud nedojde k průseru. Třeba, až dítě na motokole přizabije jiné dítě na kole, protože nezvládne stroj. A bude se řešit odškodnění. Kromě toho, že rodiče budou platit do smrti jako mourovatý, protože to nepokryje běžná pojistka odpovědnosti, bude coby následek zavedeno povinné ručení, a dá se očekávat i STK.... a to bude konec. Pročež je třeba si uvědomit vážnost situace, přestat se ohánět svými právy, a začít myslet na svoji odpovědnost.
se

....Třeba, až dítě na motokole přizabije jiné dítě na kole, protože nezvládne stroj.Takže když vaše díte na normálním kole nezvládne situaci a smete jiné dítě na kole, tak se nic neděje? Ve vyhlášce je jasně napsané, že motokolo do 25kmh, 1kW a do 50ccm se bere jako jízdní kolo, takže odpovědnost rodiče s dítětem na motokole a s dítětem na kole je úplně stejná.

....bude coby následek zavedeno povinné ručení - povinné ručení na Babettu, Pincka vyjde na 100-200Kč na rok. To je pro vás likvidační částka?

....a dá se očekávat i STK. Pokud kolo splňuje limit do 25kmh, 50ccm a 1kW, je bráno legislativou jako kolo. V tom případě by musely na STK všechny kola. Tato kontrola má však smysl, aby odhalila nepoctivé majitele motokol, kteří si své kola tuní motory s vyšším objemem, atd.. a výrazně překračují legislativně povolenou rychlost. Já bych osobně šel spíše po těchto lidech, protože ti, když způsobí dopravní nehodu, tak máme průser v rámci motokolařské komunity.


No, tak to je marný.


Pavel79
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 26. črc 2018 10:13:06

Re: děti na motokole - váš názor

Příspěvek od Pavel79 »

K legislativě se už vyjadřovat nebudu, protože má na to očividně každý svůj názor a zbytečně by tu vřela krev.

Přejdu rovnou na technickou realizaci, která bude pro zdejší osazenstvo jistě zajímavějším tématem k diskuzi a třeba i inspirací pro výrobu motokola pro vaše potomky nebo i pro sebe.

Poslední 2 večery jsem strávil v garáži a testoval jsem, jak napasovat motor na tak malé kolo. Věděl jsem, že to nebude nic jednoduchého a bojuju s každým milimetrem, aby nedrhly kliky šlapátek o motor, aby se vlezl karburátor pod trubku sedla, aby řetěz nedrhnul o karter, o uchycení motoru na rám, o pneumatiku, rám, atd. Nakonec po mnoha pokusech se jeví jako nejschůdnější varianta úprava levé zadní vzpěry vidlice, o kterou drhne řetěz a nejde to umístit jinak. Bude třeba ze vzpěry odřezat kus (v místech, kde drhne řetěz) a sehnat ocelovou trubku a ohnout ji tak, aby pak tvořila na vzpěře výklenek, přes který přejde řetěz. Už jsem se na netu nachytřoval, z jakých materiálů se dříve dělaly rámy, tak buď Cr-Mo ocel nebo Hi-Ten ocel. To ještě zkonzultuju s místním šikovným svářečem, kterého oslovím, aby mi to pak svařil Tigem. Trubka je 12mm průměr, to půjde i lehce ohnout, ale bude to fuška celá ta úpava, co si budeme povídat. Kromě toho pak musím ještě sehnat lak a stříknout to v místech, kde se svařovalo.

Přikládám foto, jak bude umístěn motor a jak povede řetěz.
Obrázek

BTW řídítka budou nainstalované finálně ty velké, co mělo Sobi. Dokud se neupraví rám, tak se dál nepohnu.


PLVL

Re: děti na motokole - váš názor

Příspěvek od PLVL »

Pokud se z motokola stane malá motorka a bude povinná přílba a povinné ručení, ztratí motokolo jakýkoliv smysl a raději si pořídím skůtra nebo motorku. Právě pro svoji volnost a nesvázanost s předpisy je motokolo tím, čím je. A motorkáři jsou jen naivisté, když si myslí jak jsou volní a přitom navléknutí do skafandrů a přileb a s batohy na zádech plnými povinné výbavy a dokladů. Proto jsem motorku odvrhl a pořídíl si motokolo a alespoň částečně se cítím volný jak v dobách svého mládí, kdy jsem jezdil na Pionýru. Řidič v autě je daleko volnější než motorkář. A v dnešní době, kdy je naše země podřízená Bruselu, je to otázka času, kdy to nezodpovědní uživatelé pohnojí. :)


Pavel79
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 26. črc 2018 10:13:06

Re: děti na motokole - váš názor

Příspěvek od Pavel79 »

PLVL píše: čtv 06. zář 2018 14:25:59 Pokud se z motokola stane malá motorka a bude povinná přílba a povinné ručení, ztratí motokolo jakýkoliv smysl a raději si pořídím skůtra nebo motorku. Právě pro svoji volnost a nesvázanost s předpisy je motokolo tím, čím je. A motorkáři jsou jen naivisté, když si myslí jak jsou volní a přitom navléknutí do skafandrů a přileb a s batohy na zádech plnými povinné výbavy a dokladů. Proto jsem motorku odvrhl a pořídíl si motokolo a alespoň částečně se cítím volný jak v dobách svého mládí, kdy jsem jezdil na Pionýru. Řidič v autě je daleko volnější než motorkář. A v dnešní době, kdy je naše země podřízená Bruselu, je to otázka času, kdy to nezodpovědní uživatelé pohnojí. :)
No, já spatřuji jedinou výhodu motokola v tom, že ho může řídit člověk bez papírů, tzn. malé děti nebo důchodci a alkoholici, kterým sebrali řidičák. Pokud má člověk papíry, tak je blbost jezdit na motokole. Lepší je rovnou koupit Babettu, na které se jezdí mnohem pohodlněji, rychleji, je spolehlivější a stojí +- stejně jak motokolo ne-li míň a také nepodléhá žádné evidenci a technickým prohlídkám, jako motokola. Jo, helma a povinné ručení není zlo, ale spíš výhoda.


Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: děti na motokole - váš názor

Příspěvek od Honza »

nechte ho, to je fakt marný. Je kategorie lidí, která má jako středobod své filosofie vlastní existence slovo "nárok". Nemá smysl otevírat jakoukoli diskusi, je to jako když hrách na stěnu hází... naštěstí pořád mírně převažují ti, co mají ve znaku odpovědnost.


Pavel79
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 26. črc 2018 10:13:06

Re: děti na motokole - váš názor

Příspěvek od Pavel79 »

Mě je líto, že téměř v každém diskuzním fóru se objevují lidé, kteří budou napadat ostatní jen kvůli tomu, že mají jiný názor a radit ostatním, co mají dělat nebo jaký si mají udělat názor. Byl bych rád, kdyby byla diskuze přínosná pro všechny strany a ne, aby mi tady někdo psal, že jsem nezodpovědný otec nebo že malé dítě nemá co dělat na motokole nebo že kvůli mě zavedou technickou a povinné ručení na motokola. O takovou diskuzi fakt nestojím.

Doufám, že i přes Honzovy vstupy se zde najdou lidé, kteří mají chuť diskutovat, jak projekt úspěšně dotáhnout až do konce a dávat konstruktivní rady třeba, jak co nejjednodušeji mříží nebo něčím zadeklovat motor, aby se dítě o něj nespálilo, jak snížit vibrace motoru, aby jízda byla pohodlnější i pro delší cestování 100+ km, jak vyřazovat rychlost s menším úsilím, aby to zvládla i ruka malého dítěte, atd.

Amine, zruš prosím toto vlákno. Pokud to bude třeba, založím si časem jiné vlákno na technickou podporu pro můj projekt. Děkuji.


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: děti na motokole - váš názor

Příspěvek od wip »

Děti na silnici na motokole nepatří a tečkaáaáaáaá.(je to můj názor)


Pavel79
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 26. črc 2018 10:13:06

Re: děti na motokole - váš názor

Příspěvek od Pavel79 »

Admine, zavři už tuto diskuzi nebo mě jebne :)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: děti na motokole - váš názor

Příspěvek od j-z »

Pavel79 píše: pát 07. zář 2018 16:54:40 Admine, zavři už tuto diskuzi nebo mě jebne :)
Tvé přání je mi rozkazem, výjimečně. Ale je to škoda.
Pavel79 píše: stř 05. zář 2018 23:39:29 ... Věděl jsem, že to nebude nic jednoduchého a bojuju s každým milimetrem, aby nedrhly kliky šlapátek o motor, aby se vlezl karburátor pod trubku sedla, aby řetěz nedrhnul o karter, o uchycení motoru na rám, o pneumatiku, rám, atd. ...
A vo tom to je! Člověk se u toho krásně vyblbne, motokolo není jen a hlavně pro vybodované. Je to takovej relax pro kutily, něco jako posilka pro metrosexuály.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Zamčeno