zábeh motora 80ccm3

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
kolohnátSK
Příspěvky: 41
Registrován: pon 25. čer 2018 10:33:53

zábeh motora 80ccm3

Příspěvek od kolohnátSK »

Nazdar kluci a klučky :D chcel by som vediet aký je pomer oleja v zábehu 80ccm3 motora pre motokolo a po zábehu predajcovia píšu že 16:1 v záběhu / 20:1 po záběhu čo je asi 50ml oleja na 1 liter benzínu a ja dávam do minibike po zábehu 1:40 25ml oleja a mám tam piest 40mm tak sa mi to vidí privela toho oleja a ešte by som chcel vediet aku máte spotrebu paliva pri 50,60 a 80ccm3 motoroch
Naposledy upravil 1 dne kolohnátSK; celkem upraveno 0x.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: zábeh motora 80ccm3

Příspěvek od j-z »

Za sebe - s olejem to nepřehánět, ale na druhou stranu se při reklamacích nedivit. :-).
Osobně jsem 1:16 dal jen první nádrž, druhou 1:20, postupně tak od 300 km dávám 1:30 - 35.
Spotřeba 1,7 - 1,8 na 100 (50 ccm).


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
kolohnátSK
Příspěvky: 41
Registrován: pon 25. čer 2018 10:33:53

Re: zábeh motora 80ccm3

Příspěvek od kolohnátSK »

ja používam do mimibike motora na motokole polosyntetický olej mogul alfa 2T v pomere 1:40 zatial som minul 2 litre tohto oleja a najazdil na tomto oleji asi 4000km bez problémov ale zo začiatku som používal minerálny olej stihl ten bol tiež dobrý ale tento je lacnejší a aj viac červenejší ako stihl alebo castrol a na mojom motokole mám už najazdené cca 33000km za 8 rokov jazdenia takmer za každého počasia aj v zime do mínus 5 stupnov a vždy mi v motore odchádza to dolné ihlové ložisko v klukovej hriadeli teraz tam mám v poradí už 5 hriadel niektorá vydrží 1000,5000,7500 ale mal som aj taku ktorá mi vydržala 15500km a to bol motor kupený už používaný z inzerátu a neviem kolko toho už mal najazdené


RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: zábeh motora 80ccm3

Příspěvek od RBMK »

Já dávám do všeho pořád mandit 2t, 1/3 litrovky oleje na 10l benzínu. Nikdy nic neprotestovalo, karbonu se vždycky trochu vytvoří a další nepřibývá. Motory na to jezdí hezky.


brkos
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09. čer 2018 11:13:37

Re: zábeh motora 80ccm3

Příspěvek od brkos »

Ahoj mám už měsíc a půl koupené motokolo Sunway Motokolo Beach Cruiser Black 80cc 2t. Od začatku mělo slabý tah do kopce ale s mírným příšlapem jsem dojel všude. Po 1200 km mi na rovince fičí pěkně až 40 km ale do kopce už nevyjede skoro vůbec nic a nejednou mi uplně vypne i když mám příšlap. Na rovince zas vše v pohode. Zkoušel jsem vše možné nastavení jehly v karburatoru. Ruzne svíčky od 11-19. Až dnes o víkendu jsem byl na výletě něco okolo 160km (kopcovitý terén Ostrava, Hrabyně, Hradec nad Moravicí) po 80 km to zas už do kopce vůbec nejelo. Za Hradcem jsem dokonce potkal našeho kolegu motokolaře co mi ukázal svou 48cc s tím že zvláda místni kopce hravě. Ale neměl na mě čas manželka ho potřebovala:-) Pak jsem u Kyjovic potkal mladého vesnického motorkáře co byl zvědavý. A poradil mi ať sundám koncovku výfuku. K mému překvapení motor má upně jiný tak a do kopce jede mnohem svižněji a bez příšlapu. Jen to děla děsný kravál a sem tam do něj střelí. Je to má první zkušenost se spalovacími motory (před tím 12 let elektrokola). Byl bych vděčný za rady navedení co s tím. Výfuk po odstranění koncovky je ve vnitř zamaštěný ale není ucpaný. Mažu 1:33 Repsol synthetic Blend 2T.
Přílohy
DSCF2916.JPG
DSCF2913.JPG
DSCF2914.JPG
DSCF2915.JPG
DSCF2916.JPG
DSCF2917.JPG


kolohnátSK
Příspěvky: 41
Registrován: pon 25. čer 2018 10:33:53

Re: zábeh motora 80ccm3

Příspěvek od kolohnátSK »

ja ked som mal asi pred 10 rokmi tu sadu tak som odrezal tu rurku s koncovky výfuku zarovno a tiež mi to už potom šlo lepšie nedusilo sa to tolko


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: zábeh motora 80ccm3

Příspěvek od Tor158 »

brkos píše: sob 07. črc 2018 20:19:33 Ahoj mám už měsíc a půl koupené motokolo Sunway Motokolo Beach Cruiser Black 80cc 2t. Od začatku mělo slabý tah do kopce ale s mírným příšlapem jsem dojel všude. Po 1200 km mi na rovince fičí pěkně až 40 km ale do kopce už nevyjede skoro vůbec nic a nejednou mi uplně vypne i když mám příšlap. Na rovince zas vše v pohode. Zkoušel jsem vše možné nastavení jehly v karburatoru. Ruzne svíčky od 11-19. Až dnes o víkendu jsem byl na výletě něco okolo 160km (kopcovitý terén Ostrava, Hrabyně, Hradec nad Moravicí) po 80 km to zas už do kopce vůbec nejelo. Za Hradcem jsem dokonce potkal našeho kolegu motokolaře co mi ukázal svou 48cc s tím že zvláda místni kopce hravě. Ale neměl na mě čas manželka ho potřebovala:-) Pak jsem u Kyjovic potkal mladého vesnického motorkáře co byl zvědavý. A poradil mi ať sundám koncovku výfuku. K mému překvapení motor má upně jiný tak a do kopce jede mnohem svižněji a bez příšlapu. Jen to děla děsný kravál a sem tam do něj střelí. Je to má první zkušenost se spalovacími motory (před tím 12 let elektrokola). Byl bych vděčný za rady navedení co s tím. Výfuk po odstranění koncovky je ve vnitř zamaštěný ale není ucpaný. Mažu 1:33 Repsol synthetic Blend 2T.
Méně oleje, Mineral castrol,Teplou svíčku a větší trysku.JInak lepší zapalování.Tor.


jirkasta12
Příspěvky: 10
Registrován: pát 05. říj 2018 18:09:58

Re: zábeh motora 80ccm3

Příspěvek od jirkasta12 »

Já měl ten sami problém a ukázalo se ze obě gufera byly prodrene doporučuji sundat magnet z magneta a z druhé stany ozubené kolo to malé skontrolovat gufera na 99% to bude ono jinak delam občas servis kamarádům z Havirova


Uživatelský avatar
invalida
Příspěvky: 20
Registrován: sob 21. bře 2015 12:47:23
Kontaktovat uživatele:

Re: zábeh motora 80ccm3

Příspěvek od invalida »

Jedu vše origo (čínská svíčka, fajfka), nevydržel akorát řetěz, ten se rozsypal po 100km Mažu ve všem DivinolFF, motokolo raději víc, 1:25. Motor jede taky bez problemu 50, do kopce vadne, ale převod je na něj evidentně těžkej, nechce se mi ale investovat do větší rozety která by pomohla.


Odpovědět