Pomoc uchycení rozety

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Fanda »

Dobrý den. Prosím poraďte. Zakoupil sem kit Skyhawk a při montáži rozety jsem narazil na problém s hustotou výpletu. Výplet v kole má míň drátů než normálně takže ať natáčím rozetu jak chci vždy mi jdou tři díry za sebou přímo do výpletu. A nevím co s tím. jestli převrtávat rozetu včetně plechů a gum na 8 děr - sníží se pevnost všeho, nebo jestli existuje nějaký cenově dostupný adaptér. Nechce se mi měnit za velké celé zadní kolo. Děkuji za radu


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od j-z »

Co je to za kolo, za ráfek? Podle mě bude nejjednodušší právě jinej vypletenej ráfek.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Fanda »

Ráfek je 26 a má 32 drátů místo obvyklých 36 :cry:


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od nulrum »

Taky jsem to dvakrat resil, ale nedoresil. Pomohlo vzdy az jen kolo s 36 draty. A mel jsem to jak na horalu 26" i na treku 28". Pokud nekdo vi jak na to budeme radi za radu.


Návštěvník

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Návštěvník »

Hmm tak todle sem zrovna vedět nechtěl :(


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Madhu »

Přílohy
S.P.Rocket.jpg
Naposledy upravil 1 dne Madhu; celkem upraveno 0x.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Madhu »

Nejjednodušší řešení je výplet 36 drátů . . . jeden zákazník to tam dostal a tvrdil mi že to vypiloval.


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Fanda »

No v každym případě to bude nákup nové rozety- pokus vrtat proběhl- a shánímnové kolo s výpletem 36 drátů...


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Petrvaluch »

Zdravým je nejakej figl na vystředeni rozety aby nehazela


Dom Estos
Příspěvky: 92
Registrován: úte 31. kvě 2016 6:18:51

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Dom Estos »

Podle mezery - plech až PVC tubka


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od j-z »

Petrvaluch píše: stř 03. kvě 2017 6:39:17 Zdravým je nejakej figl na vystředeni rozety aby nehazela
Do strany nebo radiálně? V prvním kole zjisti, zda je díra vůbec ve středu. Kolik to háže? Zpravidla to pobere volnější řetěz a/nebo pružinovej napínák.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Petrvaluch »

Zdravým jde uchytit rozeta k brzdove desticce nebo jak jseto jmenuje ta neni funkci ale je na zatnom kole?


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Petrvaluch »

Rozeta misto kotoučové brzdy
Rozeta misto kotoučové brzdy


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Petrvaluch »

Bede to fungovat mam strach aby jse to na tech 6 šrobech neutrhlo


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od j-z »

Petrvaluch píše: stř 10. kvě 2017 13:14:50 Bede to fungovat mam strach aby jse to na tech 6 šrobech neutrhlo
Já to mám jen na 4 x M5, a drží. Ale faktem je, že startuju startérem.Obrázek


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Fanda »

Petrvaluch píše: stř 10. kvě 2017 13:14:50 Bede to fungovat mam strach aby jse to na tech 6 šrobech neutrhlo
Petrvaluch prosím hoď sem víc fotek, jak to vypadá z druhý strany, co ty plechy a gumy? Myslím že by to hodně motokolařů uvítalo.


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Petrvaluch »

Jak pujdu ven neco nafotim kolo mam chvili tak bych taky uvital nejake vychytavky


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Petrvaluch »

Tak jsem nafotil nějake foto uchyceni razety na střeed misto kotoučove brzdy


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Petrvaluch »

1494504670112242306797.jpg


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Petrvaluch »

Jsem rad že jsem to nemusel davat na draty včera jsem to byl projet cca 5km lesni cestou a po přijezdu jsem skoušel co nato ty šroby a zdase že byto mohlo fungovat


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Fanda »

To je našroubovaný místo kotouče? Tak toho bych se asi možná malinko bál....otřes, vibrace atd - ta guma to trošku tlumí. Uvidíš jak to bude fungovat v budoucnu.... Každopadně držím palce, vypadá to na dobré řešení


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Petrvaluch »

Dnes jsem jel do prace a po prijedu jsem kontroloval šrouby a v cajku ale radši tam dam mylinko delši a zezadu dam ještě dalši matky


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Madhu »

Hele Petře, to je vtip ne? My na tom máme přidělaný brzdový kotouče na sjezdových kolech.
Tedy ta kvalita je asi hodně jinde, ale jdu to stejně raději hned omrknout . . . :)


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Petrvaluch »

:shock: Takže jeto špatně


Prot
Příspěvky: 16
Registrován: pát 12. led 2018 13:06:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Prot »

Ahoj. Kdyz davaj lidi volnobezku na levou stranu. A nemaji vyrizlej levej zavit, pro volnobezku z babetty. Davate nekdo normalni volnobezku s pravym zavitem a zalepite to proti vysroubovani ? Nebo jinak pojistite ? Dik

http://www.vdkelektronika.eu/Prevody-c40_0_1.htm

Na obrazku naboj se dvema zavity.
Přílohy
Screenshot_2018-01-02-21-12-03.png


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od j-z »

Lepidlo ten kilowatt podle mě nemůže udržet.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Prot
Příspěvky: 16
Registrován: pát 12. led 2018 13:06:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Prot »

Diky, taky jsem si to rikal. Ale podle me to nejak delat musi. Na spouste fotek vidam tu cinskou volnobezku, ktera ma tusim pravy zavit ?

https://m.youtube.com/watch?v=qKJi-GRzrCA


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Madhu »

Jako myslíš tu fotku od j-z cca o 14 příspěvků výše? :)
Lepidlo to opravdu nedrží a čínské volnoběžky nebrat.
Madhu


Prot
Příspěvky: 16
Registrován: pát 12. led 2018 13:06:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Prot »

Ne na fotce od j-z je zrejme volnobezka z babetty s levym zavitem. Me se jednalo a volnobezku s pravym a je jedno jestli cinskou. No nejak polaboruji.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od j-z »

Prot píše: stř 17. led 2018 7:24:12 Ne na fotce od j-z je zrejme volnobezka z babetty s levym zavitem. Me se jednalo a volnobezku s pravym a je jedno jestli cinskou. No nejak polaboruji.
Ano, potvrzuji, je to vb z Babety za pár kaček. Její životnost odhaduji na min. 10 tis. km, hlavně je potřeba ji občas namazat. Ještě s tím levým/pravým - motorem se vb utahuje tak, že pak nejde bez zavaření ani sundat :-).


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Madhu »

Jasně to chápu, ale já třeba vůbec netuším kde lze sehnat nábu s levým závitem na levé straně protože hlavně ani nevím k čemu by se používala :)
U BMX kde můžeš šlapat vpřed i vzad je i na pravé i na levé straně volnoběžka s pravým závitem.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od j-z »

Madhu píše: stř 17. led 2018 10:59:59 Jasně to chápu, ale já třeba vůbec netuším kde lze sehnat nábu s levým závitem na levé ...
Nabízel to Ptáček, pravděpodobně vytočeno z náby pro kotoučovku.
http://www.motokolo.wz.cz/fotogalerie.html#


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Prot
Příspěvky: 16
Registrován: pát 12. led 2018 13:06:25

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Prot »

Tak to budu muset vytocit. Ptacek uz asi nefunguje :)


pavelt74
Příspěvky: 58
Registrován: sob 25. dub 2015 0:11:17

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od pavelt74 »

Ahoj,prosím neví někdo komu patří toto motokolo? Potřeboval bych vědět jak má uchycenu rozetu na náboji,případně kde a jakou má volnoběžku. Děkuji.
Přílohy
26167498_2013216208950511_8099949652863695352_n.jpg


rel11

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od rel11 »

Petrvaluch píše: stř 10. kvě 2017 13:14:50 Bede to fungovat mam strach aby jse to na tech 6 šrobech neutrhlo
proc by se to melo utrhnout je to lepší než přes špice dáš pevnostni šrouby a je to 1000x lepší


Hhh

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Hhh »

Nevíte někdo jak stáhnout pastorek na motoru fire horse?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Kus5 »

U pastorku nejdříve odšroubuju středový šroub velkým šroubovákem (mezi ozubená kola zasunu střední šroubovák proti otáčení). Pak sundám pastorek dvěma proti sobě pdsunutými plochými šroubováky a vypáčím.


jakill
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17. led 2022 16:54:39

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od jakill »

Ahoj všichni,

zrovna jsem si koupil čtyřtaktní OHV sadu a mám v plánu motor montovat nad zadní kolo. Muj dobrý kamarád cykloservisák (mimochodem vřele doporučuji, má dílnu na Barrandově v Praze) mě upozornil na toto báječné fórum, tak jsem se rovnou zaregistroval.
Můj původní plán, jak namontovat rozetu, byl přesně takový, jako u Petra:
Petrvaluch píše: čtv 11. kvě 2017 14:13:54 Obrázek
Moje IS příruba zadního náboje je příliš blízko k rámu a velká rozeta se tam s řetězem nevejde:
440
Napadlo mě tedy udělat přesně takovýto adaptér:
Pak bych se ale asi opravdu bál pevnosti těch šroubů, jelikož by přenášely nemalý klopný moment.
Ještě mě napadá, že bych mohl tu svou od pohledu nekvalitní rozetu, kterou jsem dostal ke kitu, obětovat pokusu o prolisování kotouče na svém 12-titunovém lisu a tím rozetu s řetězem oddálil od rámu. Bojím se ale, že zachovat rovinnost rozety bude asi bez speciálních přípravků dost obtížné...

Jelikož bych ale (nejspíš docela naivně) chtěl zachovat původní šlapací použitelnost kola, což je také důvod proč nechci motor montovat do rámu, přemýšlel jsem, jaké odpory bude mít dvojí sekvenční převod až k volnoběžce motoru a jak se to projeví na jízdě. Přemýšlel jsem tedy, jestli by něšlo dát přímo mezi náboj a rozetu volnoběžku a našel jsem TOTO:
Obrázek

Při montáži na levou stranu je s takovou volnoběžkou přinejmenším potřeba zajistit volnoběžku proti uvolňování v rámci závitu, protože předpokládám, že závit bude pravý, motor bude točit doleva a volnoběžka by se jen montovala obráceně, než bylo původně zamýšleno (pokud to teda její konstrukce dovolí)...
j-z píše: stř 10. kvě 2017 13:26:54 Já to mám jen na 4 x M5, a drží. Ale faktem je, že startuju startérem.Obrázek
"j-z" tam koukám má také volnoběžku, ale nejsem si jistej, jestli není šrouby úmyslně zaseknutá proti otáčení... Je to nějaký standartní náboj? Je kompatibilní se sedmikolečkovou kazetou na pravé straně?

Než jsem se dozvěděl o tomto fóru, říkal jsem si, že zkusím jen středovou díru rozety zvětšit z
37mm na 54mm, abych ji mohl namontovat do výpletu a po vyzkoušení uvidím, jestli opravdu potřebuji volnoběžku a jestli náhodou nepotřebuji jiný počet zubů...

Jaký je váš názor? Jaké jsou vaše zkušenosti se zvýšením jízdních odporů při šlapání?
Máte pro mě případně nějaká doporučení co se týče mého kitu a mého úmyslu montáže nad zadní kolo? Jsem smířen s tím, že si pro motor budu muset svařit nějaký držák. Ten bych mimochodem asi chtěl udělat nějak výškově polohovatelný, abych tím mohl napínat řetěz a vyhnout se nutnosti napínáku...


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Kus5 »

Ahoj já laboroval se vším možným. Nakonec jsem se vrátil k orginál sadě rozety. Pořiď si ráfek 32 drátů, aby vyšly rozteče podle rozety. Gumy pod rozetou jsou skvělý silentbloky. Pořiď si přední řetězové kolečko s volnoběžkou a super. Je to popsáno ve vlákně dvojrychlostní převodovka.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Madhu »

Závit na volnoběžce použitelné z Babety je levý a fotky od zákazníka jak provedl montáž s volnoběžkou na mém profilu prodejce www.e-darky.eu
Madhu píše: pát 15. čer 2018 13:17:34 Volnoběžka od mého přítele - zákazníka, který zrealizoval můj nápad a uvedl jej do funkční podoby, za což děkuji.
Madhu
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg
https://www.motokolari.cz/viewtopic.php ... 7180#p7180
Fotografie jsou zhruba uprostřed celé té stránky. Nevím jak to sem vložit.


jakill
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17. led 2022 16:54:39

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od jakill »

Madhu píše: úte 18. led 2022 10:08:30
Madhu píše: pát 15. čer 2018 13:17:34 Volnoběžka od mého přítele - zákazníka, který zrealizoval můj nápad a uvedl jej do funkční podoby, za což děkuji.
Madhu
https://www.motokolari.cz/viewtopic.php ... 7180#p7180
Jo, takže Ti sundal náboj z kola, na soustruhu udělal závit a pak kolo znovu vypletl. No do výpletu se mi úplně nechce a soustruh nemám, ale to řešení se mi MOC líbí. Uvdím, jestli ho nakonec taky nějak nezrealizuji...


jakill
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17. led 2022 16:54:39

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od jakill »

Kus5 píše: úte 18. led 2022 8:30:51 Ahoj já laboroval se vším možným. Nakonec jsem se vrátil k orginál sadě rozety. Pořiď si ráfek 32 drátů, aby vyšly rozteče podle rozety. Gumy pod rozetou jsou skvělý silentbloky. Pořiď si přední řetězové kolečko s volnoběžkou a super. Je to popsáno ve vlákně dvojrychlostní převodovka.
A měl jsi nějaké problémy, když tam to vytlumení nebylo? Cítils víc vibrace, nebo něco odcházelo?


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Kus5 »

Když jsem mě rozetu na volnoběžce, docházelo při ubrání a zpětném cuku k jejímu povolení.. Na těch gumách je to v klidu a tlumí záběrové nárazy jako byly u pincka rozety ty špalky přes gumu. Super je volnoběžka na předním řetězověm kolečku https://www.ctyrkolky-hombrac.cz/dily-p ... -kit-49cc/


nihilo
Příspěvky: 9
Registrován: pát 04. pro 2020 19:32:11

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od nihilo »

Volnoběžka na předním řetězověm kolečku to není dobré, řetěz v pohybu z kopce i při šlapání.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Kus5 »

Ta přední volnoběžka je super, pod kopec jde kolo lehoučko i při šlapání. Já na motokole teda ani nešlápnu. Na zadní volnoběžce jsem taky složitě makal.


nihilo
Příspěvky: 9
Registrován: pát 04. pro 2020 19:32:11

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od nihilo »

Já šlapu tak na 50% třeba hrbaté polní cesty nebo přeplněná cyklostezka je docela riskantní https://www.youtube.com/watch?v=hLM6I0sf-4g


JaroHo
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03. říj 2022 19:55:06

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od JaroHo »

Ahoj, na kole myslím že je dost důležité tlumení té rozety, právě i tím že je ve výpletu stažena přes ty gumové silentblokove pruhy, kolečka. Hlavně to tlumí rázy v tahu tak jako na motorce, ať je tam řemenice nebo rozeta, vždycky to má gumové tlumiče. Jinak jsem rozetu s těma gumama na hulváta 2x vrtal skrz na protože dva dráty šly vždy přes díru. Moc jsem se s tím nepáral.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Kus5 »

pavelt74 píše: sob 03. bře 2018 22:10:17 Ahoj,prosím neví někdo komu patří toto motokolo? Potřeboval bych vědět jak má uchycenu rozetu na náboji,případně kde a jakou má volnoběžku. Děkuji.
Ahoj máš to vyřešený? Já to teď sestavoval a když tak poradím.


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Kus5 »

Moje montáž rozety na pravou stranu třeba pro motor s variátorem. Soustružený jen prstýnek na vymezení dostatečné délky závitu pro upevnéní volnoběžky na šlapky a Soustružený mezikus pro volběžkku pro šlapky.
IMG_20230405_090719.jpg
Přílohy
IMG_20200209_110647.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Pomoc uchycení rozety

Příspěvek od Kus5 »

Dvě volnoběžky a variátor
Přílohy
IMG_20230419_164118.jpg
IMG_20230419_164138.jpg
IMG_20230419_164128.jpg


Odpovědět