Kvalita, zpracování a zkušenosti s motory Fire Horse

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Dom Estos

Kvalita, zpracování a zkušenosti s motory Fire Horse

Příspěvek od Dom Estos » Út 31. Kvě 2016 6:26:38

Ahoj, uvažuji o pořízení tohoto motoru http://www.e-darky.eu/dvoutaktni-motory ... okolo.html . Jaké s ním máte zkušenosti ? Jak pracuje ? Budu rád za všechny rady. Děkuji Dom Estos

Avátar uživatele
j-z
Administrátor
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Kvalita, zpracování a zkušenosti s motory Fire Horse

Příspěvek od j-z » Út 31. Kvě 2016 14:42:18

Měl jsem padesátku téže značky, s určitými problémy najel cca 7 tis. km. Je to prostě čína za pár šupů a tomu odpovídá i kvalita. Pokud se od toho nečekají zázraky, udělá spoustu muziky. Pokud se montuje a používá s rozumem, nebude to špatná volba.
P.S. Pokud nevážíš 100+, tak by měla stačit právě ta padesátka, ale záleží i na tom, co od toho kdo chce.

j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím

Honza 170

Příspěvek od Honza 170 » Ne 11. Pro 2016 22:36:13

Ahoj všem, mám motor 48 na kterém mám najeto přez 15 000 km a žádný problém nebyl ani jednou. Před 3 měsíci jsem si koupil na druhého horáka 80 ku a běhá také skvěle. Tyto sady montuju na kola lidem kteří mají o toto zájem a pár lidí má najeto také přez 10 tis km a ani jednou nebyl žádný problém. Jde o to jak se kdo stará o údržbu a jak se k tomu chová. Někdo tu uváděl že válec vydrží max 500 km a je vyběhaný ( blbost) pokud míchá do benzínu ješte M2T olej a motor od nového nezabíhal a honil ho nadoraz studený tak je jasné že ho přidřel. 48 motor jsem po těch 15 tis km rozdělal a motoru nebylo vúbec nic, ani píst kroužkúm a ani nějak vyběhaný válec, pouze trošku vúle na klik ložiscích. Jediné co jsem po 3 tis km měnil tak simerynky, toť vše z oprav. Jinak oba motory jdou dobře i ty ostatní které jsem montoval na kola. Doporučuji poměr benz s olejem 1: 30 a opravdu super OLEJ k těmto motorúm je Valar Torsa 2T-SF : červené barvy. Skvěle tvoří olej film, dobře se spaluje, vůbec nekarbónuje, výfuk neni plnej nespáleného olej, motor s tímto olejem dobře táhne a vůbec nečudí. Honza 170.

Ondra Marek

Příspěvek od Ondra Marek » Út 05. Pro 2017 20:07:58

Dobrý den,rád bych se zeptal kolik taková 48 ccm jede protože výrobce tvrdí že jede akorát 25 km/h ale myslím si že to pojede více, jakou máte zkušenost?

Honza 170

Příspěvek od Honza 170 » Út 05. Pro 2017 22:26:16

Zdravim, motor 48 mam i 60 a 80. Provadim montaz sad na kola i opravy motoru s vyvazenim klik. Pokud je motor povedeny, tak pak 48 ka dokaze na horaku frcet az 55 km v hodine. Jinak motor kde je od vyroby hodne nevyvazena klika tak pak jede max cca 30 az 35 km v hodine. Proste neni motor jako motor. Jinak v perfektnim stavu vylazena 60 ka a 80 ka uhani az 70 km v hodine se standardni rozetou ze sady. Dulezity je take odtrh elektrod na svicce, mam otestovano u vsech motoru ze 0,5 mm, nebo 0,6 mm je hovadina. Tyto motory maji tyristorove zapalovani a proste s uvedenym odtrhem nemaji vykon takovi jako s mezerou 1,5 mm. S mezerou elektrod svicky 0,6 jedou ale proste kdyz nejsou v tahu tak jakoby pali prez jednou a jenom proste prdi, pouze pravidelne pali ve vetsim zatizeni v kopci a poznate to na zvuku motoru : proste chce to vychytat tyhle drobnosti a pak se budete divit co dokaze vystelovana 48. Vazim 85 kg a nema probroblem semnou uhanet 50 km v hodine. Pro pripadne dotazy uvadim svuj meil. jdolecek5@gmail.com . Mam otestovane motory Skyhawk a muzu rict ze i Skyhawk nema dokonale vyvazenou kliku, na poslednim motoru Skyhawk na kterem jsem kamaradoj vyvazoval kliku tak mela odchylku 12 gramu. Coz je totalni katastrofa, po ujeti cca 100 km zacal motor silene tlouct a zvonit, reklamace nema cenu z duvodu ze vam daji kliku zrovna tak nevyvazenou a vse se opakuje. Proste nebudu se tu vypisovat. Pokud nekdo ma zajem o techto motorech pokecat a vymenit si nazory ci s necim poradit tak pisnete na ve clanku uvedeny meil. Cus Honza.

Avátar uživatele
Madhu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Madhu » Stř 06. Pro 2017 16:43:37

Výrobce netvrdí nic. Na webu www.e-darky.eu máš u motoru 48ccm napsáno Rychlost: 25 km / hod (v závislosti na způsobu montáže).
Jedná se o konstrukční rychlost kterou nesmíš překračovat pokud chceš být v souladu s VYHLÁŠKOU 341/2014 Sb. Ministerstva dopravy a spojů . . . Co píše Honza o rychlosti je pravda.

Honzíku Dolečku jak víš že ti dají motor s klikou zrovna tak nevyváženou a vše se opakuje? Když mi voláš tak mi mažeš med kolem huby abych ti zase něco poslal?
Prodal jsem těch motorů víc než jich máš doma i se sousedama v Rudolticích a v celém Pardubickém kraji.
Mám povětšinou spokojené zákazníky a problémy jak sis jistě sám všiml řeším. Na vyvážení kliky ses tak radikálně upnul zatím jenom ty :)
Madhu

bo-to
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bo-to » Stř 06. Pro 2017 17:43:03

.....Pánové nevím co pořád řešíte musíte si uvědomit že tyto motory jsou jen pomocné a nechtějte po něm nemožné !!!! Já mám už e-darků třetí motor sky hawk ....a šlapou jako hodinky bez problémů...na jednom jsem nalítal 7500 km mohl i víc a to jsem je nešetřil denní vzdálenosti i 150 km po dobu pěti dnů se zátěží kterou bych na zádech nechtěl nosit ...kopce co vyjel klobouk dolů ....jen jednou sem vzal klikovku na soustruh a na stolici vyvážit ....stalo to za to !!! jel i 60 km ale proč to honit ....je to pro radost když chcete jezdit rychle kupte si pořádného skutra nebo japonce a je klid .......pochlubte se ale nekritizujte !!!! je to pro radost a ne na závody Měl jsem tu možnost vyzkoušet upravený který uháněl 78 km a máte vidět jak se choval rám a celkově celé kolo bylo to hubu !!!!!!!!!..........................BO-TO.............

Avátar uživatele
Tor158

Příspěvek od Tor158 » Stř 06. Pro 2017 18:06:01

S tím zapalováním a svíčkama,to jsou uplný pitomosti.Ostatní radši nekomentuji.Tor.

Avátar uživatele
Madhu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Madhu » Stř 06. Pro 2017 19:45:26

Tor158 napsal:
Stř 06. Pro 2017 18:06:01
S tím zapalováním a svíčkama,to jsou uplný pitomosti.Ostatní radši nekomentuji.Tor.
No přesně to jsem mu před chvílí ohledně svíček psal v SZ, že to píše jak dogma a ne pouze jako svojí osobní zkušenost. A že s ním určitě nebude každý souhlasit :D
Jinak Tomáši nezaznamenal jsem žádnou kritiku. Co se odbornosti týká tak má u mě Tor maximální respekt. Všechno co kdy vysvětloval také vždy logicky a vědecky podložil. Jeho občasný hrubší způsob podání neberu za důležitý . . .
Pro Honzu mrkni do "Elektroporadny".
Madhu

bo-to
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bo-to » Stř 06. Pro 2017 20:47:24

Madhu napsal:
Stř 06. Pro 2017 19:45:26
Tor158 napsal:
Stř 06. Pro 2017 18:06:01
No přesně to jsem mu před chvílí ohledně svíček psal v SZ, že to píše jak dogma a ne pouze jako svojí osobní zkušenost. A že s ním určitě nebude každý souhlasit :D
Jinak Tomáši nezaznamenal jsem žádnou kritiku. Co se odbornosti týká tak má u mě Tor maximální respekt. Všechno co kdy vysvětloval také vždy logicky a vědecky podložil. Jeho občasný hrubší způsob podání neberu za důležitý . . .
Pro Honzu mrkni do "Elektroporadny".
Madhu
Já jsem , ale proti TOROVI nic nepsal !!!! ............BO-TO

Avátar uživatele
Madhu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Madhu » Čt 07. Pro 2017 7:47:25

Oslovení bylo "Pánové" a pokračování "pochlubte se ale nekritizujte" ? :)
Myslel jsem že onikání již vymřelo?
Hele neřeš to už dál, nepatří to sem. Chlubit se ale nemá moc význam pokud chceš fungovat jako poradna.
Jinak je mi to fuk.
Pro Honzu mrkni do "Elektroporadny" . . .
Madhu

bo-to
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bo-to » Čt 07. Pro 2017 17:38:16

Madhu napsal:
Čt 07. Pro 2017 7:47:25
Oslovení bylo "Pánové" a pokračování "pochlubte se ale nekritizujte" ? :)
Myslel jsem že onikání již vymřelo?
Hele neřeš to už dál, nepatří to sem. Chlubit se ale nemá moc význam pokud chceš fungovat jako poradna.
Jinak je mi to fuk.
Pro Honzu mrkni do "Elektroporadny" . . .
Madhu
..........není co dodat..............

Odpovědět