dotahování šroubů

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
dalos
Příspěvky: 1
Registrován: ned 12. zář 2021 7:11:36

dotahování šroubů

Příspěvek od dalos »

zdravím, půlim motor a nechce se mi točit klika, mám karter dotahovat momentakem do kříže, nebo máte zkušenost i s něčím jiným?


JaroHo
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03. říj 2022 19:55:06

Re: dotahování šroubů

Příspěvek od JaroHo »

Tady to moc nežije. Včera test motokola, závada:
nedrží hlava válce se svící.
Zjištění: dva ze čtyř šteftů to neudrží a hlava je otevřená směrem k výfuk. kanálu, čili dopředu, takže proto je předek motorku poblitý od oleje. Jede šteft jsem vytáhl z válce, závit je tam asi na kaši. Po obhlídce odlitku válce zjištění že je vlastně na dost místech nedolitý. Dneska doufám motorek pojedu vyměnit. S momenty a směrem otáčení to bude asi problém to zjistit.


Uživatelský avatar
master
Příspěvky: 27
Registrován: ned 08. črc 2018 14:49:03

Re: dotahování šroubů

Příspěvek od master »

Když nemáš závit pro šteft,tak provrtat na následující velikost. Existují štefty co mají na oboch koncích jiný průměr závitu. Nebo je taková vložka,má to závit i zvenku a taky zevnitř.
Momenty z hlavy nevím shruba kolem 7Nm se mi zdá,svíčka má asi kolem 17-20Nm. Tudíž šteft 10Nm a hlavu 7Nm aby se nepovolil při uvolnění hlavy. Ale je to pouze orientačné,fakt přesně z hlavy nevím.


master 🔧🔨🔩
Tomešek
Příspěvky: 1
Registrován: sob 19. lis 2022 14:18:59

Re: dotahování šroubů

Příspěvek od Tomešek »

Čus, je to v manuálu mělo by to být 16-17Nm


JaroHo
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03. říj 2022 19:55:06

Re: dotahování šroubů

Příspěvek od JaroHo »

Ahoj, tak máme jiný motorek, už se s tím párkrát jezdilo, v neděli cca 50km než došel benál asi 3km od baráku, asi to žere, musim tedy upravit výšku jehly asi teda dolů.
p.s.: prodejce nám skoro obratem tedy motorek vyměnil a tím pádem na instalaci závitových vložek nedošlo


Odpovědět