Výběr motokola na míru

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Wolfgar

Re: Výběr motokola na míru

Příspěvek od Wolfgar » Pá 09. Ún 2018 8:59:41

MartinVTEC napsal:
Pá 09. Ún 2018 0:52:18
Pokud tedy bude rychlostní náboj napojen na motor, jak budeš mít vyřešen pohon nohama?Budeš to stavět s předlohou řazení a volnoběžkou v předních převodnících?
Jinak plně souhlasím s názorem uživatele PLVL, je to jízdní kolo s pomocným motorem a má to být co nejjednodušší....
Výfuk pořešíme, až budeš mít hotovo a pojede Ti to:-)
No bud pouzit primo reseni co vymyslel kuttil tam bych ale musel vzit pevny naboj, co jsem dohledal tak ty sturmey v pevne verzi funguji i v reverzu takze by sel jednoduse otocit. Volnobeh z kola z jedne strany, z babety z druhe strany... tezko rict blbe se to nejak kreativne vymysli kdyz to clovek nema v ruce. Nebo neco ve stylu reseni od zazvura, jestli vezmu toho Cruisera tak misto abych ten trirychlostni naboj vyhodil mozna by to slo nejak dumyslne zkombinovat.
Obrázek

Zkratka budu si k tomu sednout a poradne to nakreslit se vsemi dily abych to mel pred sebou a stejne si clovek nikdy neni dopredu 100% jisty jak co vyresi dokud to nema v ruce.
Jen s tim rememenem vaham, prochazel jsem znova fotky a pokud chci zachovat tu zadni kotoucovku tak je tam za ni hodne malo mista na sirku tj. 2.5cm remen tam urcite nedostanu takze mi zbyva bud zustat u retezu a nebo pouzit normalni cykloremen kde si nejsem jsity jestli to ten remen dlouhodobe zvladne, na druhou stranu pokud bych tam misto remenu za dve kila dal kevlarovy cykloremen za dvojku tak by to teoreticky melo vydrzet dost
Obrázek

Jinak vyfuk atd. resim spis proto, ze davam dohromady nakupni seznam dilu abych jednak vedel co vsechno a odkud objednat a jednak se nejak dopocital na kolik me to zhruba vyjde.

MartinVTEC

Příspěvek od MartinVTEC » Pá 09. Ún 2018 16:24:48

Měl jsem to řešeno stejně jako Kuttil....a jsem rád, že už mám tuto fázi za sebou.
Ať se dílo podaří a pak se pochlub;-)

Wolfgar

Příspěvek od Wolfgar » Pá 09. Ún 2018 17:40:04

MartinVTEC napsal:
Pá 09. Ún 2018 16:24:48
Měl jsem to řešeno stejně jako Kuttil....a jsem rád, že už mám tuto fázi za sebou.
Ať se dílo podaří a pak se pochlub;-)
A mohl by jsi poslat nejaky popis a treba fotky at se mam cim ridit? Kuttila se mi zatim nepovedlo sehnat. Pripadne na co si dat pozor a tak. Budu to davat asi na toho choppera z edarku.

Prot

Příspěvek od Prot » Pá 09. Ún 2018 18:20:21

Ten spesl remen na kola nebude v nabidce v moc delkach. Tak to bude komplikovanejsi. Bud bude kratkej, nebo budes muset delat sponovak a nevim jestli to bude s nim fungovat. At se dari

petr2M
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Příspěvek od petr2M » Pá 09. Ún 2018 18:45:50

... a máš dělený rám?
...nebo nějaké jiné kouzlo, jak dostaneš řemen tam kde má být???

Wolfgar

Příspěvek od Wolfgar » Pá 09. Ún 2018 19:50:33

Prot napsal:
Pá 09. Ún 2018 18:20:21
Ten spesl remen na kola nebude v nabidce v moc delkach. Tak to bude komplikovanejsi. Bud bude kratkej, nebo budes muset delat sponovak a nevim jestli to bude s nim fungovat. At se dari
No kdyz s tim budu pocitat uz pri stavbe muzu podle toho upravit pozici motoru v chopperu je to na chlup na vysku ale horizontalne je tam spousta mista.
petr2M napsal:
Pá 09. Ún 2018 18:45:50
... a máš dělený rám?
...nebo nějaké jiné kouzlo, jak dostaneš řemen tam kde má být???
No vzhledem k tomu, ze ma byt uplne mimo ram tak celkem snadno?

MartinVTEC

Příspěvek od MartinVTEC » Pá 09. Ún 2018 20:28:46

Mě by ze všeho nejdříve zajímalo, jestli máš vůbec přístup k soustruhu,sloupové vrtačce, svářečce a dalšímu vybavení, protože bez toho se můžeš jít klouzat.
Já měl motor nad zadním kolem v ose rámu, netrčel mi do boku a to proto, že jsem měl spojku na pravé straně motoru.Za motorem hned rychl.náboj a z něj náhon zadního kola s volnoběžkou.Tedy neměl jsem to stejně jako kutil,ale v principu jo.

Wolfgar

Příspěvek od Wolfgar » Pá 09. Ún 2018 21:31:27

Celou dilnu a automechanika kterej tam dela navrch jako bonus, jen neco takhle silenejsiho jeste nedelal a snazim se zjistit co nejvic z prosteho duvodu abych nenakoupil dily za X tisic a pak nezjistil, ze jich pulku nevyuziju a dalsi pulku k dostaveni nemam. Kdybych nemel tak si proste nekoho najmu at mi to postavi, ale to by zas nebylo ono, takhle je to takovej dobrej projekt. Jo kdybych chtel tak si koupim set za trojku, jetyho horaka za patnact set a splni to stejnou funkci (nez se to rosype) a postavim si to doma na kolene, ale ja proste tohle nemam rad, stavim si vlastni pocitace, nabytek, prestavel jsem si sam celej byt... Proste chci to mit poradne a po svem. No cekal bych ze zrovna lidi tady to pochopi. Kazdopadne diky za vsechny napady a pripominky, za par mesicu az bude hotovo poslu fotky a pak muzete koumat jestli to za to stalo nebo ne.

MartinVTEC

Příspěvek od MartinVTEC » So 10. Ún 2018 8:00:51

Ok, tak to je good.
Já jen nechápu, proč tam chceš cpát rychlostní náboj, když Ti stačí, aby to jelo 25km/h.Pokud to zpřevoduješ tak, že Ti to pojede max.30km/h, tak Ti to vyjede jakýkoliv kopec.Rozuměj, ten rychlostní náboj představuje velkou hrozbu, že se to někde sypne.
Lidi to tady chápou, že to chceš udělat pořádně a po svém, jen se Tě snaží usměrnit ...stojí to dost peněz, námahy a tolik času....

Wolfgar

Příspěvek od Wolfgar » So 10. Ún 2018 11:26:14

MartinVTEC napsal:
So 10. Ún 2018 8:00:51
Ok, tak to je good.
Já jen nechápu, proč tam chceš cpát rychlostní náboj, když Ti stačí, aby to jelo 25km/h.Pokud to zpřevoduješ tak, že Ti to pojede max.30km/h, tak Ti to vyjede jakýkoliv kopec.Rozuměj, ten rychlostní náboj představuje velkou hrozbu, že se to někde sypne.
Lidi to tady chápou, že to chceš udělat pořádně a po svém, jen se Tě snaží usměrnit ...stojí to dost peněz, námahy a tolik času....
No tak naboj zrovna stoji jen 2.5k coz je oproti cene toho zbytku co tam mam v planu narvat relativne malo. Mel by neco vydrzet, problem s nabojovymi prevodovkami je hlavne ten, ze driv byly k dispozice jen modely co se pouzivaji do obycejnych kol a ty tu zatez nedaji, tahle serie je delana pro elektrokola a podle vseho vydrzi o hodne vic. A kdyz se rosype po deseti tisicich kilometru tak ho s klidnym svedomim vymenim za novy s tim ze si sve uz odslouzil. Ja zas necekam, ze to bude vse slouzit veky. A konec koncu... penize, namahu i cas uz jsem vylozil i na mnohem mene smysluplne a zajimave projekty nez je tohle.

MartinVTEC

Příspěvek od MartinVTEC » So 10. Ún 2018 12:11:47

Od jakého výrobce je náboj a jaká řada to je?

Wolfgar

Příspěvek od Wolfgar » So 10. Ún 2018 16:20:53

MartinVTEC napsal:
So 10. Ún 2018 12:11:47
Od jakého výrobce je náboj a jaká řada to je?
Sturmey Archer, tady je link na tu pevnou petistupnovou primo od vyrobce
http://www.sturmey-archer.com/en/products/detail/rx-rk5
A tady technicky nakres a nejake info k te serii
http://www.sturmey-archer.com/files/cat ... RX-RK5.pdf
http://www.sturmey-archer.com/files/cat ... 20HUBS.pdf

petr2M
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Příspěvek od petr2M » So 10. Ún 2018 18:42:06

Moje připomínka o děleném rámu platila pro výměnu standardního cyklořetězu za cyklořemen na pravé straně kola. Tam to opravdu musí být...

Pokud jsem dobře pochopil, tak chceš mít 4T motor se startérem, dozadu řemen , vzadu otočenou 5. stupňovou převodovku a řemenové kolo s volnoběžkou. A místo kotoučovky nějak napasovat xkolečko pro šlapání.

Wolfgar napsal:
dohledal tak ty sturmey v pevne verzi funguji i v reverzu takze by sel jednoduse otocit.

Nemyslím si, že by to šlo... na co by to bylo??? na převodovce je buď protišlapná brzda, nebo cvrk a nějaká verze brzd. Všechno jsou to důsledně pevně mechanicky dané jednosměrné věci. Jedině, že by to bylo pro furtšlapy.... ale obávám se, že tam je tak malý trh, že by se to nevyplatilo po kusech vyrábět. Navíc krása furtšlapu je spíše v absolutní jednoduchosti...
Ale nevím .. anglicky umíš asi lépe než já... ptej se, nejlépe u výrobce.

Ještě přečti ten manuál. Není ta reverzace pro řadící rukojeť.
Tohle bych třeba ocenil. Mám řazení na levé ruce tudíž vzhůru nohama a musím na to při řazení myslet a občas se i podívat.
Já jezdím na ruský Д-6 s předlohou a vzadu mám 8kvalt NEXUS od Shimana. Zatím mám najeto 600km. Zatím nedoporučuju.... Pan knstruktér v dalekém žaponsku nepředpokládal, že s tím budu dělat takovéto psí kusy...:-)

zazvur

Příspěvek od zazvur » Ne 11. Ún 2018 11:20:42

Nevím, jestli jsem dobře pochopil. Pro upřesnění. RX-RK5 není reverzní. Vstup a výstup momentu a směr otáčení se nedá změnit.

Prot

Příspěvek od Prot » Po 12. Ún 2018 13:13:54

Wolfgar

Příspěvek od Wolfgar » Po 12. Ún 2018 18:34:16

zazvur napsal:
Ne 11. Ún 2018 11:20:42
Nevím, jestli jsem dobře pochopil. Pro upřesnění. RX-RK5 není reverzní. Vstup a výstup momentu a směr otáčení se nedá změnit.
A ty mas kterou? Z toho co jsem nasel na zahranicnich forech ta verze s kotoucovkou reverzni je, ty ostatni ne.

zazvur

Příspěvek od zazvur » Út 13. Ún 2018 7:25:08

Mám RX-RK5. Verzi s kotoučovou brzdou. Tu chybu jsem též udělal😀. NENÍ reverzní.

zazvur

Příspěvek od zazvur » Út 13. Ún 2018 7:34:39

2017-03-12 13.19.39.JPG
Jen pro upřesnění, rozdíl mezi verzi s kotoučovou brzdou a bez je jen v nalitcích pro uchycení brzdy, ne v její konstrukci. Záleží jestli moment chceš odebírat paprsky drátů, nebo uchycením pro brzdu.

Wolfgar

Příspěvek od Wolfgar » Út 13. Ún 2018 14:35:48

zazvur napsal:
Út 13. Ún 2018 7:25:08
Mám RX-RK5. Verzi s kotoučovou brzdou. Tu chybu jsem též udělal😀. NENÍ reverzní.
Aha a jak jsi to vyresil? Chtel bych to prave udelat jako ksem videl na te tve fotce a dat ten naboj mimo za sloupek sedla.

zazvur

Příspěvek od zazvur » Út 13. Ún 2018 16:39:19

Pokud budeš chtít i řemeny, je to boj o milimetry, ale dá se. Jak psal kutil, přijeď do garáže (Havířov) a dáme řeč. Na konkrétní otázky ti samozřejmě odpovím.

kuttil

Příspěvek od kuttil » Pá 16. Ún 2018 20:55:08

ahoj tak jsem ti konečně nafotil to kolo, mám dost fotek, tak se podívej ,klídně si projdi celé album od začátku zde:
https://himmer.rajce.idnes.cz/stavba_mo ... 001807.jpg

Wolfgar

Příspěvek od Wolfgar » Ne 18. Ún 2018 23:59:59

kuttil napsal:
Pá 16. Ún 2018 20:55:08
ahoj tak jsem ti konečně nafotil to kolo, mám dost fotek, tak se podívej ,klídně si projdi celé album od začátku zde:
Diky moc, to hodne pomuze a mas to sakra dobre udelane, klobouk dolu. Mam par otazek kteoru mas rozetu a nadrz ktera se mi vazne libi, to je ta 4l z edarku? A shodou okolnosti jsem predevcirem objednal z ciny ty same smerovky plus svetla dopredu, jak je mas napojene? Baterka a dobijeni. Jinak koukam ze tam krome toho naboje mimo mas porad ten trirychlostni co na tom kole uz byl, takze ted s tou predlohou pouzivas oba? A posledni otazka mas nejak resenou volnobezku?
Naposledy upravil 1 dne Wolfgar; celkem upraveno 0x.

Avátar uživatele
j-z
Administrátor
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Příspěvek od j-z » Po 19. Ún 2018 7:58:53

Díky za foto.
Tady lze vytvořit i náhled zápisem

Kód: Vybrat vše

[rajce]https://www.rajce.net/a6880776[/rajce]
pak vznikne toto:

j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím

kuttil

Příspěvek od kuttil » Po 19. Ún 2018 13:21:55

Wolfgar napsal:
Ne 18. Ún 2018 23:59:59
kuttil napsal:
Pá 16. Ún 2018 20:55:08
Diky moc, to hodne pomuze a mas to sakra dobre udelane, klobouk dolu. Mam par otazek kteoru mas rozetu a nadrz ktera se mi vazne libi, to je ta 4l z edarku? A shodou okolnosti jsem predevcirem objednal z ciny ty same smerovky plus svetla dopredu, jak je mas napojene? Baterka a dobijeni. Jinak koukam ze tam krome toho naboje mimo mas porad ten trirychlostni co na tom kole uz byl, takze ted s tou predlohou pouzivas oba? A posledni otazka mas nejak resenou volnobezku?
ahoj tak nádrž je ta velká 4.litrová rozeta je z Babety momentálně 35 zubu ,úchýcená přes redukci na náboj s kotouč.brzdou
směrovky +přerušovač mám z cíny a je to zvlášt na baterii ,která je v té taštičce u sedla ,žadné dobíjení za jízdy není, vždycky až se vybije ,tak ji zase nabiju v garáži
ten 3.rychlostní náboj je nechány pouze na šlapání s motorem nemá nic společného
volnoběžka je v tom velkém náboji,při jízdě se točí zadní kolo s nábojem a zbytek k motoru je přerušený a nenastartuji už motor rozšlapáním a musel jsem vymyslet nějak uchycení startéru a to se povedlo
jo a ta reverzace znamená způsob ,jakým je náboj uchycený do rámu kola a není to o tom ,že se dá otočit směr otáčení, to určitě nejde zatím kuttil

Avátar uživatele
Tor158

Příspěvek od Tor158 » Út 20. Ún 2018 19:34:18

Kde je ten starter?Tor.

Odpovědět