Ethanol E85

Na co to jezdí, čím, jak a kde mazat.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Tomik35
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. kvě 2016 22:59:54

Ethanol E85

Příspěvek od Tomik35 »

Zdravím pánové, zkoušel někdo z vás jezdit na E85 s čínským motorem Sunway?


ZdenekD
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04. kvě 2016 23:13:54

Re: Ethanol E85

Příspěvek od ZdenekD »

POZOR na to. Před časem jsem si zakoupil na zkoušku 5l tohoto "benzinu", abych jím nakrmil mého Trabanta. Odměřil jsem olej do 2T motoru, protřepal a zíral. V kanistru bylo "bílé mléko". Asi po půlhodině byla na dně vrstva separovaného oleje a zbytek obsahu byl zjevně bez oleje. Na pumpě o tom nic nevěděli. Nalít to do nádrže, už bych nejezdil.


Tomik35
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. kvě 2016 22:59:54

Re: Ethanol E85

Příspěvek od Tomik35 »

Pořád nad tím ještě laboruji, ale je pravda že snad neexistuje kvalitní olej, který by se s ethanolem dobře smísil, ale když jsem smíchal Natural 95 s Ethanolem E85 v poměru 2:1, tak motor dobře táhl a měl plynulý chod, chytal na první šupu, měl i lepší akceleraci, svíčka měla krásně cihlovou barvu. Pokus provozu pouze na Ethanol skončil neúspěchem motor po 2 km jízdy přestal táhnout, běžel jen na volnoběh.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Ethanol E85

Příspěvek od j-z »

Tomik35 píše:Zdravím pánové, zkoušel někdo z vás jezdit na E85 s čínským motorem Sunway?
Nechápu moc důvody. Cena? Při spotřebě 1,7 na sto bych to neřešil. Nebo máš toho sud a chceš se toho zbavit?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Tomik35
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. kvě 2016 22:59:54

Re: Ethanol E85

Příspěvek od Tomik35 »

Já měl spotřebu na benzín 2,5 l na 100 km, jakou mám teď nemám změřeno. zvedl jsem totiž jehlu, dnes jsem naředil E85 a Natural 95 v poměru 1:1, ale mě ani tolik nejde o úsporu, jako spíš o vyšší výkon, navíc svíčka se teď nezanáší a navíc líh dobře čistí karbon.


capart
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30. říj 2014 23:12:54

Re: Ethanol E85

Příspěvek od capart »

V lihu se rozpouští ricinový olej.
Seženeš ho v nějakém modelářském eshopu.


spitfiremk1
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. dub 2019 21:07:02

Re: Ethanol E85

Příspěvek od spitfiremk1 »

Ovšem jen namíchaný v metylalkoholu. To pak vyplázneš 700 za 5L paliva...Pořád chcete vyšší výkon?


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85

Příspěvek od bo-to »

Tomik35 píše: sob 16. črc 2016 20:00:04 Já měl spotřebu na benzín 2,5 l na 100 km, jakou mám teď nemám změřeno. zvedl jsem totiž jehlu, dnes jsem naředil E85 a Natural 95 v poměru 1:1, ale mě ani tolik nejde o úsporu, jako spíš o vyšší výkon, navíc svíčka se teď nezanáší a navíc líh dobře čistí karbon.
............Já nevím ....já dávám 100 oktan. a motor jede klidněji a výkon je také lepší .............


jirkaplz
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 04. dub 2019 5:35:47

Re: Ethanol E85

Příspěvek od jirkaplz »

Ahoj kluci
E85 pro provoz našich přídavných motorů rozhodně nemohu doporučit. Důvodu je hned několik. Ethanol se velmi špatně misí s olejem, to je velký problém, menší problém je ten že naopak velmi dobře přijímá vlhkost a vodu vůbec, to může způsobovat mnoho problémů od zapalování až po korozi vnitřních součástí. Dále pak má sice vysoké oktanové číslo, ale daleko horší zápalnost a nižší výhřevnost co do schopnosti tvořit plyny je velmi špatný, tedy by bylo nutno užívat podstatně bohatší směs a smířit se ostatními problémy. Nejhorší vlastností je napadání gumy a umělých hmot, tedy se rozlučte s trvanlivostí simerinků a podstatně snižuje životnost ložisek a třecích ploch nedostatečným mazáním a korozivními vlastnostmi.

Jediná výhoda tedy bude v oktanovém čísle a nižší teplotě hoření, bohužel v takové míře, že pro náš motor nemají opodstatnění. Nevýhody jsou v jasné převaze.

Ekonomický přínos bude minusový, spotřeba naroste protože je třeba vyšší poměr paliva ve vzduchu a zbytek budeme investovat do oprav a snížené životnosti motoru

Jirka


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Ethanol E85

Příspěvek od nulrum »

Tak nam to Jirka parádně vyjasnil a snad už nikoho nenapadne něco takového nalít do nádrže. Mě osobně vyhovuje verva100. Liju ji do nádrže od počátku co mám na kole motor a spokojenost s chodem motoru i výkonem. To je pouze můj názor, jinde to může být jinak.


Oxmilian
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 08. srp 2019 23:01:25

Re: Ethanol E85

Příspěvek od Oxmilian »

Já sem zkoušel jen tak ze srandy E85 kolo mělo najeté 600 km (N95 nebo 101) na E85 sem najel dalších 500km a dopadlo to že mě ufukovalo gufero na klikovce a propálil sa píst navíc výkon byl znát až opravdu v otáčkách v tych normálních otáčkách mě to přišlo ještě línější než na n95.


Odpovědět