Suchá skříň primáru na mokro

Na co to jezdí, čím, jak a kde mazat.

Moderátoři: j-z, Velkocus

Avátar uživatele
Madhu
Kontaktovat uživatele:

Re: Suchá skříň primáru na mokro

Příspěvek od Madhu » Po 19. Lis 2018 10:48:10

Ano, proto jsem psal že lamely ve spojce "By Ivo Paulík" nekloužou možná proto, že jsou použitým olejem naleptané. Gufera mají pro vhodnost použití vždy nějakou tepelnou, mechanickou a chemickou odolnost a jsou zaručeně z jiného materiálu než zmiňované lamely (většinou se udává NBR). Není olej jako olej a stejně tak simering jako simering. Musíš používat simering s odolností vůči syntetickým olejům :)
Madhu

Ivo Paulík

Re: Suchá skříň primáru na mokro

Příspěvek od Ivo Paulík » Po 19. Lis 2018 18:52:23

p323 napsal:
Pá 16. Lis 2018 4:13:47
Ivo Paulík napsal:
Po 12. Lis 2018 18:57:02
Přátelé, mám tu radost vám oznámit, že to po pár týdnech zkoušení funguje dokonce líp, než jsem čekal. Hluk o polovinu menší, všechno značně kultivovanější, nic nikam neteče, i když jsem samozřejmě víko musel dát na silikon. Lamela má náznak klouzání jen na plný plyn a v největším momentu, jinak ne (ale vážím 70 kg, to jo), takže prakticky neklouže. Jestli se mi někdy bude chtít, vyměnim ty lamely za korek, ale zatím to není potřeba. Docela mě udivuje, že čínský konstruktér-kopírovač měl za to, že na tak křivém ozubení s následnou hromadou kovových třísek na dně skříně to nebude vadit třeba tomu oběžnému ložisku na spojce. Magnet na dně v oleji je podle mne o hodně lepší řešení než hlučná suchá skříň plná šmelce :-)
Co jsi tam dal za olej? Já tam zkoušel převodák PP7 a klouzalo to okamžitě🙂
Dal jsem tam PP90

Odpovědět