Rady a řešení technických problému

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Crepp
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp 2019 17:44:30

Re: Rady a řešení technických problému

Příspěvek od Crepp »

Ahoj, celkem dlouho bez reakce, odpovím si tedy sám.
Nedalo mi to, a rozlisoval jsem si to ložisko v lamele spojky. K mému zděšení tam bylo kuliček asi polovina, co se tam vejde, a zbytek kuliček měl všelijaké prapodivné tvary, ovály, někdy i čtverečky. Zakoupil jsem tedy kuličky nové a narovnal jsem je tam, bohužel jsem si jich koupil málo, asi 10 chybí, pak zalisuju a podám info jak to dopadlo...


Crepp
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp 2019 17:44:30

Re: Rady a řešení technických problému

Příspěvek od Crepp »

Vážení zdravím, lamela spojky opět v hromadě zalisovaná, axiání vůle žádná, radiální naprosto minimální. Padlo tam 58 kuliček průměr 3 mm. Lamela jako nová (možná lepší jak nová). Cena výměny - 60 kuliček = 39 Kč a hodinka práce.
Nejhorší bylo narovnat kuličky pinzetou pěkně vedle sebe do vazelíny....celkem piplačka. :lol:


host

Re: Rady a řešení technických problému

Příspěvek od host »

No mňa by zaujímalo ako si to zalisoval dohromady zpátky? s tými spojkami už je dlhodobo problém, že pri lisovaní v číne sa to celé poničí tie kuličky.


Crepp
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp 2019 17:44:30

Re: Rady a řešení technických problému

Příspěvek od Crepp »

T je asi pravda, a asi jich tam ani moc nedávají. Já jich tam měl tak polovinu. Lisoval jsem to opatrně, kuličky dobře narovnal a nepoužil jsem lis, ale sloupovou vrtačku, připadá mi, že tam mám větší cit....


Odpovědět