Nestartuje motor

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
AlexBork
Příspěvky: 3
Registrován: pát 25. srp 2023 17:49:56

Nestartuje motor

Příspěvek od AlexBork »

Dobrý den, složil jsem motokolo 50ccm a nejde nastartovat.
Benzín do karburátoru jde, jiskra je, motor není zatopený. Nevím ale jestli není špatně načasovaný.
[image][/image]


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od petr2M »

Pro začátek sundej svíčku. Zkus, jestli hází jiskru. A při té příležitosti stříkni trochu benzínu do spalovacího prostoru. Zašroubuj svíčku a zkus nastartovat.
Pokud to neudělá vůbec nic, je problém v elektrice. Pokud to aspoň škytne, je problém s benzínem...


AlexBork
Příspěvky: 3
Registrován: pát 25. srp 2023 17:49:56

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od AlexBork »

Vyměnil jsem kompletně elektriku na lepší, ale i přesto Když dám to spalovacího prostoru benzín, tak to neškytá a nic. S plně otevřenou klapkou karburátoru když startuji tak to nic nedělá, avšak když dám plyn na max tak ten motor začíná víc řvát ale furt to nestartuje. Se zavřenou klapkou to nic nedělá.
Stejný problém: https://youtube.com/shorts/nFfOew3EnTc? ... swdNfhvph1


AlexBork
Příspěvky: 3
Registrován: pát 25. srp 2023 17:49:56

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od AlexBork »

P.S. Po pokusu o start teče z výfuku nějaký černý, mastný, nedopálený benzín.


Skribent
Příspěvky: 1
Registrován: ned 03. zář 2023 12:17:18

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od Skribent »

Zdravím, koupil jsem motor Sunway na motokolo 50ccm a nerozjel jsem ho. Zkoušel jsem už vyměnit CDI, vstříknout trochu benzínu do motoru, vyměnit svíčku za Brisk N17C, odmontovat výfuk, odmontovat filtr, kontroloval jsem jestli je správně smontováno magneto kvůli předstihu a je to OK. Svíčka se mi zdá dává jiskru, ale jen občas. Když kolo rozjedu, vůbec se nechytne, ani neškytne. Napadá vás ještě něco?


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od petr2M »

Zkusili jste propájet kontakt na cívce? Je to tady v základních úkonech po koupi nového motoru...


Baasti
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 21. zář 2023 16:32:03

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od Baasti »

Dobrý den, pár dní zpátky mě konečně přijel motor 80CC. Tak jsem ho sestavil podle manuálu, ale nechce nastartovat. Palivo jsem smíchal podle manuálu (16:1 pro nové soupravy), ale přesto nic.A ještě prosím jedna věc. Když ho chceme rozchodit, jde to hrozně těžce, daleko více než by to jít mnělo, (podle videií na YT) to i přesto, že ja tam už olej. Mohl by prosím někdo pomoct?? Děkuji! :)


Baasti
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 21. zář 2023 16:32:03

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od Baasti »

Dobrý den, tak dnes jsem to rozšlapal, konečně to jede, ale!! Nefunguje volnobeh. Pořád to jde hodně těžce rozšlapat... Koukal jsem do spojky. Sundal kryt, ale těsněním to nebylo, to je akorát! Jen mám pocit že květinka na odendani disku, je moc utahla - vlastně vůbec nejde povolit... Není to tím? Děkuji moc! 😃


jjinro
Příspěvky: 42
Registrován: pon 11. led 2021 12:59:06

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od jjinro »

ano tým to asi bude. A potom aj nastavit karburator treba. Volnobeh sa steluje tym jediným srobom so pruzinkov co je zboku.


Baasti
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 21. zář 2023 16:32:03

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od Baasti »

Ok, moc děkuji, zkusím to!


Pavel Baierl
Příspěvky: 2
Registrován: pát 12. led 2024 19:59:07

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od Pavel Baierl »

Dnes jsem složil kolo dle návodu a přesto nestartuje ani nemá snahu chytit. Nevím zda to může být svíčkou musí se se sundat krytka na svicce


Pavel Baierl
Příspěvky: 2
Registrován: pát 12. led 2024 19:59:07

Re: Nestartuje motor

Příspěvek od Pavel Baierl »

Pavel Baierl píše: pát 12. led 2024 20:06:41 Dnes jsem složil kolo dle návodu a přesto nestartuje ani nemá snahu chytit. Nevím zda to může být svíčkou musí se se sundat krytka na svicce


Odpovědět