Běží dobře, ale netáhne

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Atlantish
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. srp 2021 19:36:40

Běží dobře, ale netáhne

Příspěvek od Atlantish »

Ahoj, vím že toto téma již tady mnohokrát je, ale na svůj konkrétní problém jsem nenarazil. Mám na kole motor 80ccm, jsem již třetí majitel, ovšem předchozí majitelé toho moc nenajezdili. Můj problém je takový že motor chytá za studena i za tepla na první šlápnutí, běh má správný, nevynechává ale netáhne v kopcích. Jezdím již měsíc a půl do práce každý den 15km tam a 15km zpět. Po rovině jede bez problémů, ale když přijde kopec, i třeba mírný, tak netáhne. Ještě donedávna jezdil bez problémů i v kopcích, přestal táhnout během cca tří dnů. Všiml jsem si že trochu podfukuje po hlavou ale ne zas tolik, takže si myslím že takový vliv by to mít nemělo. Svíčku mám N15C a má cihlovou barvu, takže směs je OK. Celou dobu jezdím na M2T v poměru 1:33 a motor nikdy nebyl přidřený. Nenapadá vás příčina?


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Běží dobře, ale netáhne

Příspěvek od koblizek »

Hoj. Co znamená "trochu podfukuje" ? To za problém nepovažuješ ? Výměna těsnění pod hlavou je to nejmenší co bych udělal nejdřív a zkontroloval i pístní kroužky jestli nejsou zapečené. Dále zkontroluj jestli ti těsní gufera na klice pokud ne tak vyměnit a nakonec (možná jako první) zkontrolovat jestli nemáš zasraný výfuk od karbonu a případně vyčistit. Všechno tu popsáno je ne že není a ještě bych vyměnil tu 15 svíčku za 17tku. Pokud bude problém jinde pak se ozvi od klávesnice se radí těžko když ten motor nevidím v reálu.


montyxx
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 08. srp 2019 12:06:20

Re: Běží dobře, ale netáhne

Příspěvek od montyxx »

To je kus od kusu, mel jsem 80 fire horse a od zacatku s nim byly problemy, netahal, tarokoval.... Nepomohla ani vymena gufer, pretesneni motoru, ani gtx valec, ani nove zapalovani. Koupil jsem jiny motor a je to uplne jine, od zacatku jede jak ma, zadny problem neni.
To je moje zkusenost s temito motory.


Odpovědět