Prosim o radu problém se štifty držící motor na kostře

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
matejka13
Příspěvky: 10
Registrován: pát 21. dub 2017 19:44:06

Prosim o radu problém se štifty držící motor na kostře

Příspěvek od matejka13 »

mam tento problém neustále mi po go motoru a jeho zajetí praská pravý štíft co drží motor na kostře kola je to pravý štift co drží motor dole během měsice ho už měnil 3 X s tím jsem se nikdy nesetkal motor je obsah 80 je pravda že po vyměně ložisek a gufer se rozjezdil motor do výkonu který neměl ani po zajetí když byl nový hravě jede bez jakýchkoliv uprav až rychlostí 64 km po rovině dle cyklo komputeru před tím jel když už jel dobře něco kolem 50 nechápu to zvýšení výkonu hravě si poradí s jakýmkoliv kopcem co jsem před tím nevyjel ale je to na úkor prakání štiftů co drží motor použil jsem ložiska japonce a gufera nová origo přetěsnil motor za použití nových těsnění a silikonu otázka je jaky materiál použít aby štift nepraskal zatím vždy praskl tak že šel vyšroubovat dva byli original jeden byl dělán na jednom byl dělán ručně zavit vždy zhruba po 20 km najetých se přetrhl


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Prosim o radu problém se štifty držící motor na kostře

Příspěvek od j-z »

Ke zvednutí výkonu blahopřeju. Tím štiftem myslíš asi svorník, co? M6 nebo snad M8? Co s tím - lepší materiál a omezit vibrace - omezit styk kov na kov.
Pomohla by fotka.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: Prosim o radu problém se štifty držící motor na kostře

Příspěvek od petr2M »

Taky mám utržený M6 šroub v motoru. Těď mi motor drží na plechu pro předlohu. Tak jsem taky přemýšlel co s tím. Lepší materiál asi neseženeš, nebo spíše nepoznáš, že je lepší (pokud nejsi strojař). Takže zbývá omezení vibrací. Asi bych to řešil uložením motoru k rámu přes gumu. Myslím, že úplně stačí omotat trubku rámu kusem duše (tak aby oddělila motor i svorku) . Jednu nebo dvě vrstvy, podle toho co se ti tam vejde a šrouby přiměřeně dotáhnut.
Jo... ještě můžeš zkusit vyvážit klikovku....:-)
Pak dej vědět jestli funguje.
Zdar.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Prosim o radu problém se štifty držící motor na kostře

Příspěvek od Tor158 »

Používám pevnostní svorníky- Třída 10-12,6.Takový svorník nepraskne.To vytrhnete
karter nebo praskne objímka.Někdy rám.Ty ve stavebnici rovnou nahradit.Motor
musí být zajištěn proti posuvu na rámu.Jinak něco praskne vibracema.Tříbodové upevnění.
Gufera dvojbřitové!!Tor. ;)


Zákazník motokolař

Re: Prosim o radu problém se štifty držící motor na kostře

Příspěvek od Zákazník motokolař »

Svorníky vydrží, ale vytrhne se karter, praskne objímka, nebo někdy rám.
Dobře, děkujeme za pomoc. Jsme rádi zaštítěni v bezpečí vašich rad :)
Náhodný potencionální motokolař


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Prosim o radu problém se štifty držící motor na kostře

Příspěvek od Tor158 »

Svorník nepraskne když je udělán z dobrého materiálu,karter se nevytrhne,
když je to rozumně dotažené,objímka nepraskne, když je na gumě,rám nepraskne
když to nevibruje.Tor.


Carpath
Příspěvky: 7
Registrován: sob 19. srp 2017 18:37:39

Re: Prosim o radu problém se štifty držící motor na kostře

Příspěvek od Carpath »

prosím o radu mam kolo sunway chopper a předělal sem tam motor skyhawk gt5 super rat 70ccm koliky na uchycení motoru sem uřezal a namontoval misto toho kolíbku na uchyceni toho motoru měsíc sem si jezdil bez problému a zajížděl jenže pak začlo dělat problemy zadní část uchycení motoru zalomené štifty v motoru tak sem převrtaval udělal vše znova a pro jistotu sem to ještě podložil silně kovovými destičkami opět bylo vše v poho až po tydnu ježděni se zalomil pravy šteft opět v motoru už opravdu nevím jak to uchycení vymyslet:) předek bezproblemu drži jen ta zadni čast děla problemy prosim o pomoc,pro větší představu vše nafotím jak vše je složeno

kolebka (redukce pro upevnění motoru)
http://www.e-darky.eu/dvoutaktni-motory ... pper-.html
IMG_20170820_151231.jpg
IMG_20170820_151252.jpg
IMG_20170820_151316.jpg
IMG_20170820_151335.jpg


Kus5
Příspěvky: 271
Registrován: sob 12. kvě 2018 15:12:56

Re: Prosim o radu problém se štifty držící motor na kostře

Příspěvek od Kus5 »

Podívej se na okruh "Zkušenosti s vylepšováním". Tam je fotka a popis podpěry zadku motoru. Číňaňi mne už kontaktovali.


Odpovědět