Tuningový karburátor?

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
petr
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. srp 2014 21:14:40

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od petr »

mám na jednom motoru walbro a druhým mikuni 18 a spokojenost největší. a mezi válcem a karbecema klapku.tak můžu mít i třetí přefukovací kanál.


Brdynek
Příspěvky: 81
Registrován: pon 28. črc 2014 10:13:00

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Brdynek »

přihoď foto, pro inspiraci :)


petr
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. srp 2014 21:14:40

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od petr »

nevim jak:(


Brdynek
Příspěvky: 81
Registrován: pon 28. črc 2014 10:13:00

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Brdynek »

zajdi do sekce tuning, fotografie, dej rychlá odpověď, upravit v editoru (hned vedle odeslat :), přidat přílohu


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od j-z »

petr píše:nevim jak:(
Je to tady trošku kostrbaté :-(
Klikni na „přílohu
Vyber soubor (z disku)
Přilož soubor (načte se to na tenhle web)
Umísti do příspěvku (načte se do tvého příspěvku přes /attachment/- obvykle nevhodně do začátku - použij Ctrl+C a Ctrl+V).
Pro jistotu si udělej náhled.
navod1.jpg
navod2.jpg


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
petr
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. srp 2014 21:14:40

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od petr »

už to umím:)


Sepp
Příspěvky: 6
Registrován: sob 12. črc 2014 12:00:13

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Sepp »

Cest praci, vyprdnete na tuning karbce, da se postelovat i standard =(jehlou a sanim)= Pokud je na strednim zarezu jehly svicka svetla a na druhem zarezu uz karbonuje, vratit segrovku zpet a dejte pod ni podlozku vyseklou z petky. U me pomohlo dat dve podlozky. Jeste tri jsou min nez dalsi zarez. Dale jsem upravil teleso sani. Teleso jsem otocil sanim nahoru a konce jsem serizl od oka na á45°, tak aby sani fungovalo jako naporove. Nakonec jsem jeste do telesa odvrtal ze spoda diru 5mm na odtok oleje z molitanu. Od te doby motor frci bez jakeho koliv zakoktani nebo skubani, vykon motoru stoupl tak o 20% a svicka krasne cihlova (BRISK N15C). Spotreba stoupla z 1,6l na 1,8l a to u nas na Jablonecku je dost zvlnenej teren. Prislap mam max. pri rozjezdu na krizovatce.


Martin
Příspěvky: 70
Registrován: stř 09. črc 2014 17:00:33

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Martin »

mám karburátor standart hlavní tryska 65 jehlu jsem dal na střední zářez víko sání část filtru jsem uřezal sací nátrubky šikmo tak že díry jsou až po molitan oválné jinak svíčka NGK a směs benzínu a oleje 1:40 úprav. výfuku je přibržděný špatná konstrukce vnitřku a motor šlape pěkně čistě jenom při větším výkonu a delší trase nestíhá přítok benzínu přes orig.kohoutek tak že mě čekají ještě další úpravy


Brdynek
Příspěvky: 81
Registrován: pon 28. črc 2014 10:13:00

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Brdynek »

Reaguji na Martinův příspěvek, krapánek přiohni packy v kalíšku karburátoru směrem dovnitř, aby se plováková komora více zaplnila palivem. Taky jsem měl tento problém


Martin
Příspěvky: 70
Registrován: stř 09. črc 2014 17:00:33

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Martin »

Pánové tak jsem odzimoval stroj a pustil jsem se do ladění no a zjistil dálší poznatek pro ostatní jestli už to náhodou neví te karburátor origoš kit motokolo plovák se pěkně zalil benzínem i když není nikde prodříty a ani prasklina asi zmetek no a další věc je že v orig.karburátorech jsou dva druhy plováku jeden oproti druhému mají ruzný průměr a víšku tak že pozor při seřízení hladiny,další je že orig kohoutky pal.nádrže je potřeba rozebrat začistit provrtáním všechny otvory číňani tam nechali takové otřepy že nechce protékat ten mix ,teče vám pal.kohout dej te do něj gumičku s kohoutku pionyr,babeta,jawa,čz koupite samostatně motoprodejně a nemusíte kupovat celí kohoutek funguje mi to tak už 2 roky


Abiczek
Příspěvky: 30
Registrován: úte 12. dub 2016 16:33:31

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Abiczek »

Ahojte pánové, mám skromný dotaz. Máte někdo zkušenost s tímto?
Dík
http://www.ebay.com/itm/Racing-Carb-Car ... yY&vxp=mtr

Tak už vím, že nebrat.
Má sice parádně vyřešený sytič (přes pružiny) a dobře udělanou silonovou vložku na přidělání, ale není tam žádná jehla tudíž nelze poštelovat bohatost směsi. Navíc jsem z něj vytáhl max 35km/h :(


Karol sa
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28. črc 2016 12:35:13

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Karol sa »

zdravím.lepši prístup k sytiču.
Přílohy
sytič.jpg
sytič.jpg (246.78 KiB) Zobrazeno 13003 x


Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: sob 19. črc 2014 10:40:33

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Pavel »

Tak ten sytič mám vyřešený stejně a naprostá spokojenost.Chci se zeptat na tu hadici na sání?To máš kvůli odkapávání oleje?A kam až ji máš vyvedenou?Díky


Karol sa
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28. črc 2016 12:35:13

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Karol sa »

zdravím, ta hadica je až po uchytenie motora ,a dal som ju tam aby pri pridaní plynu motor nehučal ,ja si myslím že to trochu pomohlo.


Karol sa
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28. črc 2016 12:35:13

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Karol sa »

zdravím,trochu som zväčšil nasávacie dierky.
Přílohy
sanie karburatora.jpg
sanie karburatora.jpg (175.91 KiB) Zobrazeno 12987 x


trdlovidlo

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od trdlovidlo »

Zdravím, letos jsem koupil motor 80ccm, ale mam problém s karburátorem, jehlu mam úplně uškrcenou, kroužek úplně nahoře a stejně mi tam jde moc benzínu, nejlíp to jede když dochází benzín v karburátoru,
tak jsem nastavil plovák dost nízko aby kolem 50km začal docházet a pak to jede až 58km, ale pak už je moc málo a hodně to začne cukat, navíc plovák sám ohýbá ty packy a po 60km je to zase jak to bylo, ale při nízkých otáčkách je to líné, mam černou svíčku a hulí to. olej dávám 1:50 plnou synthetiku. Najeto kom 700km. Svíčka brisk n15c. Má tam někdo jiný karbec?


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od j-z »

trdlovidlo píše:Zdravím, letos jsem koupil motor 80ccm, ale mam problém s karburátorem, jehlu mam úplně uškrcenou, kroužek úplně nahoře a stejně mi tam jde moc benzínu, nejlíp to jede když dochází benzín v karburátoru,
tak jsem nastavil plovák dost nízko aby kolem 50km začal docházet a pak to jede až 58km, ale pak už je moc málo a hodně to začne cukat, navíc plovák sám ohýbá ty packy a po 60km je to zase jak to bylo, ale při nízkých otáčkách je to líné, mam černou svíčku a hulí to. olej dávám 1:50 plnou synthetiku. Najeto kom 700km. Svíčka brisk n15c. Má tam někdo jiný karbec?
Pokud nemáš možnost vyzkoušet karbec z jiného stroje, zkus alespoň trysky. Jedna stojí okolo 50 Kč.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
pukasinek
Příspěvky: 34
Registrován: úte 21. úno 2017 19:05:43

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od pukasinek »

Ahoj, nechce se mi zakládat nové téma ohledně karburátoru. Ještě sem tedy nekoukal kde mám jehlu, ale zajíždím, teď mám cca 100 km a taky se mi občas stane že motor lehce cuká a pak se srovná. Po jaké době měnit polohu jehly a přemýšlel jsem o pořízení jiného (sportovního) filtru. Díky


Shrekk
Příspěvky: 28
Registrován: pát 04. kvě 2018 5:44:54

Re: Tuningový karburátor?

Příspěvek od Shrekk »

Měl jsem karbec Sport na Trysky.Myslel jsem jak to nejede super a pak jsem zkusi dát klasický Karbec a teprve to začalo jezdit.


Odpovědět