Svíčka

Elektroporadna

Moderátor: j-z

Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Svíčka

Příspěvek od Šmoček »

Tak jsem to dneska tak nějak řešil v práci a každý nějak souhlasil proč by se měl motor s jinou svíčkou zadřít.Možná se udělá jenom pecka no leda nerozumíme motorům z Číny :lol:


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Svíčka

Příspěvek od j-z »

Může mi tady někdo vysvětlit souvislost mezi studenou svíčkou a zadřením?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

Hele ,J-Z přečti si to znovu co napsal Madhu.To je nastudovaná pravda.!
Já jsem dal rozhřešení.Pokud Vás nenapadne opatření,tak máte smůlu a nehodlám
se s Vámi zabývat.Tor. 8-)


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od bo-to »

ano ano ano ano ZADŘEL !!!!!!! ........Ale proč!!! přetočil jsem motor (zkouška co vůbec vydrží ) a rozlítlo se jehlové ložisko ....to je nejslabší článek motorů .....ale né!!!!! svíčka !!!!! od té doby používám kluzné pouzdro a motor jede v pohodě a najezdím toho hodně ...........a nikdo nenadává na prodejce .....a už dávno jsme si všimli že jsme všichni blbci ale jen ty jsi ten nej nej nej.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Svíčka

Příspěvek od Tor158 »

No tak .Ty jsi to vytočil jenom proto aby jsi si něco vyzkoušel.To ložisko už bylo načnutý
od teploty a špatně seřízeného motoru.No a Vys..l jsi se na to a tak se Ti to rozpadlo.
Blbec není nikdo!Blbec je ten který nedovede na základě faktů vyvodit pro svůj motor
jasné závěry.Tor. 8-)


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »

Viděl jsem zapalovací svíčky, kde je roztavená kostra na stř. elektrodě. To je následek vysoké teploty, kdy se zapalovací svíčka zničí. Může dojít klidně i k propálení, nebo natavení pístu, vyhřátí zajišťovacích kroužků, zničení klece ložiska. O tom píše Tor. Příčina bývá často špatně zvolená tepelná hodnota zapalovací svíčky. Takhle to mám nějak nastudovaný . . .
Motor se ovšem "tavil" i když si kluci sundávali výfuk z Pionýra. Za to pak mohla chudá směs. I když to možná zní divně, hodně vzduchu udělá svoje a motor se vůbec nedusí, naopak horký hoří velice dobře.
Madhu


Host

Re: Svíčka

Příspěvek od Host »

Ach jo


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka

Příspěvek od Madhu »

Madhu píše: úte 13. bře 2018 13:45:42 Chyby mohou být na webu i v literatuře kterou zmiňuješ. Beru v potaz, že na web si každý může psát co chce, ve vytištěných knihách se to hůře opravuje.
Proto, když to takto stavíš, bych větší důležitost kladl na Tvoje ověřené zkušenosti a držel se nadále principů. Značení zapalovacích svíček různých výrobců odpovídá pochopitelně nejen jejich tepelné hodnotě. Používají se odlišné typy svíček, a to podle jejich konstrukce. Pro každý motor dle doporučení výrobce. V našem konkrétním případě tedy pro dvoudobý spalovací motor.
Značení obsahuje informace o délkách závitu, rozměrech závitu, třeba i tvar, nebo naprostou absenci podložky, použité materiály atd. Tepelnou hodnotu zapalovací svíčky udává jeden z podstatných aspektů její konstrukce.

Zapalovací svíčka s nižší tepelnou vodivotí - teplá "špička dlouhá"
Zapalovací svíčka s vyšší tepelnou vodivostí - studená "špička krátká"

Konstrukce zapalovací svíčky musí odpovídat tak jak se chová v závislosti na pracovní teplotě motoru pro který je určená.
Během provozu se na části svíčky ve spalovacím prostoru vždy usazují nečistoty vznikající ze spalování. Je tedy důležité jak dokonalé spalování probíhá, protože ideálním stavem je proces samočistící, který probíhá vlivem těchto teplot. Určitým vodítkem jsou potom barvy usazenin, jako třeba ta cihlová. A pak se dostáváme tam kde vše souvisí se vším. Bohatá směs, chudá směs, samozápaly, "jak svíčka pálí pod tlakem".
U teplých zapalovacích svíček např. "19" dochází rychleji k prohřátí na teplotu samočištění.
Chtěl bych znát ale někoho komu motor funguje přesně dle jeho představ a protože nemá jeho zapalovací svíčka správnou cihlovou barvu brečí doma v komoře.
Madhu


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Svíčka

Příspěvek od petr12 »

NGK iridium mi pálí nejlíp , používám 3 roky

BPR 7 HIX ( na zimu 6 )


jasmin
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. čer 2020 14:31:04

Re: Svíčka

Příspěvek od jasmin »

Dobrý den,prosím mám kit sunway 80cc se svíčkou z4c. Koupil jsem včera svíčku N17c.Všiml jsem si že je u závitu delší.Nechci zničit motor ( nevím přesně do,jaké úrovně se dostane píst, abych ho nezničil..


Trojvýfuk

Re: Svíčka

Příspěvek od Trojvýfuk »

jasmin píše: čtv 18. čer 2020 15:31:44 Dobrý den,prosím mám kit sunway 80cc se svíčkou z4c. Koupil jsem včera svíčku N17c.Všiml jsem si že je u závitu delší.Nechci zničit motor ( nevím přesně do,jaké úrovně se dostane píst, abych ho nezničil..
Mužeš ji tam dát bez problému.


Pepa Kolin
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. kvě 2020 13:52:38

Re: Svíčka

Příspěvek od Pepa Kolin »

bo-to píše: pát 23. bře 2018 22:34:23 ano ano ano ano ZADŘEL !!!!!!! ........Ale proč!!! přetočil jsem motor (zkouška co vůbec vydrží ) a rozlítlo se jehlové ložisko ....to je nejslabší článek motorů .....ale né!!!!! svíčka !!!!! od té doby používám kluzné pouzdro a motor jede v pohodě a najezdím toho hodně ...........a nikdo nenadává na prodejce .....a už dávno jsme si všimli že jsme všichni blbci ale jen ty jsi ten nej nej nej.
Kde sezenu kluzne pouzdro (lozisko) pro pistni cep?


jasmin
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. čer 2020 14:31:04

Re: Svíčka

Příspěvek od jasmin »

Trojvýfuk píše: čtv 18. čer 2020 19:15:58
jasmin píše: čtv 18. čer 2020 15:31:44 Dobrý den,prosím mám kit sunway 80cc se svíčkou z4c. Koupil jsem včera svíčku N17c.Všiml jsem si že je u závitu delší.Nechci zničit motor ( nevím přesně do,jaké úrovně se dostane píst, abych ho nezničil..
Mužeš ji tam dát bez problému.


Moc děkuji :)


Mastres
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. dub 2020 14:14:43

Re: Svíčka

Příspěvek od Mastres »

hoj koupil jsem si hliníkovou hlavu válce ale hned mám problém
Čínská svíčka tam pasuje skvělé ale n17C vůbec nejde dotáhnout
Máte to někdo taky tak ? Stačí to takhle ?


rel11
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16. čer 2020 14:18:18

Re: Svíčka

Příspěvek od rel11 »

Tor158 píše: sob 17. led 2015 12:41:48 Na dvojtakty se dávají teplé svíčky.N17c až N19c.Podle ročního období
Jsou ale i vyjímky u pomaluběžných motorů.Tam N15c.To není náš případ.
bohužel N15C se dává do Jawy 250 350 nebo pionyru takže pro motokolo nejlepší n17c je pro motokolo moc teplá do dvoutaktu se dává podle motoru tady platí n15c


Odpovědět