Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Zsampo
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 05. kvě 2016 13:08:48

Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Zsampo »

Zdar, zlanařil jsem kámoše, že se k nám přidá, ale má v plné výbavě víc jak metrák a teď řešíme, jestli má jít legální cestou, tedy do 50-ky a dát třeba vícezubou rozetu nebo jít raději rovnou do 80-tky? Máte někdo těžší zkušenosti? Prosím poraďte, jestli to 50tka zvládne... Dík.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od j-z »

Jestli je zvyklej šlapat ... :-)
Já teda ještě stovku nepřekonal, jezdím s větší rozetou, ale i s bagáží nemám problém ujet za den 150 km na padesátce.
Taky záleží na tom, kde jezdíte a jak důslednou tam máte PČR.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Zsampo
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 05. kvě 2016 13:08:48

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Zsampo »

Tak se šlapáním se určitě počítá, přece jenom je to kolo... :-) Jde spíš o to, jestli to 50ka při té zátěži zvládne i v kopcovitém terénu...(tím samozřejmě nemyslím Tatry... :-) ) Větší zadní rozeta asi bude nutnost, nevím jestli stačí 52 zubá nebo jít ještě do větší. Jde jen o to, aby to při první terénní vlnce neztratilo výkon...


Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Honza »

80ccm, 56 zubů, 140 kg a jede to jako fík


Zsampo
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 05. kvě 2016 13:08:48

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Zsampo »

Tak to je super, to jsem presne potreboval vedet. Dik.


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od bo-to »

já mám 115kg plus věci na opravu sebou ..... stan spacák kalimatku a něco na papu mám sky hawk 70 rozetu 44 a nemohu si stěžovat jede v pohodě i do kopečků .....a to najezdim hodně KM ročně ....a když to rozpálím (občas) tak mi to jede skoro 50 km/h ale jinak jezdím 30-35 km/h je to zbytečné točit motor do otáček ...................


Zsampo
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 05. kvě 2016 13:08:48

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Zsampo »

Dík za postřeh. O rychlost urcite nejde, proto se nebranime ani vetsi rozete...Jeste by me docela zajimalo, jestli je tady nekdo s vybavou nad metrak, kdo ma zkusenosti s 50-kou. Co se tyce znacky motoru, je nejaky zasadni rozdil mezi SkyHawkem a Machinou, tedy FireHorsem?


Dom Estos
Příspěvky: 92
Registrován: úte 31. kvě 2016 6:18:51

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Dom Estos »

Sky hawk je dělanej pro Amíky........takže kvatlitnější a spolehlivější...... Zeptej se Madhua (pardon za skloňování), ten to ví asi nejlépe.


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Fanda »

Zdravim. Jakou používáte velikost rozety? zajímá mě to vzhledem k velikosti kola a maximalní rychlosti. Vim že větší rozetou se rychlost sníží, nechci ale se svými kily furt šlapat do kopce...


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Madhu »

Ahoj, rozetu má např. místní admin j-z tuším 52 zubů a má 48ccm motor. Není to ale určitě žádný těžká váha chlap. Nechci za něho odpovídat, myslím že se to již někde řešilo a že má vlastní zkušenosti o které se může podělit. Moje zkušenosti získané od zákazníků jsou mnohdy mírně neobjektivní.
Jisté je: Čím dáš dozadu větší rozetu tím se sníží rychlost ale kopce budou zvládnutější. Když dáš dozadu rozetu 36 zubů (menší jsem už nedělal) budeš jezdit hodně rychle, ale také tě možná rychle chytne nějaký PoČR orgán.
Když budeš dávat větší rozetu musíš vždy počítat s delším řetězem. ČZ které máme v nabídce na www.e-darky.eu mají 116 článků oproti 110 ze sady.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od j-z »

Madhu píše: pon 08. kvě 2017 14:20:04 Ahoj, rozetu má např. místní admin j-z tuším 52 zubů a má 48ccm motor. Není to ale určitě žádný těžká váha chlap.
51-48-93, tak je to přesně :-)
Ale šlapání se nebojím.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Madhu »

:)


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Fanda »

Madhu píše: úte 09. kvě 2017 11:17:24:)
Madhu a co takle nechat udělat rozety s osmi dírama pro motokolaře co mají nové výplety 32 drátů? nestálo by to za zvážení?


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od nulrum »

Madhu a co takle nechat udělat rozety s osmi dírama pro motokolaře co mají nové výplety 32 drátů? nestálo by to za zvážení?
Ja bych byl taky pro. Moc se primlouvam.
Valej se mi doma ruzna zadni kola prave jen s 32 draty. Pak bych jen prehodil zadni kolo s prislusnou rozetou podle toho jestli jedu do hor a nebo po rovine.
prosim.jpg
prosim.jpg (5.33 KiB) Zobrazeno 8032 x


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Fanda »

Už jsem problém vyřešil. Na bazoši za 400 Kč komplet horák :D :D :D takže se mi teďka doma válí horské kolo s výpletem do kterýho nejde nacpat rozeta... :(


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Fanda »

nulrum píše: stř 10. kvě 2017 12:09:18
Madhu a co takle nechat udělat rozety s osmi dírama pro motokolaře co mají nové výplety 32 drátů? nestálo by to za zvážení?
Ja bych byl taky pro. Moc se primlouvam.
Valej se mi doma ruzna zadni kola prave jen s 32 draty. Pak bych jen prehodil zadni kolo s prislusnou rozetou podle toho jestli jedu do hor a nebo po rovine.prosim.jpg
Ono to není zas tak jednoduché měnit jen zadní kola... je tam rozdílná délka řetězu a většinou i šířka ráfku, takže musíš doladit brzdy. A kdo má jednu páku na obě tak ví jaká je to pakárna...


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Madhu »

Tak mi pošli to 32 kolo :) Hele já měl několik zákazníků který tohle řešili a vždycky to tam nějak dostali. Fakt si nepamatuji detaily, ale vím o tom že se to řešilo. Jednou mi k jednomu 32 kovi jel kamarád mechanik a výsledek taktéž pozitivní.
Fando jak rozdílná délka řetězu, má tam přehazku ne? A počitám i stejnou kazetu jinak by to nepsal, to by bylo pokaždé i na nové seřízení přehazovačky a to je oproti seřizování brzd masakr.


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Fanda »

Madhu píše: pát 12. kvě 2017 10:07:38 Tak mi pošli to 32 kolo :) Hele já měl několik zákazníků který tohle řešili a vždycky to tam nějak dostali. Fakt si nepamatuji detaily, ale vím o tom že se to řešilo. Jednou mi k jednomu 32 kovi jel kamarád mechanik a výsledek taktéž pozitivní.
Fando jak rozdílná délka řetězu, má tam přehazku ne? A počitám i stejnou kazetu jinak by to nepsal, to by bylo pokaždé i na nové seřízení přehazovačky a to je oproti seřizování brzd masakr.
Myslím rozdílnou dýlku řetězu na větší či menčí rozetu, ne na přehazovačku, ta se to podá......


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od j-z »

Fanda píše: pát 12. kvě 2017 11:46:13 Myslím rozdílnou dýlku řetězu na větší či menčí rozetu, ne na přehazovačku, ta se to podá......
Pokud by mě to trápilo, tak tam dám 2 spojky řetězu, tj. složený ze 2 kusů - z jednoho dlouhého a jeden o 2-3 článcích.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od nulrum »

je tam rozdílná délka řetězu a většinou i šířka ráfku,
To by mne az tak nepalilo, mam tam nainak s pruzinou a ten by to snad pobral.
napinak2.jpg
Jen se necitim na to, abych spravne rozvrhl a provrtal nove diry v rozete pro 32dratove kolo. A to nemluvim o tom kam by vlastne vysly.


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Fanda »

nulrum píše: sob 13. kvě 2017 0:55:56
je tam rozdílná délka řetězu a většinou i šířka ráfku,
To by mne az tak nepalilo, mam tam nainak s pruzinou a ten by to snad pobral.napinak2.jpg
Jen se necitim na to, abych spravne rozvrhl a provrtal nove diry v rozete pro 32dratove kolo. A to nemluvim o tom kam by vlastne vysly.
Já sem vrtat skoušel a nedopadlo to. Ona to není jen rozeta ale i gumy a ty plechy vzadu. Teoreticky bys musel do tý kružnice kde je těch 9 děr vyvrtat 8.A dostanem se zpátky ke guma + plech...


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od nulrum »

No prave. Proto sem to ani nezkousel. Po mem zasahu uz by to nebyla rozeta, ale emental.


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Fanda »

nulrum píše: sob 13. kvě 2017 15:10:06 No prave. Proto sem to ani nezkousel. Po mem zasahu uz by to nebyla rozeta, ale emental.
Jednu takovou ti mohu nabídnout. Je samá díra a stejně nepasuje. :D


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Fanda »

Madhu píše: pát 12. kvě 2017 10:07:38 Tak mi pošli to 32 kolo :) Hele já měl několik zákazníků který tohle řešili a vždycky to tam nějak dostali. Fakt si nepamatuji detaily, ale vím o tom že se to řešilo. Jednou mi k jednomu 32 kovi jel kamarád mechanik a výsledek taktéž pozitivní.
Fando jak rozdílná délka řetězu, má tam přehazku ne? A počitám i stejnou kazetu jinak by to nepsal, to by bylo pokaždé i na nové seřízení přehazovačky a to je oproti seřizování brzd masakr.
Madhu to kolo ti klidně dovezu. Jestli najdeš recept jak tam nacpat radexovou rozetu tak ti všechna čest....


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Madhu »

To bys musel zavézt někdy do skladu na Želivárnu a když by byl čas tak by jsem se na to podíval a zkusil to nakreslit. Ono je snad ale také i několik způsobů výpletu při stejném počtu drátů ne?


Fanda
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. bře 2017 12:11:32

Re: Zkušenosti motokolařů 100 kg+

Příspěvek od Fanda »

Madhu máš pravdu, Výpletů je 5 druhů. Vzhledem k pevnosti se téměř vše vypletá na trojný výplet. Myslím že přepletení kola na jiný to asi nevyřeší. Každopádně nechat přeplétat 5krát kolo za cenu cca 600 Kč (levný dráty + práce) mi připadá dost nerentabilní.. Kolo ti samozřejmě dovýzt nebo poslat můžu, to mi problém nedělá.


Odpovědět