4taktní motor z edarky

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
martinek

4taktní motor z edarky

Příspěvek od martinek »

Ahoj protože se mi motokolo libí a mám kámoše co je mají, tak hodlám navštívit pudu u babičky a vytahnout nejake stare kolo a taky si udelat nejake približovadlo. Protože moji kamosi maji jen 2taktní stroje a většinou 80ccm, já jsem chtěl jít jinou poklidnější cestou a to koupí 4taktu z edarky. má to někdo na kole? zajimá mne spolehlivost připadně zkušenost. chci si poklidně jezdit žádne zavody a semtam s tim dojet do prace 14 km v lete třeba. V usa jsou hodne dle videí montovány tady však jsem viděl jen 2t motory. Dík za odpověd


wipeout3

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od wipeout3 »

Cus 4takt mám 1x tento http://www.e-darky.eu/ctyrtaktni-motory ... ojky-.html , 1x tento http://www.pepasport.eu/4-taktni-motor-49ccm u této se uvolnila klikovka ale u té první 50ccm ok, nejlepší je na 100% Honda GX35 mám na ni najeto 9500km a šlape jak hodinky


hrabex
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28. úno 2016 0:24:02

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od hrabex »

prosím tě a jaký je rozdíl mezi těma dvěma motory z odkazů?


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od Madhu »

Rozdíl podle fotografie je v tom že motor od sportovního pepy má přidělaný rovnou výfuk na motoru.
Je to zkrátka komplet agregát . . .
Pokud k tomu od e-darky seženete kvalitní "převodovku" bude šlapat bez poruchy. To je slabý článek všech těchto motorů. Tzn. od výstupní hřídele dále.
Proč se u pepíka uvolnila klikovka netuším a ty motory neznám.
Srovnávat motor z e-darky s Hondou je ale nesmysl. Už jenom že Honda GX35 je OHC ty z odkazů jsou OHV :)


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od bo-to »

Chci se zeptat za kamaráda stále se mu sjíždí sojka o pár kilometrech je pryč ....U čtyřtaktní .......V čem je problém .....Váží si 65 kg


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od Madhu »

Problém s rozjezdy . . . Ty spojkové odstředivé čelisti se asi "tisíckrát" protočí v bubnu než zaberou. Těžko někoho učit rozjíždět jak v tanku, kde se prý spojka ničila stejně rychle, pokud řidič neměl ten správný cit, ale prostě musíš dostat motor hned do vysokých otáček. Spojkové obložení chytí rychle buben a jedeš, jinak se tam všechno třením rozpálí do červena a zničí.
Potom je možné určitě zvolit slabší (měkčí) pružiny čelistí. Tím se rychleji "pakny" odstředivou silou roztáhnou a zaberou.
No a pak ten problém s převodem od čelistí ven a to je ta nešťastná převodovka viz výše. Svůj podíl má i obložení, ale mám spoustu lidí co to mají všechno vychytané.


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od bo-to »

Díky tu převodovku budem muset předělat ....


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od Madhu »

Dej fotky jak jste to dali do kupy . . . Kutil Tě už naprášil že už to máte hotový :)))


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od bo-to »

Madhu píše: čtv 16. bře 2017 16:12:56 Dej fotky jak jste to dali do kupy . . . Kutil Tě už naprášil že už to máte hotový :)))
Kuttil je agent ..........dali tam slabší pružinky to ale nic neřeší musí být jiná předloha a ne ten žabinec co se prodává ..........to bude dělat stále neplechu .......


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od Madhu »

Jo vím psal jsem o tom nahoře.
transmisson-temp3-1024x768.jpg


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od jirka »

Zdar co jetam todle
spojka tuning minikros
spojka tuning minikros
CIMG0734.JPG (156.95 KiB) Zobrazeno 6636 x
normalni
normalni
_vyrp12_2723IP000319c.jpg (41.11 KiB) Zobrazeno 6636 x
do normalni mas tri druhy pruzinem mozna ctyri


Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od nulrum »

To vypadá na vadu materiálu. Vůbec mě nenapadá proč by to jako mělo prasknout zrovna v tomto místě. Tam to snad tak namáhaný není. Nebo se mýlím.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od Madhu »

Jo to vypadá jednak na nevhodný materiál (má hrubou strukturu v lomu) a jednak je tam přesně v tom místě ta silná tažná pružina, která tomu dává zabrat při roztahování čelistí odstředivou silou. No a ještě jsme neviděli ten protikus /zvon / unašeč . . . ten někdy dost hází do všech stran.


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od jirka »

Zdravim to byla spatne nastavena vzdalenost spojky do bubnu .Spojka byla hodne utopena a trenim praskla.


Jenda
Příspěvky: 3
Registrován: stř 31. kvě 2017 21:58:24

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od Jenda »

Ahoj,

taky mám odstředivou spojku a taky se mi ji podařilo jízdou do kopce hned oddělat. V QAD-ATV mi řekli, že jsem ji nevhodným zacházením zničil. Druhá spojka, co mě přišla měla prasklé gumové obložení na paknách. Třetí kus mám a používám dodnes. Od té doby to do kopců tlačím a mám divný pocit pokaždé když to po nejaké námaze trochu zasmrdí...


jirka
Příspěvky: 82
Registrován: úte 22. črc 2014 8:38:06

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od jirka »

Dej tam slabci pruziny dřív sepne při rozjezdu a dokopce při nisich otáčkách bude rozpinat ještě celisti .


pavelkreta
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23. dub 2017 17:14:09

Re: 4taktní motor z edarky

Příspěvek od pavelkreta »

Motor spicka,spojka upravena cajk,převodovka hrozná,spotreba 1-1.5/na 100km,rozeta 58 z,rozjezdy a velke stoupaní s příšlapem,najeto 5000 km,celkove naprosta spokojenost


Odpovědět