Jakou značku motoru vybrat?

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Bruno
Příspěvky: 19
Registrován: sob 09. dub 2016 17:35:28

Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Bruno »

Zdravím všechny motokolaře!
V brzké době hodlám rozšířit vaše řady a tak jsem se tady před chvílí zaregistroval. Na netu jsem si prohlédl současnou nabídku motorů, mám zájem pouze o ty, ke kterým nemusím mít řidičák. Našel jsem několik výrobců, ale nedokázalo jsem zjistit co jsou čínské šmejdy a co spolehlivější značky. Cena není rozhodující, nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Takže budu rád za vaše doporučení a vlastní zkušenosti.
Díky!


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od j-z »

Jelikož jsem zatím nezaznamenal u PČR nějakou kritickou odezvu, šel bych do té čínské osmačtyrycítky. Značek je asi víc, u nás se prodávají zejm. SkyHawk, Sunway a Machina. Jak jsem pochopil, rozsypat se může jakýkoliv z nich, byť asi o chlup lepšejší bude SH.
Osobně, pokud bych měl neomezený rozpočet a chtěl bych s tím jezdit i po lese, vzal bych vymazlené elektrokolo.
Na občasné ježdění na kratší tratě není špatný ani ten třecí váleček (Honda).
Co od toho očekáváte?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Bruno
Příspěvky: 19
Registrován: sob 09. dub 2016 17:35:28

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Bruno »

Díky za odezvu, značek jsem našel ještě o něco víc, ale do té číny se mi zrovna nechce. Kdesi jsem četl, asi zrovna na tomto fóru, že jsou i lepší značky, které musí splňovat požadavky náročnější pro západní trh, ale nevím které to jsou (resp. jsem to zapomněl a znova ještě nenašel). Je pravda, že co se může rozsypat, tak se taky dřív nebo později rozsype. Zatím se mi líbí Sunway, protože na to koupíš snad úplně všechno http://www.skutrybrusperk.cz/www-impexm ... taktni-kit
Elektrokolo jsem hned zavrhl, protože má pro jízdu bez řidičáku nesmyslný limit výkonu pouhých 250 W a jízdu bez příšlapu prakticky neumožňuje. O dojezdu nemluvě a stejně tak i ceně nové baterie 15 000,- jednou za 5 let. Očekávám jízdu bez námahy i na delší štreku, když zvolím rozetu 36 zubů, tak pojedu i třicítkou a víc (správně bych měl jen 25). S jízdami do hornatého terénu (do větších kopců) nepočítám. No a samozřejmě nechci mít problémy s PČR. Jsem už po šedesátce a síly ubývají, proto motokolo. Třecí váleček je prehistorické řešení i když jednoduché, ale za mokra prý prokluzuje a šíleně ničí plášť (i za sucha).


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od wip »

Motor jedině Honda a na váleček jsem najel nákejch 8000km ,měl jsem jedno rychlostní převodovku a variátor a vracím se opět na váleček ale už nebudu jezdit takové dálky jak jsem jezdil.Motor Honda žádnej problém.Koukal jsem na sestavy v USA a to je paráda to sem dostat tak jsem King jak to maj to promakané.


Bruno
Příspěvky: 19
Registrován: sob 09. dub 2016 17:35:28

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Bruno »

No to je pro mně zajímavá informace. Hondu bych samozřejmě bral, ale v nabídce jsem na něj nenarazil, možná jsem nekoukal dostatečně. Za odkaz bych byl vděčný. A kolik ti za těch 8000 km odešlo plášťů? No, to je nakonec jedno, nové galoše koupím "za rohem". Tohle řešení je sice z dob první republiky, ale zřejmě osvědčené a nejjednodušší, jaké může být. Dá se dát nad přední kolo, což by mi taky vyhovovalo, protože zadek s nákupním košem a mou váhou je už teď přetížený. Dá se to u nás koupit v celé montážní sadě? A není to náhodou drahej čtyřtakt a vyhovuje pro motokolaře bez řidičáku?


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od wip »

Motor Honda GX 35 je čtyřtakt a spnuje 1000W pro spalovací motor na motokolo.Na motoru jsem jen měnil olej a vypral jsem vzduchový filtr a neřešil žádné poruchy.Za 8000km jsem ménil 6krát plášt ale mam kolo pohonu jen 24 takže více otáček oproti 26.Kolo mám FELT SQUEALER což je docela téžké kolo Chopper.Zde je odkaz na to moje kolo jak jsem to měl a mám http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=95433


Bruno
Příspěvky: 19
Registrován: sob 09. dub 2016 17:35:28

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Bruno »

Hmm, pěkná parádička, ale není to to řešení s Hondou a třecím válečkem. Ještě budu hledat na netu tu Hondu, případně něco podobného. Nedozvěděl jsem se všechno, co bych potřeboval, ale i tak:
Díky za příspěvky!


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od j-z »

Bruno píše:... nedozvěděl jsem se všechno, co bych potřeboval, ale i tak...
No, ono záleží na požadavcích uživatele. Pro zábavu je ta Čína, spolehlivost bude na straně Hondy. Pokud to potřebuju na ryby, radši vemu tišší stroj (4t). Na dlouhé cesty zase ten váleček ideální nebude.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Bruno
Příspěvky: 19
Registrován: sob 09. dub 2016 17:35:28

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Bruno »

Jistě, své požadavky jsem si ujasnil a popsal výše. Asi půjdu do té Hondy, nebo Sunway (kvůli dostupnusti dílů). Ale Sunway asi bude trochu risk, nevím jestli to náhodou není čínský šmejd (asi je). Ještě budu muset hledat.


Návštěvník

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Návštěvník »

Bruno píše:Jistě, své požadavky jsem si ujasnil a popsal výše. Asi půjdu do té Hondy, nebo Sunway (kvůli dostupnusti dílů). Ale Sunway asi bude trochu risk, nevím jestli to náhodou není čínský šmejd (asi je). Ještě budu muset hledat.
Rozdíl je hlavně v ceně, soupravička s Hondou vyjde na více než trojnásobek!


Bruno
Příspěvky: 19
Registrován: sob 09. dub 2016 17:35:28

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Bruno »

No potěš pánbůh! Až tak za kvalitu teda platit nemusím.
Díky!


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od wip »

Jsou tam i fotky s Hondou a třecím válečkem a jsou tam fota všech tří řešení co jsem měl a mám,


Bruno
Příspěvky: 19
Registrován: sob 09. dub 2016 17:35:28

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Bruno »

Aha, tak to jsem přehlédl. Všechno je to paráda. Akorát mě překvapilo, že ta Honda s třecím válečkem je z boku. Já bych si dával nad přední kolo. Ale asi do toho nepůjdu, když je to tak drahé (jsem důchodce).


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od bo-to »



Brumla
Příspěvky: 14
Registrován: stř 10. úno 2016 17:55:55

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Brumla »

Croco koloběžka je šmejd všichni co jí majů si na ní stěžuji. Osobně mám 80ccm Fire Horse od e-darku protože mají např místo těch M6 svorníků co se ti u Sunwaye hned ohnou nebo ulomí masivní M8 a další výhody. Co se dílů týká si asi děláte srandu, podívejte se na www.e-darky,eu. Nejen že perfektní přehled v dílech s fotkama a kótama rozměrů, ale spousta tuning dílů jako nerezové rozety boost bottle kity, řetězy ČZ, stojánky, motorit těsnění z ČR atd. Motory Sky Hawk nejsu o malinko, ale o hodně lepší motory. A sunway ani neexistuje, jen nakoupi nějaký motory ktery jsou nejlevnější a dají tomu jménu sunway. Přitom sunway je jen obchodník se vším na ATV a nic nevyrábí. Jen balí do krabic.Honda a třecí váleček NO COMMENT. To si koupím raději mopeda Betku, ta má taky Honda motor a vyjde ve finále levněji bez likvidace zadního pláště a driftu za mokra :)


Brumla
Příspěvky: 14
Registrován: stř 10. úno 2016 17:55:55

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Brumla »

viewtopic.php?f=8&t=17 prohlédnout a přečíst až do strany 2 prosím. Od chronického nevyreklamování všeho šmejdů co jsem blbec v důvěře nakoupil mám na pradavače sunwayyyyyyyy pifku a myslím že nejsem sám.


Brumla
Příspěvky: 14
Registrován: stř 10. úno 2016 17:55:55

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Brumla »

Jo tady to všechno je jen jsem si toho nevšiml tak sorry. viewtopic.php?f=29&t=140
Ke třecímu válečku ale madhu na jeho blogu u prodejců, dost jasné. Aspoň já mám stejný názor a když trochu zagooglíte najdete. To se týká i Crosca - trosca.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Madhu »

bo-to píše: čtv 02. bře 2017 18:33:35 A co tak toto ........http://eshop.croscopraha.cz/motorova-ko ... -37ccm-i1/
Varuji, Radek Žemla z A JE TO s panem Deutscherem (aktivátor vývoje a výroby) začínali Crosco prodávat. Byl jsem tedy jen pozorující, ale na 10 prodaných bylo 7 zpátky ve skladu na reklamaci. Deutscher s tím nechtěl nic mít. Co si pamatuji a možná se to změnilo (pochybuji). Variátor nefunguje a rozlítne se během prvních pár kilometrů, sedlo je nepohodlné a odlepuje se koženka (zadek máš celý kompletně naklepaný od kraje levé půlky po okraj pravé). Brzdy jsou mechanické "kotoučovky" které nefungují (jedna žaloba). Obutí nylon šmejd neskutečný. Bowdeny praskají. Všechno nejlevnější co jde. Jen design který je ovšem prací pana Z.Pietra . . .


MotoHonza
Příspěvky: 3
Registrován: sob 04. bře 2017 8:51:03

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od MotoHonza »

Čau, nechci zakládat nové téma, ale potřebuji radu, tak píšu do nejčerstvějšího vlákna.. Kam má směřovat značka na pístu? Díky.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od j-z »

MotoHonza píše: sob 04. bře 2017 9:00:13 Čau, nechci zakládat nové téma, ale potřebuji radu, tak píšu do nejčerstvějšího vlákna.. Kam má směřovat značka na pístu? Díky.
Šipka bývá standardně k výfuku. Ale měl jsem v ruce několik pístů, kde žádná nebyla. Hlavně aby zámky nešly přes kanály.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
MotoHonza
Příspěvky: 3
Registrován: sob 04. bře 2017 8:51:03

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od MotoHonza »

Diky. Mam novou sadu FireHorse 80ccm. Ze zvedavosti jsem sundal hlavu a sipka je je karburatoru. Motor uz je v ramu a neni misto na sudani valce.. Dnes jsem chtel startovat. Musim to teda jeste vyndat?


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Madhu »

Sundávat hlavu motoru ze zvědavosti je zajímavá disciplína :)
V každém případě Šipka má primární význam v natočení tak, aby spoje pístních kroužků nezasahovaly do prostoru sacích kanálů. V tomto případě motoru Fire Horse, Sunway a pod. je to docela jedno. Písty jsou ale universální a proto někde šipky jsou a někde vyznačeny nejsou.
Například totiž u motoru Sky Hawk musí šipka být a vždy ukazovat k výfuku. Jeho válec má větší vstup z karburátoru a tam by nastala situace kdy by šly zámky přes "otevřený" prostor vstupního kanálu.

Na obrázku červené čáry vyznačují prostor sacího a výfukového kanálku u motoru Fire Horse, modré u motoru Sky Hawk. Na pístu jsou taktéž vyznačeny kolíčky, kde jsou zámky pístních kroužků.
Přílohy
Šipka na pístu motoru
Šipka na pístu motoru
Dej si píst šipkou kam chceš (jen nikdy ne u Sky Hawka).jpg (49.69 KiB) Zobrazeno 9588 x


MotoHonza
Příspěvky: 3
Registrován: sob 04. bře 2017 8:51:03

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od MotoHonza »

Zajimalo me,jak to Cinanci maji vevnitr a chtel jsem to dotahnout momentakem.. Moc diky za odborne vysvetleni!


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Madhu »

Ve skutečnosti pouze Sky Hawk kopíruje přesnou velikost sacího kanálku (na obrázku varianta B), ale ani tam jak jsem včera zjistil není problém a zámky pístních kroužků jsou mimo kanál. Problém je totiž především v případě, kdy je u válce motoru výfukový kanál vychýlen mimo osu / střed (tj. ke straně). Tam poté bude pístním kroužkům hrozit vylomení ve výfukovém kanálu.
Ale ani to není případ těchto motorů.
I když je zde výfukový kanál přirozeně "k levé straně" stále je tam dostatečná rezerva. Tolik z posledního výzkumu :)
Příruby karburátoru
Příruby karburátoru
příruby karburátorů.jpg (133.71 KiB) Zobrazeno 9533 x


Radek Hofer

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Radek Hofer »

Brumla píše: pát 03. bře 2017 9:20:17 Croco koloběžka je šmejd všichni co jí majů si na ní stěžuji. Osobně mám 80ccm Fire Horse od e-darku protože mají např místo těch M6 svorníků co se ti u Sunwaye hned ohnou nebo ulomí masivní M8 a další výhody. Co se dílů týká si asi děláte srandu, podívejte se na www.e-darky,eu. Nejen že perfektní přehled v dílech s fotkama a kótama rozměrů, ale spousta tuning dílů jako nerezové rozety boost bottle kity, řetězy ČZ, stojánky, motorit těsnění z ČR atd. Motory Sky Hawk nejsu o malinko, ale o hodně lepší motory. A sunway ani neexistuje, jen nakoupi nějaký motory ktery jsou nejlevnější a dají tomu jménu sunway. Přitom sunway je jen obchodník se vším na ATV a nic nevyrábí. Jen balí do krabic.Honda a třecí váleček NO COMMENT. To si koupím raději mopeda Betku, ta má taky Honda motor a vyjde ve finále levněji bez likvidace zadního pláště a driftu za mokra :)

To jsou ale nesmysly. Sunway je zcela regulérní firma, která si nechává motorové kity vyrábět fabrikou, která se specializuje a vyrábí pouze motory na kola. Motor Fire Horse je předpokládám ten samý případ, a nedivil bych se kdyby je vyráběla ta samá fabrika! Na Sky Hawky slyším poslední dobou jen samou kritiku, možná jen špatná várka ?

Hofer Radek
Dovozce motorových kitů SUNWAY


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Madhu »

Radek Hofer píše: sob 15. dub 2017 8:45:09
Brumla píše: pát 03. bře 2017 9:20:17 Croco koloběžka je šmejd všichni co jí majů si na ní stěžuji. Osobně mám 80ccm Fire Horse od e-darku protože mají např místo těch M6 svorníků co se ti u Sunwaye hned ohnou nebo ulomí masivní M8 a další výhody. Co se dílů týká si asi děláte srandu, podívejte se na www.e-darky,eu. Nejen že perfektní přehled v dílech s fotkama a kótama rozměrů, ale spousta tuning dílů jako nerezové rozety boost bottle kity, řetězy ČZ, stojánky, motorit těsnění z ČR atd. Motory Sky Hawk nejsu o malinko, ale o hodně lepší motory. A sunway ani neexistuje, jen nakoupi nějaký motory ktery jsou nejlevnější a dají tomu jménu sunway. Přitom sunway je jen obchodník se vším na ATV a nic nevyrábí. Jen balí do krabic.Honda a třecí váleček NO COMMENT. To si koupím raději mopeda Betku, ta má taky Honda motor a vyjde ve finále levněji bez likvidace zadního pláště a driftu za mokra :)

To jsou ale nesmysly. Sunway je zcela regulérní firma, která si nechává motorové kity vyrábět fabrikou, která se specializuje a vyrábí pouze motory na kola. Motor Fire Horse je předpokládám ten samý případ, a nedivil bych se kdyby je vyráběla ta samá fabrika! Na Sky Hawky slyším poslední dobou jen samou kritiku, možná jen špatná várka ?

Hofer Radek
Dovozce motorových kitů SUNWAY
Sunway has over five years of experience in producing and exporting accessories and parts for ATV, UTV, dirt bikes, scooters, go cars and many more. We have a production capacity of 50,000 units per month, which are exported to Europe, the US and Australia.
Our main products include accessories such as cargo boxes, bags, covers, winches, jacks and rider protectors (boots, knee protectors, chest protectors, gloves, goggles and more); parts such as complete engines (50cc to 500cc), engine parts (like cylinders, starters, gaskets, pistons and more), tires, tubes and rims; stickers, kinds of electrics such as CDI, ignition coils, switch keys, handle bars and grips.
We offer quality products that consistently meet and exceed customers' expectations, timely deliveries, competitive prices and outstanding after-sales services. Contact us today.

________________

Motory FIRE HORSE opravdu ta samá fabrika nevyrábí jsou to jiné motory. Např. naše 80ccm mají 8mm svorníky pro uchycení motoru do rámu, jiné rozteče svorníků, atd.
Sunway totiž jednak opravdu nic nevyrábí a v Číně je nazývají "baliči do krabic" jednoduše jak napsáno jest China Exporter.
V listopadu 2016 jsem tam byl, jednak ABYCH SE NEMUSEL DIVIT a jednak si pohlídat další změny u naší vlastní výroby.
Vím kdo co vyrábí, co nevyrábí kde co nakupuje a jak to tam chodí.
Sunway je jeden z mnoha "regulérních" vývozců /exporter všeho kolem ATV, UTV, dirt bikes, scooters, go cars and many more a vůbec toho co se dá v Číně hodně levně koupit a prodat potom v Europe. the US and Australia.

Madhu


Radek Hofer

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Radek Hofer »

Prosím přečtěte si co jsem napsal ! Sunway si nechává vyrábět motory ve fabrice, která vyrábí motorové kity !V této fabrice jsem byl již 2x osobně. (řešil jsem některé dřívější nedostatky motorových kitů)
Když budu mít požadavek na 8mm díry ve svorníku, tak tam od příští várky taky budou, ale nemám žádné reakce zákazníků, že by to bylo potřeba.


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou značku motoru vybrat?

Příspěvek od Madhu »

Přečetli jsme si a dobře. Když jsi tam tedy již dvakrát byl, předpokládám že jsi tedy při těch řešení nedostatků s někým mluvil.
Potom nechápu Tvůj výrok výše "nedivil bych se kdyby je vyráběla ta samá fabrika!".
Já se tedy divím že to nevíš přesně, že je ta samá fabrika nevyrábí. Já to totiž vím celou dobu velice dobře. Naše motory Fire Horse vyrábí zcela jiná fabrika, než fabrika která vyrábí motory označené Sunway.
Na to že si občas berete moje fotky a popisy z www.e-darky.eu, Ty i Hombráč jsem si již nějak zvykl, ale tohle je tedy fakt zase novinka . . . Máš tohle vážně zapotřebí?
Madhu www.e-darky.eu


Odpovědět