Motokolem kolem světa

Kde koupit, na co se zaměřit, jaký typ, ...

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od bo-to »

Don.Morcak píše:Tore, víš co by mě zajímalo a možná i ostatní. kde jsi na motokole byl ? Ukaž nějaké fotky, protože zatím jsi nic neukázal, dotazy ostatních ignoruješ a pořád jen obtěžuješ.
Takže koukej ukázat nějaké foto jak jedeš někde na stroji. Jinak budeš považován za obyčejného hospodského tlučhubu, který si pouze tahá triko a kde nic tam nic.

A tvoje vychytralé tajmené přízpěvky know-how v v elektroporadně jsou k smíchu. Ale řekl bych, že pár lidí, co tomu nerozumí ti možná na lep sedne.

Vemte si jakýkoliv stejnosměrný motůrek z nějakého domácího spotřebiče a máte dynamo na kolo. :lol: :lol: :lol:
Nevím co je to číslo u svíčky, ale vím že jsou svíčky teplé a studené. Hele Tore, jsi teplý nebo studený ? :lol: :lol: :lol: Jaké máš číslo ?


No asi nápodobně taky bych chtěl něco vidět ................


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Don.Morcak »

Tor nám ukáže nějaké pěkné číslo.
Jen jestli nekecal a to co tvrdil je pravda. Já bych spíše věřil tomu, že ty obrázky svého stroje stahuje někde v zahraničí, kde to nikdo z nás nezná a pak se tím chlubí.
Podle mě žádně moto kolo nemá a jen mlží.


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od bo-to »

pokud vím ty ses taky moc neukázal ..............hi hi hi .......samé kecy a skutek utek !!!!!!!!


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od j-z »

Don.Morcak píše:Tor nám ukáže nějaké pěkné číslo.
Jen jestli nekecal a to co tvrdil je pravda. Já bych spíše věřil tomu, že ty obrázky svého stroje stahuje někde v zahraničí, kde to nikdo z nás nezná a pak se tím chlubí.
Podle mě žádně moto kolo nemá a jen mlží.
Už jsi na cestě? Nějaký odkaz na cestovní deník?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Tor158 »

Žádná odezva.Tak už asi sedí s okovy v Tureckém vězení nebo mu dal někdo pořádně
na hubu v nějakém tom jeho Kolchoze.To by byl ale stejně úspěch.Spíš si myslím
že sedí doma u PC a přemýšlí jak se přihlásit pod jiným Nickem.Nebo je už přehlášenej-
popřípadě otravuje jiný WEB.No a jak je to s mým stahováním z WEBU!!!Samozřejmě
že to stahuji!!!!NO ALE SÁM OD SEBE!!! :lol: :lol:


bo-to
Příspěvky: 489
Registrován: stř 22. dub 2015 12:11:54
Fotky: http://www.moto-kola.estranky.cz/
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od bo-to »

.....Taky plánují výlet na motokole příští rok ,,,ALE KOLEM SVĚTA ROZHODNĚ NE !!!,,, na to jsou jiné stroje, ale po naší krásné Moravě určitě a už šlechtím a zdokonaluji nový motor aby něco vydržel ...tak doufám že se mi povede projet co nejvíc nádherných míst !!!! tak odchytávám jakékoliv vychytávky ..... už mám na skywavu nalítáno dost a nic mne nepřekvapí....snad se přidá i nějaký kamarád 100km není za den žádná vzdálenost to se dá uprckat v pohodě .....tak držte palce ať ten můj MEDÁK VYDRŽÍ !!!!! bo-to .......průběžně budu informovat o cestě zdary i nezdary !!!!


Polfox
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. bře 2018 21:20:26

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Polfox »

Zdravím,
Tohle téma mě zajímá. Už nějaký čas uvažuji podobným směrem. Jen mě vysloveně neláká hned cesta kolem světa. Postupně, po částech možná ano, ale v kuse?
Zajímavá by byla třeba Jižní Amerika, nebo Asie.
Ale naprosto reálně, představoval bych si například vyjet z ČR až na konec Slovenska. Většinou jsou mě akce plánované rychle a přesto že většinou končí dobře, toto bych rád hluboce promyslel a naplánoval.
Motor budu teprve kupovat a tak nebudu dělat chytrého. Prostě mě ubíjí sedět a stárnout a neužít si trochu toho dobrodružství, dokud člověk může. 😊
Motor z Číny snad nebude tak špatný. Jen si pořád nejsem jistý kubaturou. Jediné co mě brzdí od výběru vyšších CCM je obava že to nějak odhalí kontrola. Nemám povinnost s sebou vozit nějaký doklad o síle motoru??? Nebo co značka, štítek přímo na motoru? Prosím o info vás zkušené jak to je. Má profese je téměř na opačné straně spektra od motorů :) takže mé nejdůležitější praktické znalosti tématu znějí - "jede", "nejde" a "aha došel benzín" :) díky a pěkný den.


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od j-z »

Pokud nemáš přes 100 kg, měl by bohatě stačit motor pomocný, tj. ta padesátka. Jelikož se podle naší legislativy jedna o kolo, není vyžadován žádný doklad. Doporučuji pročíst
viewforum.php?f=4


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Polfox
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. bře 2018 21:20:26

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Polfox »

Mám 98kg takže asi váha na hraně...


Polfox
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. bře 2018 21:20:26

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Polfox »

j-z píše: čtv 15. bře 2018 6:44:56 Pokud nemáš přes 100 kg, měl by bohatě stačit motor pomocný, tj. ta padesátka. Jelikož se podle naší legislativy jedna o kolo, není vyžadován žádný doklad. Doporučuji pročíst
viewforum.php?f=4
Díky za odkaz, prostudováno. 😊


Wolfgar
Příspěvky: 62
Registrován: úte 23. led 2018 21:19:08

Re: Motokolem kolem světa

Příspěvek od Wolfgar »

Ja mam na leto zhruba stejne plany a tyhle delsi cesty jsou hlavni duvod proc to stavime aby to bylo co nejspolehlivejsi a nemusel jsem resit, ze se to vysypalo pet set kilaku od domova takze motor jsem bral Hondu GX 35, prevodovka od Sturmey-Archeru a tak dale, proste kvalitni dily a moc na tom nesetrit. Treba i duse jsem ted vyleval slizem proti defektu.


Odpovědět