Spojka

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Pepee

Spojka

Příspěvek od Pepee »

Dobry den nefunguje spojka skoušel se vječí valeček a nic přitahnout lako a nic děkuji za radu


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Spojka

Příspěvek od j-z »

Nefunguje znamená co? Slepená, nesepíná, nevypíná,...


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Návštěvník

Re: Spojka

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím vás pánové, dnes jsem se zde zaregistroval, protože moje motokolo začíná mí trošku problémy. Motor mám Fire Horse 50 ccm namontovaný na skládačce za sedadlem a jezdím denně do práce a zpět asi 6 km. Doposud bez problémů. Začaly se ozývat divné zvuky ze spojky, jakoby ve uvnitř něco šmatlalo a dřelo, po sundání víčka spojky ve zevnitř vydřené kolečko od středového šroubu. Lehce vydřené. Spojka funguje asi tak, že po vypnutí spojky hluky na chvíli ustanou, potom znovu zesílí a spojka se kousne, kolo poposkočí a udusí se motor. To vše v vypnutou spojkou. Zároveň jsem si všiml, že motor nejde z volnoběhu moc do otáček, jakoby se mu nechtělo, ale pak se chytí a valí normálně. Může to mít souvislost s tou spojkou?
Díky za rady


Jan
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě 2019 20:24:38

Re: Spojka

Příspěvek od Jan »

Ahoj Host to co popisuješ že motor nechce do otáček a po čase najednou zase chce může znamenat i vadnou cívku nebo zapalování.Otestuj si jestli ti svíčka háže jiskru (pokus se kolo roztlačit) nebo máš moc malou mezeru mezi elektrodami svíčky má to být 0,6-0,7 milimetru.Zjistíš to hned a svíčku sundáš raz dva :)


Crepp
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp 2019 17:44:30

Re: Spojka

Příspěvek od Crepp »

Ahoj, svicka hazi jiskru spolehlive, odtrh je v poradku. Mozna jsem odhalil pricinu, tuhle jse mel dole karbec a ztratil jsem ten o krouzek, takze si to saje falesnej vzduch. Ted nemam moznost o vikendu krouzek koupit, v tydnu vyzkousim. Spis me travi ta spojka. Zvuky horsi a horsi, pridava se skripot a piskot. Bude muset ven...


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Spojka

Příspěvek od koblizek »

To co popisuješ s tou spojkou (nemusí to být stejný problém) se stalo i mně u nového motoru po ujetí necelých 30 km . Při stání na semaforech s vypnutou spojkou záběr a chcípnutí motoru. Vzhledem k tomu že jsem si byl naprosto jistý že byla dobře seřízená začal jsem tušit kde je problém. Shodil jsem kryt spojky a přítlačnou desku byl jsem doma spojka nefungovala motor pořád v přímém záběru - problém v ložisku. Patřičně vytočen jsem doma spojku rozlisoval očistil kuličky od maziva a nestačil se divit. Netuším jestli tam soudruh už takové kuličky dal nebo je tam nasilu nalisoval ale když jim část chybí je logické že se to časem kousne otázkou je kdy. Prý prověřený výrobce :-) No reklamovat to nebudu po výměně motor šlape jak hodiny stejně by mi řekli že jsem do té spojky neměl lézt . Fakt lituji chudáky kteří tohle koupí v dobré víře a nemají zkušenosti ani vybavení pokud se jim dostane takový kus jako mně . Další problémy byly celkem úsměvné - namontované hrdlo nebylo dotažené , šrouby dorvané na krev no asi jim došly kratší šrouby nebo udělali kratší závity do válce :-) palivový filtr od začátku teče :-) no a jako perlička výfuk nepasuje do rámu - v rámu kde byl v pohodě sunway , fire horse i skyhawk - zřejmě to soudruzi svařují podle toho jak se vyspí :-)


Crepp
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp 2019 17:44:30

Re: Spojka

Příspěvek od Crepp »

Ahoj, o ktere lozisko se jedna? Je to to okruzni lozisko zalisovane v lamele spojky?


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Spojka

Příspěvek od koblizek »

Ano přesně o tohle ložisko jde . Poškozené kuličky už při montáži ve fabrice. Umělci :-)


stunik
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29. srp 2019 12:59:31

Re: Spojka

Příspěvek od stunik »

Ahoj chlapi, využiji založené téma. Kluk ztratil pružinku páčky spojky (aretaci), musím kupovat celou páčku? Nevíte jak ji udělat? Jak je přidělaná? Ten kolík máme.


Jan
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě 2019 20:24:38

Re: Spojka

Příspěvek od Jan »

Stunik pokud víš jak vypadá originální aretační pružina tak najdi doma nebo vezmi páčku do servisu s kolama.Určitě by mohli mít náhradní pružinu.


Odpovědět