Rozlámaný pístní čep Skyhawk 80 - koupě zajíce v pytli - rozsah oprav?

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Rozlámaný pístní čep Skyhawk 80 - koupě zajíce v pytli - rozsah oprav?

Příspěvek od RBMK »

Ahoj, koupil jsem skyhawk "80ccm" 70ccm GT5A-SR za 3k, prý s nutností výměny spojky, přebírala to ženská když jsem nebyl doma, a když jsem to otevřel, tak jsem se nestačil divit.Pístní čep na dvě půlky, uložení čepu v pístu zespoda vylomené, v ložisku chybí jedna jehlička, půlku jsem našel.Obrázek
Klikou se otáčet dá, válec vypadá extrémně oježděný, ale nemá žádné hluboké rejhy. Klika se točí, ale kdo ví, jak na tom jsou ložiska a ojnice (hlavně horní oko), vizuelně OK.

Jak se tohle může povést takle zmasakrovat a kolik si mám říct slevu? Buď je férovej nebo mě pošle do hajzlu :x
Kde nejlevnějc sehnat do začátku válec, píst, čep, a nějaký pořádný horní ojniční ložisko? E-darky mají úzké jehlové, široké jehlové a bronzové. Je čep skyhawka a firehorse stejný průměr? délka sedí, dá se ušetřit. a píst je záměnný pro 80ccm?

Na tom motoru je funkční zapalování, kartery vypadaj OK, votuzenej tlumič by mohl přidat pár křečků a karbec s červeným krytem taky, že bych to přeházel na druhej motor (nějakej noname, asi firehorse), co jsem koupil v Berouně taky za 3k a ten chodí OK.


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: Rozlámaný pístní čep Skyhawk 80 - koupě zajíce v pytli - rozsah oprav?

Příspěvek od koblizek »

Kupovat jetý motor v bůh ví jakém stavu , kdo ví od koho nemluvě jak se k tomu motoru choval je hodně slušně čirý nerozum . Chtělo se mi napsat že teď už to víš , ale pak dále čtu že si koupil jiný taky použitý - komu není rady tomu není pomoci . Nový skyhavk na edárcích je za 4 790,- to ti ta "úspora 1790 kč" stála za to . Jestli to chceš spravovat tak se nejdříve podívej kolik stojí díly jestli ti to stojí vůbec za to . Osobně bych ten motor vrátil (otřískal to majiteli o hlavu) a požadoval peníze zpět . Pro příště bych se takovému risku vyhnul . Ps zapalování z toho motoru do firehorse nedáš bez drastických úprav ty kartry nejsou stejné .


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozlámaný pístní čep Skyhawk 80 - koupě zajíce v pytli - rozsah oprav?

Příspěvek od Madhu »

Zničit se dá všechno, ale prodat něco v tomto stavu za 3000 s poznámkou nutnosti výměny spojky je opravdu povedená taškařice. Nevěřím že by o těch věcech co popisuješ prodávající nevěděl.
Pokud můžeš vrať mu to zpátky.
V tomto případě nemá vůbec cenu diskutovat co se jak dá opravit, co lze čím nahradit a pod.
Madhu


RBMK
Příspěvky: 90
Registrován: pon 11. zář 2017 13:49:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozlámaný pístní čep Skyhawk 80 - koupě zajíce v pytli - rozsah oprav?

Příspěvek od RBMK »

Už pak nekomunikoval. Koupil jsem na ebay běžný píst s nižší polohou díry (ten s vyšší nepasoval, i když psali skyhawk), pak čep, segrovky, jehlové ložisko a počkal na poštu. Smontoval jsem to a ten motor jede jak pila, oproti noname křápu se svislou svíčkou je to extrémní rozdíl. ty 2kW bych mu věřil, i víc. Jediná dodatečná úprava - zbroušení výfukového těsnění a hrdla, aby pasovalo na kanál bez hrany nebo zůžení a doseřízení karburátoru na 1mm hladiny nad zamáčknutým plovákem.

Motor jede, případ uzavřen.


Odpovědět