problem se spojkou

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
rozekrozkovic

problem se spojkou

Příspěvek od rozekrozkovic »

Zdravím všechny mam motor skyhawk a mam dalsi problem zacalo mi něco hučet v motoru tk jsem skontroloval pist ten byl v pořadku tk jsem jezdil dal ted kdyz zmacknu spojku tak se nic nedeje skusil jsem dotahnout lanko a nic spojka furt zabira tkze nemuzu pri zmačkle spojce slapat na kole aniž by motor nejel.Nevite jak opravit ? předem diiik


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: problem se spojkou

Příspěvek od petr2M »

Pokud jsi neutáhnul lanko spojky dostatečně, budeš to muset rozebrat...:-)
Zatím sundej kryt spojky a podívej se jestli se to tam při zmáčknutí páčky hýbe.
Mělo by stačit povolit těch pět šroubů na krytu .
Pokud se nic nehýbe napíšeš tady a snad ti někdo poradí dále...:-)


rozekrozkovic

Re: problem se spojkou

Příspěvek od rozekrozkovic »

no tak jsem to sundal skusil zmačknout a nic se nedeje ani nehybe :|


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: problem se spojkou

Příspěvek od petr2M »

Pokud se to nehýbe při zmáčknutí páčky, a pokud to nejde ani když dotlačíš nadoraz rukou páku spojky na motoru, je problém s ovládáním spojky z druhé strany.
Na páce spojky (na motoru) je tyčka s excentrem . Excentr posouvá přes tyčinku, kuličku a další mechaniku spojku na druhé straně motoru.
Takže sundat i druhou stranu a podívat se na stav tyčky s excentrem, tyčinky a kuličky.
Ještě se mohla protočit páka spojky vůči tyčce s excentrem
Pokud tam nenajdeš problém, tak už nic jiného nevymyslím.... tož hodně štěstí.


koblizek
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 10. črc 2014 14:16:17

Re: problem se spojkou

Příspěvek od koblizek »

Stejný "problém" jsem měl na skyhawku . Stačil letmý pohled abych zjistil že mi z krytu řetězového kolečka vypadly 2 šrouby , drželo to jen za ten nejdelší a tím to nevypínalo :-) Sranda byla že to byl ještě nezajetý motor a ty šrouby jsem nikdy nepovoloval (prý jdou špatně odšroubovat :-) ) Tím samozřejmě netvrdím že stejnou "závadu" má i rozekrozkovic.


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: problem se spojkou

Příspěvek od petr2M »

To víš, že tam bude nějaká podobná sranda, ale už se nebude bát rozebrat motor a bude vědět co pod kterým krytem je a jak se to má hýbat ... a máme dalšího technika...:-)


rozekrozkovic

Re: problem se spojkou

Příspěvek od rozekrozkovic »

JJ hoši tkže je zavada v tom železe co je v krytu a po zmačknutí ma tlačit na valeček jenomže netlačí protože je komplet vydřený a hledam to všude možně v nahradních dilech a ještě sem to nenašel.


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: problem se spojkou

Příspěvek od petr2M »

Tak... poruchu jsi našel....
Udělal jsi něco pro to, aby se neopakovala???
Pan konstruktér to zajisté vymyslel dobře.. dělníci v továrně podle předepsaných postupů složili... ale někde se stala chyba a součástka nevydržela.
Tak až to budeš skládat, kulička, váleček, tyčka s excentrem, kryt .... nešetři vazelínou.
Dle mého se chytal váleček o stěnu hřídele ???
- zkontroluj třecí plochy jestli někde něco nedře i váleček by měl mít co nejhladší čela.


Rozek rozkovic

Re: problem se spojkou

Příspěvek od Rozek rozkovic »

Jj dik vsem za rady a byl tam pokazeny ten excentr a je to kvuli tomu ze sem uz druhy majtel a ma to najezdeno uz hodneee mooc km jinak budu kupovat novy motor a videl bych to ze koupim ten skyhawk


verona1
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30. srp 2017 21:38:35

Re: problem se spojkou

Příspěvek od verona1 »

:?: Provedl jsem montáž dle přiloženého uživatelského manuálu montáž a údržba / 1, Spojka sejměte pravý boční kryt pastorku řetězu
/ 2. Rozpojte řetez a zavedte do řetezového kolečka na požadovanou délku a znovu spojte
/ 3, pootočte pastorkem a zavedte řetěz
/ 4 napněte řetěz napinákem a namontujte kryt řetězu
/ 5 pravý boční kryt pastorku řetězu vracen na místo
Vše provedeno dle manuálu
PROBLÉM "
Při zmačknutí spojky ma určitý odpor vůči té suché lamelové spojce nejde pootočit se zadním kolem se zmačknutou spojkou ,a když zmačknu spojku a skusim protočit zadní kolo bedajlema tak to nejde nechci to rvát násilím aby se s tím něco nestalo natož do toho nějak zasahovat co mám s tím dělat a to mám vše už namontované na kole, lanko bohdenu mám správně dané taky :?: :?: :?: :?: :?: :?:


petr2M
Příspěvky: 117
Registrován: stř 26. lis 2014 11:41:40
Fotky: http://petr2m.rajce.idnes.cz/

Re: problem se spojkou

Příspěvek od petr2M »

Hledej, kde to drží. Pohni řetězem, zjisti, kam až se to hýbe. Tam hledej problém.
Sundej kryt spojky a podívej se jestli se při zmáčknutí páčky dostatečně pohnou lamely od sebe. Jestli se to vůbec pohne pokud na druhé straně pohneš řetězem.... zkusil jsi dotlačit páku spojky na motoru do krajní polohy? Nevypadla ti při montáži z spojky kulička? Nemáš "sklad na řetězu" u pastorku v motoru.?


Odpovědět