netaha do kopca

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Lukas
Příspěvky: 13
Registrován: ned 14. čer 2015 19:22:38

netaha do kopca

Příspěvek od Lukas »

Caute mam novy fire horse 80ccm po zabehu po rovine ide ako besny no do kopca straca uplne tah vsetko skontrolovane dotiahnute nema falosny vzduch kde este moze byt chyba dik za radu. Lukas


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: netaha do kopca

Příspěvek od j-z »

Kolik jede po rovine a s jakou rozetou? Nema tah nebo se dusi? O jakem kopci mluvime (%)?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Lukas
Příspěvky: 13
Registrován: ned 14. čer 2015 19:22:38

Re: netaha do kopca

Příspěvek od Lukas »

uz maly kopec nechce tahat dusi ho aj rozjazd je velmi zly skoro ziadny treba riadne slapat


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: netaha do kopca

Příspěvek od j-z »

Testovat!
Ucpaný výfuk (vyčistit), palivová cesta (profouknut), karburátor (rozebrat). Jaká je svíčka (mastná, mokrá, černá)? Jiskra dobrá (modrá)? Pokud lze nahradit komponenty jinými, vyzkoušet. Sundat hlavu a kouknout na stav kroužků, válce, pístu.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Lukas
Příspěvky: 13
Registrován: ned 14. čer 2015 19:22:38

Re: netaha do kopca

Příspěvek od Lukas »

piestne kruky som dal uplne nove stale ide rovnako dnes skusim vymenit karburator no velku sancu tomu nedavam vycistim aj vyfuk


Návštěvník

Re: netaha do kopca

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj, tak pokud čtu dobře , jak píšeš po rovině ti to lítá jako ohnivý oř, tak to podle mě nebude žádná závada.
To že se dusí do kopce nemusí hned znamenat závadu, prostě ten motor na celo množinu vlivů nemá výkon.
I když máš 80ccm je to konstrukčně pořád jen 50ka, které více žere o to rychleji ztrácí výkon při zátěži. Někdy míň je víc a u těchto motorů je nejlepší volba 48ccm. Protože byl motor konstruován právě na tuto kubatůru.

1) Jaké kolo a kolik váží i s motorem
2) Kolik vážíš ty
3) Jaké máš ráfky a plášťě 24" / 26" / 28"
4) Jaké kopce vyjiždíš á 15°/ 20° nad 30°
5) Jakou máš rozetu (počet zubů) - u 80ky bych dal hned 52 ne li 58 zubů, abych právě motoru ulehčil
6) Jaký olej a v jakém poměru jezdíš

Každý bod v této skupině ovlivní chod motoru aniž by si hned musel řešit něco co tu někteří řeší! Oni to tu řeší až když opravdu výkon ztratili, to je jednoduchá rovnice.

Já vážím 71kg | kolega váží 87kg stejný kopec od 20° až 35° stupňů jezdím bez příšlapu, kolega na tom samém kole, ten samí kopec musí občas přidupat a ke konci kopce á 35° 200m dupe stále jinak motor udusí, prostě se dostane pod rychlost 12km v hod. a šmitec :-)

ps: KOLIK SI NA TY PÍSTNÍ KROUŽKY NALÍTAL, ŽE JSI JE VYMĚNIL, NEBO MĚŘIL JSI KOMPRESI A ON SE TI NĚKDE ZTRATIL TLAK?


Lukas
Příspěvky: 13
Registrován: ned 14. čer 2015 19:22:38

Re: netaha do kopca

Příspěvek od Lukas »

toto je moja uz 4 osemdesiatka ani z jednou som nemal taky problem, bike z motorom ma do 25kg kolesa 26 ja mam 79kg rozeta 44 zubov uz mi tazko staruje ani po rovine sa nechce rozbehnut olej still kvalitny kruzky stare boli dobre dal som nove no nic sa nezmenilo karbac som dal tiez druhy
od nove isiel ako sip do 60km/h teraz ani 25 nevytlaci


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: netaha do kopca

Příspěvek od j-z »

A jaka je jiskra? Mas jinou civku a svicku na vyzkouseni? Co znamena netahne? Vynechava motor?


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Lukas
Příspěvky: 13
Registrován: ned 14. čer 2015 19:22:38

Re: netaha do kopca

Příspěvek od Lukas »

sviecka sa mi vidi dobra iskra dal som tiez novu ale cierna je riadne cistil som ju nepomohlo a nema silu ani rozbehnut motor ked je na volnobehu tak ide normalne do otacok akonahle nasadnem tak nerozbehne a ide max do 25km/h


Sepp
Příspěvky: 6
Registrován: sob 12. črc 2014 12:00:13

Re: netaha do kopca

Příspěvek od Sepp »

Tak jak popisujes ze je stale cerna svicka hledal bych problem v sani, krbci a vyfuku, nebo mas nahodou podfouknute tesneni pod valcem hlavy! Nekdy to neni videt, ale dela to paseku presne jak popisujes. Pokud si sundaval hlavu valce, nebo valec, tak je problem 99% jasne pod valcem. Tesneni se pri povoleni narusi a uz neni boha, ktery by ho utesnil :-) Ja ho delam sam z hrubsiho papiru namocenem v oleji. Uplne nejlepsi tesneni je z pijaku (Savy papir).


Honza 170
Příspěvky: 8
Registrován: ned 11. pro 2016 2:50:11

Re: netaha do kopca

Příspěvek od Honza 170 »

Ahoj vám všem )) mám motor 48, najeto 15 tis km, druhý motor 80 ku a na ni 3 tis km. U 48 jsem měl ten samí problém. Závada byla simerynkrm na klice, přisával si vzduch ke klice a v tahu neměl pomalu žádný výkon. A druhým problémem byla indukční cívka, po výměně simerynkú na klice a této indukčky motor začal běhat a v kppci táhnout jak má. Doporučuju sebou vozit komplet zapalování, stalo se mě že mě odešla cívka u rotoru a záchrana byla rezervní sebou. Stalo se to pouze jednou u té 48 ky, u 80 ky zatím cívka neodešla. Prostě je dobrý vozit sebou.


Pm1251

Re: netaha do kopca

Příspěvek od Pm1251 »

Ahoj.tak mám ten samý problém. Koupil jsem 80-ku jezdila super .pak se , nejdříve pomalu a pak rychleji a rychleji ztrácet výkon. . Vyměnil jsem co se dalo a problém zůstal. Dal jsem nové, magneto,cívku,karbec,válec,píst kroužky ,svíčku ,když něco dělám tak pokaždé nové těsnění. Ale už fakt nevím. Kolo nemá tah. Na rovince se rozjede ale sebemenší stoupání a začne zpomalovat a dusit se. Nevíte nekdo co stím?


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: netaha do kopca

Příspěvek od j-z »

A palivový filtr je na tom jak? Ten papír se drolí a ucpe hadičku.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
ZSG
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15. úno 2023 7:46:18

Re: netaha do kopca

Příspěvek od ZSG »

Ahoj mám ten samý problém ale je to úplně nový motor vše jsem dělal podle video návodu ale nějak to nejede na rovince se po čase rozjede ale do kopce ani boha


Odpovědět