Řetěz

Diskuze nad technickými problémy

Moderátoři: j-z, Velkocus

Odpovědět
Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Řetěz

Příspěvek od Honza »

...tak jsem při jízdě rozstřelil spojku řetězu. Došlapal jsem, nicméně následně zjistil, že moje standartní cyklo nýtovačka je na 1/2*3/16 .malá :cry: Nemáte někdo tip na nějakou, kterou se to dá zvládnout?


priper

Re: Řetěz

Příspěvek od priper »

použvej google.Je to tahle používám ji a funguje.http://www.motops.cz/roznytovacka---roz ... ni-retezu/


Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: Řetěz

Příspěvek od Honza »

Tak jinak, kleštěmi roznýtuju, ale nesnýtuju. To mi nepomůže :evil:


Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: Řetěz

Příspěvek od Honza »

Vyřešeno od lesa, český řetěz ČZ 1/2x3/16 se mi do nýtovačky vejde :-)


priper

Re: Řetěz

Příspěvek od priper »

a jak jsi to znýtoval aby se třeba ten nyt nevyvlíkl ven.Což se mi stalo u tohoto řetězu


Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: Řetěz

Příspěvek od Honza »

Jen protlačil, dělám to tak na kolech už 20 let a zatím bez potíží...


priper
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 27. říj 2016 0:22:24

Re: Řetěz

Příspěvek od priper »

jen protlačil a pak jen natlačil zpět


Gazelle free
Příspěvky: 51
Registrován: úte 31. led 2017 21:29:38

Re: Řetěz

Příspěvek od Gazelle free »

zdrav motokolari,mam problem s retezem na motoru,a s napinaci kladkou.porad to preskacuje a nebo to lupe zadni rozeta je upevnena pres spice akorat jsem musel upravit jiny rozmer diky zadnimu naboji nexus 7 .Zda je problem tim ze mam starsi rozetu a nebo ne...jinak m pouzity retez ze sady a napinak jsem upravil s pruzinou...A zadni nastavba ramu uchyceni tak ze od naboje ke stredu naboje se uzuje se mam 28 kola.Napinaci kladka je dost na tesno kolem spic.Jsem z toho zoufali.Mate nekdo zkusenost podobnym problem....zkusim hodit fotky do galerie.....pokud to zvladnu...


Gazelle free
Příspěvky: 51
Registrován: úte 31. led 2017 21:29:38

Re: Řetěz

Příspěvek od Gazelle free »

kluci,je to blba otazka? Ta rozeta ma prolis ja ho mam dovnitr naboje muze to zpusobit to ze ten retez preskoci vzdy na spodni strane rozety a tlaci se do vypletu...


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Řetěz

Příspěvek od j-z »

Gazelle free píše: pát 28. dub 2017 15:36:58 kluci,je to blba otazka? Ta rozeta ma prolis ja ho mam dovnitr naboje muze to zpusobit to ze ten retez preskoci vzdy na spodni strane rozety a tlaci se do vypletu...
Dej video.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Uživatelský avatar
nulrum
Příspěvky: 109
Registrován: ned 23. říj 2016 0:51:51

Re: Řetěz

Příspěvek od nulrum »

Kdyz je tu psano o rozete a retezu, rad bych se poptal na to jesli kdyz pouziju rozetu misto kotoucovy brzdy musi byt ta rozeta jina??
Protoze uz z principu je jasne, ze pokud ji namontuju na draty tak je uplne jinde nez kdyz ji prisroubuju na ten sestidirovej drzak pro kotouc brzdy. Cca 3-5 cm rozdil. Jak jste to kdo resil?


Gazelle free
Příspěvky: 51
Registrován: úte 31. led 2017 21:29:38

Re: Řetěz

Příspěvek od Gazelle free »

kluci,co mam delat ze pres napinak na retez.vrchni cast retezu je volna a spodni cast je napnutem stavu.a kdyz pootocim kolem tak je to opacne retezem.Nemate nejakou zkusenost co s tim...mam strach abych to nejak nerozbil zadni kolo.


Petrvaluch
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 20. dub 2017 9:15:25

Re: Řetěz

Příspěvek od Petrvaluch »

Taky jsem to našrouboval na ten držek na kotoučovku a super diry jsem provrtal podle brzdy
Taky jsem to našrouboval na ten držek na kotoučovku a super diry jsem provrtal podle brzdy
Taky jsem to našrouboval na ten držek na kotoučovku a super diry jsem provrtal podle brzdy
Taky jsem to našrouboval na ten držek na kotoučovku a super diry jsem provrtal podle brzdy
nulrum píše: sob 29. dub 2017 21:20:05 Kdyz je tu psano o rozete a retezu, rad bych se poptal na to jesli kdyz pouziju rozetu misto kotoucovy brzdy musi byt ta rozeta jina??
Protoze uz z principu je jasne, ze pokud ji namontuju na draty tak je uplne jinde nez kdyz ji prisroubuju na ten sestidirovej drzak pro kotouc brzdy. Cca 3-5 cm rozdil. Jak jste to kdo resil?


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Řetěz

Příspěvek od j-z »

:-)
Obě řetězová kola musí být v zákrytu tak, aby se řetěz nelámal při cestě mezi nimi. Ověř alespoň pohledem. Při otáčení by to mělo jít plynule.
Řetěz nepřepínat, při chodu motoru je volná strana logicky dole, kde je napínák, resp. při 'couvání' bude nahoře.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Honza
Příspěvky: 116
Registrován: sob 15. říj 2016 20:15:53

Re: Řetěz

Příspěvek od Honza »

Gazelle free píše: pát 28. dub 2017 15:36:58 kluci,je to blba otazka? Ta rozeta ma prolis ja ho mam dovnitr naboje muze to zpusobit to ze ten retez preskoci vzdy na spodni strane rozety a tlaci se do vypletu...
no, tak tu rozetu namontuj obráceně :idea:


Tomáš-Vestec

Re: Řetěz

Příspěvek od Tomáš-Vestec »

Ahoj jsem tu nový ledasco jsem si už přečetl ale, chci se zeptat na řetěz ze sady co je dodávaný s motorem. Ujedu pár Km a pořád jenom dotahuji řetěz pořád se vytahuje a to jsem ho namazal, je to tím že je to aušus?


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Řetěz

Příspěvek od j-z »

Každej novej se zprvu vytahuje víc, ten ČZ ale o dost míň.


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Řetěz

Příspěvek od Šmoček »

Mám dotaz chtěl bych koupit ČZ řetěz a bude pasovat mám Sunway 80ku a z babety nepasuje:-( děkuji za info.Pokud ano tak bych koupil na e dárky ten lehčí;-)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Řetěz

Příspěvek od j-z »

Doporučuji proměřit ten původní a výsledky porovnat s odkazem zde: viewtopic.php?f=29&t=134&p=2624&hilit=mofa#p2624


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Řetěz

Příspěvek od Šmoček »

Díky no mělo by to pasovat;-)


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetěz

Příspěvek od Madhu »

Jak píše j-z.
"Obě řetězová kola musí být v zákrytu tak, aby se řetěz nelámal při cestě mezi nimi. Ověř alespoň pohledem. Při otáčení by to mělo jít plynule.
Řetěz nepřepínat, při chodu motoru je volná strana logicky dole, kde je napínák, resp. při 'couvání' bude nahoře."
Ten Velo je užší, tak že bude větší problém seřídit aby byla ta řetězová kola v zákrytu. Je ale lehčí, což pocítíš při šlapání. MOFA je širší, ale také daleko těžší, je to klasický motocyklový řetěz.
M


Šmoček
Příspěvky: 41
Registrován: pát 02. úno 2018 20:20:57

Re: Řetěz

Příspěvek od Šmoček »

Objednal jsem na e dárky ten lehčí už dělám spešl napínák s větší a hlubší (řemeničkou) s dvouma ložiskama.Držák jsem nahřál autogenem a trošku pootočil aby rybička na spojce nepřeskakovala a nelámal se řetěz;-)Foto pak pošlu... ;)


Odpovědět