Cívka

Elektroporadna

Moderátor: j-z

Odpovědět
pukasinek
Příspěvky: 34
Registrován: úte 21. úno 2017 19:05:43

Re: Cívka

Příspěvek od pukasinek »

Ahoj, řeším problém s jiskrou. Zničeho nic přestala svíčka házet. Zkoušel sem i druhou CDI + cívku, ale nic. Zeptám se na ten drátek co je chycen očkem k cívce, já ho tam nemám, a mám místo bílého drátu rovnou spojený spoj. Jak tu je někde vidět na fotce už. Nějaká rada ? Dík


Uživatelský avatar
Madhu
Příspěvky: 342
Registrován: pát 01. srp 2014 13:37:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Cívka

Příspěvek od Madhu »

Máš dvě sady cívka magneta (stator v motoru) + CDI (černá krabička s kabelem ke svíčce)? Nebo jak tomu rozumět?
Zkoušel jsi je i navzájem prohazovat?
Madhu


ervin
Příspěvky: 4
Registrován: pát 04. čer 2021 16:15:01

Re: Cívka

Příspěvek od ervin »

Jsem si koupil nový motor firestorm 100cc(yd 100) za 2700kč ,samotný motor protože mám vše z padesátkové sady ale z motoru jsou tři vodiče .Černý ( kostra)červený (místo modrého) a bílý ( osvětlení) jenže moje padesátka má jen modrý a černý . na webu psal k motoru prodejce že je to 12 voltové.Můžu to zapojit k cd jednotce ?červený místo modrého? jednotky cd s černým a červeným vodičem mají větší vynutí a dávaj větší jiskru. jenže já mám tří vodiče a nenašel jsem schéma .originální cd jednotky k yd 100cc mají červený a černý vodič a také červený vysokonapětový kabel ke svíčce. musík koupit je originál k tomuto a nebo stačí původní 6volt?,,,,


Nymburský prskolet
Příspěvky: 6
Registrován: pon 05. říj 2020 11:18:06

Re: Cívka

Příspěvek od Nymburský prskolet »

Zdravím, ten bílý drát je připájen na stejný konec cívky jako modrý, já svůj odřízl, ničemu to nevadí


trutnovák
Příspěvky: 5
Registrován: pon 20. úno 2017 10:55:24

Re: Cívka

Příspěvek od trutnovák »

Vážení dostal se mi do rukou zubožený stav motokola, ten dobrák jezdil bez výfuku, protože mu upadl a následně to přestalo dávat jiskru. No prostě P_ _ _ e Výfuk je třeba každopádně kotvit, nějak a někam. Určitě ho nenechávejte jenom chycený za válec 2 x M6 Ale o tom tady není řeč. A teď k zapalování. To jsem se rozhodl nahradit celé. Šel jsem na jistotu zakoupením celé sady Super Charge CDI Power Spark Combo
Cena dnes 11.6.2023 790,- Kč Potřebujete získat opravdu silnou jiskru na kontaktech vaší zapalovací svíčky. Tato CDI jednotka v kombinaci s novou budící cívkou magnetoelektrického zapalování splňuje přesně tyto požadavky. To říká prodejce a já mohu jenom potvrdit a doporučit. Motor šlape jako za mlada, ve všech otáčkách. Šlo o motor 80ccm. Takže za mne pochvala, už při prošlápnutí na prázdno na vymontované svíčce nádherná jiskra i při větší mezeře kontaktů na svíčce. Takže jednoznačně jsem spokojen. Toto zapalování jsem zakoupil na
e-dárky.eu Došlo hned druhý den po objednání , nou problém. Dokonce cívka na magnetu má dvě vinutí. Druhá cívka může napájet osvětlení, ale to jsem nezapojoval. No a teď negativa jelikož se jedná podle mne o zapalovací soustavu určenou asi hlavně pro sekačky a jiné stroje tak cívky nemají uchycení k rámu kola. Takže jsem to řešil jednoduše zdrhovací elektropáskou Žádná krása ale i to by se dalo vyřešit lepší.Např výrobou třmenu z kovu či plastu. Závěr. jsem spokojen. Ještě se pokusím připojit foto náhledy Trutnovák
Tak bohužel ho tam nemohu dostat.


trutnovák
Příspěvky: 5
Registrován: pon 20. úno 2017 10:55:24

Re: Cívka

Příspěvek od trutnovák »

Foto se mi podařilo nahrát do složky galerie pod trutnovák s textem náhled k problému cívka ze dne 11.6.2023 Super Charge CDI Power Spark Combo Tak se na to mrkněte tam Trutnovák


sbsfylyp
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 07. bře 2024 12:02:12

Re: Cívka

Příspěvek od sbsfylyp »

zdravim chlapi. mam motor phantom 85 a po G.O motor nechce naskocit teda vobec nedava iskru. skusal som snad 3 cdi moduly a stale nic. magneto dava cca 18-21v. netusite kde je problem? diky. motor pred g.o startoval ako hodinky.


Odpovědět