Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Elektroporadna

Moderátor: j-z

Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Don.Morcak »

Máš pravdu, nebudeme to řešit. Až něco zprovozním tak dám foto.


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Don.Morcak »

takže nejmenší agragát na mopeda, či skůtra rotor + stator + stabilizace skoro 2 kila
takže to je pasé


Bruca
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17. srp 2016 9:22:46

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Bruca »

Zdravím,
ať se tu netrápíte zbytečně dlouho, hodím odkaz na Morčákovo "všechno vím, všechno znám" na nakole.cz:
http://www.nakole.cz/diskuse/21116-naho ... torem.html
http://www.nakole.cz/diskuse/21113-byl- ... zonii.html
http://www.nakole.cz/diskuse/21130-elek ... jezdi.html
http://www.nakole.cz/diskuse/21120-z-ja ... -kole.html

založil těch témat snad 15, poradit si nenechá, stejně nikam nepojede a jen mele pantem.
tož tak. užijte si to tu s ním :-)
Brůča


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Don.Morcak »

Neboj se Brůco, nic nového si nám neřekl. Když už se bavíme o tvém milovaném fóru, kde se v diskuzních popelnicích a žumpách vyžíváš spolu s Hekynenem, Smrťáka, Jindrou a dalšími chytráky, kteří k tématu téměř nic neví ale na všechno musí neustále odpovídat hlouposti, provokovat a urážet. Takovým způsobem se diskuze na kole.cz úplně zvrhne a zničí.

Každopádně kdo nechce nic psát, ať nepíše, kdo chce provokovat a psát hovadiny, ať se odebere na výše uvedený servr, kde se může dosytosti realizovat a zvýšit si svoje sebevědomí mezi svými. Tady bych to nechal tak jak to bylo doposud. Vyjma přízpěvků Tora, který se snažil zařadit mezi výše jmenované chytráky, ale naštěstí přestal. Ještě teď se lámeme nad přízpěvky kde radil jak vyřešit nabíjení akumulátoru. Samé blbosti a to samé se dělo na kole.cz. tamjsem dostal během tří minut deset přízpěvků do vlákna a pár chaotických odkazů z googla, jak vyřešit převodovku, přestože jsem dva dny před tím popsal proč to tak nejde. A to byly ty duchaplnější přízpěvky.

Toto fórum má oproti nakole.cz úplně jinou úrověň a nevyskytují se zde spameři a blábolové jako jinde a to je dobře :-) Takže doufám Brůco, že sem nepřitáhneš svoje méněcenné kámoše a zůstanete tam, kde jste. Tam se všichni máte rádi a kdo neblábolí s vámi je nepřítel. Takže tam vydržte až do smrti :lol:


Bruca
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17. srp 2016 9:22:46

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Bruca »

samozřejmě, každý kdo se ti snaží poradit, a že jich tam opravdu ze začátku bylo, a přitom nesouhlasí s tvými "skvělými" nápady, je hlupák. na konkrétní otázky jsi odpověď nedával, jen jsi se vždycky začal čertit. pak se nediv, že tě všichni poslali do prd.le :-D


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Don.Morcak »

Bruco, to, že tě motorová kola nezajimají a jsi jejich odpůrcem vímě již delší dobu. To že si se zaregistroval před chvíli jen kvůli tomu, aby si sem přišel dělat dusno víme také. Jenže tady se diskutuje trochu jiným způsobem, tady nejsi ve spamerské popelnici a proto se také tak chovej. Jestli máš proti mě nějaké osobní výhrady, pošli SZ, tam se můžeš vyjádřit jako ostatní. Prostě neobtěžuj svými výlevy a sprostým chováním ostatní, kteří na takové způsoby nejsou zvědaví.

Problém byl jinde. Já jsem se na začátku zeptal na pár věcí, které se těm nejchytřejším zdály jako nereálné a okamžitě se do mě začali navážet, vysmívat se a urážet. Kdo četl založená témata od začátku a tak ví, že to vše bylo položeno korektně a vážně. To že jste z toho během chvilky udělali cirkus, není můj problém a moje vina, ale pouze vaše.

Na zahraničních fórech jsem nikdy nic podobného nezažil. Ten kdo tam nebyl mlčí, kdo tomu nerozumí neradí, případně jen vysloví svoje pochybnosti, ale nikdo se nikomu nevysmívá a neuráží, což je na českých fórech zcela normální. Za to, že se místní velcí cestovatelé nafoukli, když jsem napsal projížďka do austrálie, namísto drsná a nebezpečná expedice a vysvětlil, že jediné drsné co na tom je je cena, tak za to nemůžu já, ale jejich ješitnost.

Na téma poruchovosti motoru a převodovky jsme vedli také téma, než bylo během chvíle zničeno idioty, kteří tomu vůbec nerozumí, ale musí do všeho blbě mluvit. No a aby někdo chtěl pochopit proč tam pojedete na kole s motorem a ne jen na kole, bylo již nad rámec chápání místního osazenstva.

Šokem pro místní chytráky byla změna plánu, protože jsem se dozvěděl o změnách v australské legislativě týkající se motorových pohonů, na Jižní Ameriku. To již nikdo z nich nerozdýchal, propadli amoku a začali se chovat jako pomatení. Kdo se na to dívá s nadhledem a přečte si sprosté výkřiky místních odborníků a "vážených" přizpěvatelů tak pochopí. Kdo se chce pošklebovat, tak se pošklebuje. Mně je to úplně jedno. Jediné co je jisté, že nikdo z těch křiklounu v Jižní Americe nebyl a ani o ní nic reálného neví.

To že si Jindra díky své vlastní hlouposti naběhl a utratil nemalé peníze za nepromyšlený pohon elektrokola ho neopravňuje k tomu, aby mohl všechno na podobné téma automaticky zavrhovat a spolu s ostatními tvrdit, že pohon veze sám sebe. To je přeci nesmysl. Stačilo místo generátoru na 220 a nabíječek vzít generátor přímo na 36V nebo 487 a mohl pohodlně a v klidu přímo bez nabíječky pouze s omezovači nabíjet za jízdy a nemusel ssebou vláčet baterie a nabíječky navíc. Když jsem na to napsal jednoduché řešení, opět jsem byl napaden jaký jsem hlupák a pod.

Když mě takoví chytráci a spameři jako ty Bruco, posílají někam, tak se jen směju a když vidím, že to s ními nemá cenu, tak jdu pryč. Škoda jen, že lidé, kteří to sledovali, zajímalo je to a vedli se mnou soukromou konverzaci budou mít smůlu kvůli takovým jako jsi ty Bruco. Ale to ti může být jedno. Hlavně že se pobavíš a dokážeš si, jaký jsi borec.

Na motokolaře jsem přišel pro rady a zkonzultovat svoje nápady a řešení, abych se vyvaroval chyb, kterých se dopouští právě ti, kteří si jsou moc jistí a nemají zkušenosti. Také jsem chtěl probrat různé záludnosti a slepé uličky, kterých si na začátku stavitel stroje není vůbec vědom. To že se situace neustále mění je při vývoji normální. A díky tomu se eliminují nesmyslné chyby a postupy, které jinak zbytečně navyšují cenu a dochází díky nim ze zbytečným časovým ztrátám. O nefunkčním zařízení během cesty mimo EU, kde se plno věcí těžko shání, ani nemluvím.

Jestliže někoho obtěžují moje přízpěvky svojí složitostí, či jednoduchostí a nechce se konstruktivně vyjadřovat, tak ať je ignoruje. Je to nejjednodušší způsob jak si ušetřit zbytečnou námahu s nikam nevedoucím dohadováním.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Tor nepřestal. Jenom se se nechce zabývat fantasmagorickými nápady, ale
realitou.A tenhle WEB je nekomerční.Jinak je ale vše za prachy .I nápady a
realizace.Prodejců je dost.No a mluvíš si nějak sám pro sebe,nikoho to tady
prostě nezajímá.Jsou to ptákoviny.Tor. :lol:


Bruca
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17. srp 2016 9:22:46

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Bruca »

Don.Morcak - ještě stále se svou schýzou nic neděláš? že o sobě všude mluvíš jako o "my" :-D

zajímalo by mě, jak jsi přišel na to, že mě motokola nezajímají a že jsem jejich odpůrcem.
k té "projížďce" vs "drsné expedici" - to, na co se ti snažili poukázat, je, že tak jaksi nemáš zkušenosti s takovými výlety, že nemáš otestovaný stroj, na kterém chceš na takovou cestu vyjet, a že do toho se svou znalostí všeho od zdravovědy, jazyků, fotografování, blablabla, klidně zveš někoho dalšího.

hlavně, že to máš dobře vymyšlené a prakticky už zkonstruované, počínaje přímým náhonem osmikolečka přes výrobu vlastních převodovek, variátor,... a teď jsme u náhonu předního kola s motorem nahoře? no, hodně štěstí :-))

Tor158 - nevím proč, ale tušil jsem to. proto mu přestali s vážností radit i nakole, a pak už z něj měli jen prdel :-)))


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Bruca píše:Don.Morcak - ještě stále se svou schýzou nic neděláš? že o sobě všude mluvíš jako o "my" :-D

zajímalo by mě, jak jsi přišel na to, že mě motokola nezajímají a že jsem jejich odpůrcem.
k té "projížďce" vs "drsné expedici" - to, na co se ti snažili poukázat, je, že tak jaksi nemáš zkušenosti s takovými výlety, že nemáš otestovaný stroj, na kterém chceš na takovou cestu vyjet, a že do toho se svou znalostí všeho od zdravovědy, jazyků, fotografování, blablabla, klidně zveš někoho dalšího.

hlavně, že to máš dobře vymyšlené a prakticky už zkonstruované, počínaje přímým náhonem osmikolečka přes výrobu vlastních převodovek, variátor,... a teď jsme u náhonu předního kola s motorem nahoře? no, hodně štěstí :-))

Tor158 - nevím proč, ale tušil jsem to. proto mu přestali s vážností radit i nakole, a pak už z něj měli jen prdel :-)))
No právě.Dobře jsi to napsal.Je to přesně tak.Tady jsou celkem šikovní lidi a blbosti je obtěžují.
Natož diletanti a teoretikové.Obtěžují a zasviní WEB svými fantasmagoriemi. :lol:


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Don.Morcak »

Tak si tady pěkně s Torem pokračujte. On Tor je stejný odborník jako ty, tak si budete rozumět.
Vemte jakýkoliv stejnosměrný motorek z nějakého spotřebiče a máte hned hotové nabíjení na motokolo. Spolehlivé a odolné povětrnosti. :-)
A tak to je u vás se vším. Plno "chytrých" a "moudrých" rad, které když někdo odmítne, tak je hned špatný, protože si nenechá "dobře" poradit. Tore, uvědom si, že jako diletant se chováš pouze ty. Viz přízpěvky výše. Snůška obecných plků a mezi tím plno nesmyslů a nejsem jediný, kdo to o tobě ví. jen se k tomu nevyjadřuje, protože mu za to nestojíš.

Bruco, že ty mě náhodou znáš a víš kde jsem všude byl ? Co umím a neumím ? Jsi prostě všeználek a brouk pytlík křížený s jasnovidcem.

A to že přestali jak ty říkáš "radit" :-) Docela vtipná věta. S těch lidí, kdo se snažil poradit mělo kolik benzínový motor s převodovkou na kole kolik lidí ? Třecí váleček nepočítám, ten jsem rovnou zavrhnul.

Nemá to cenu. Jediné čeho se na čehůnských fórech člověk dočká je posměch a sprostého primitivní chování. Což odpovídá úrovni většiny přizpěvatelů a mentalitě vidláků a měšťáků. Protože kdo není velký cestovatel je o to větší závodník...

S těmi, kteří se opravdu snažili poradit a věděli o čem se mluví, jsem vedl soukromé zprávy a řešil i nadále.

Takže můžete dál pokračovat, ale beze mě. Nebudu ztrácet čas s lidmi, kteří se dovedou jen pošklebovat.


wipeout3

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od wipeout3 »

co máš proti válečku :roll: já jsem se k němu zase vrátil protože jsem zjistil že co jsem měl všechno za převody které se dají u nás koupit i ten variátor je prostě shit a na váleček mám najeto 9600km s Hondou GX35 a tedka tam mám 49ccm supeeeeer


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Aby si Morcak nestěžoval ,tady je zapojení dynam -Respektive stejnosměrných motorů.Tor. ;)
Přílohy
Dynama.jpg
Derivační dynamo.jpg
Dynamo princip.jpg
Dynamo s cizím buzením.jpg
Dynamo sériové.jpg


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

No a tady máte sériový motor.Ten je v 90% případů v každém elektrospotřebiči,počínaje
vrtačkou a konče třeba mixerem.Stačí spočítat póly a zapojit jako derivační.No a máte
krásné dynamko.Neni co řešit.Tor. ;)
Přílohy
Sériový motor.jpg


hrabex
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28. úno 2016 0:24:02

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od hrabex »

smysluplné řešení vidím fakt jen buď dynamo v předním náboji /nař. od Shimana/ - malý výkon, ale taky minimální odpor. Pokud bys byl nucen šlapat nohama a ještě to měl přes nějakej převod, který má ztráty třením, a např. těch 20 W výkonu už to bude docela cítit jak to brzdí. Motor z ekola do předního náboje je dobrý nápad, bude ale možná potřeba řešit problém s volnoběžkou, které právě ty 250W motory mívají./mají převod a volnoběžku, ty silnější bývají na tvrdo/.


hrabex
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28. úno 2016 0:24:02

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od hrabex »

a ještě 20W v ledkách? To už je pěkná palba :-)


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Já to samozřejmě dělat nebudu.To Morcak měl takové nápady. :)


Don.Morcak
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 04. srp 2016 2:19:54

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Don.Morcak »

Jasně že to dělat nebudeš. Ty totiž nic neděláš, jen sedíš u počítače a chytračíš a všem se navážíš do vláken a spamuješ. To je tak jediné co umíš opravdu dobře dělat. Škodit a obtěžovat.


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Don.Morcak píše:Jasně že to dělat nebudeš. Ty totiž nic neděláš, jen sedíš u počítače a chytračíš a všem se navážíš do vláken a spamuješ. To je tak jediné co umíš opravdu dobře dělat. Škodit a obtěžovat.
Nebudu to dělat protože to je fantasmagorie, Tvého typu.A takové magorismy čistím z WEBU.Když se
ale objeví odborník tak jsem ochoten s ním diskutovat.Ten kdo tomu nerozumí tak mu poradím.
Ty ale (Zatím) nepatříš nikam.Nerozumíš tomu,nejezdíš a nemáš zkušenosti.To tady každý ví.
Takže se čeká na tu Moldávii!!!!V termínu!!!Jinak neotravuj místní WEB.!! 8-)


Uživatelský avatar
j-z
Administrátor
Příspěvky: 727
Registrován: ned 06. črc 2014 13:47:50
Fotky: http://www.motokolari.cz/app.php/gallery/album/4

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od j-z »

Tak pokud chcete kutit, tady máte 2 návody :-)


j-z (Jiří) | admin@motokolari.cz
Ne všemu rozumím, ale vždy rád poradím
zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od zazvur »

V Číně se dá koupit dynamo 6W i stabilizátor USB. Je pak z něho možný odběr kolem 1A, což stačí na stále zapnutí displeje, GPS a mp3 mobilu a mobil nabít. Nábojové dynamo (3W) používám na trvalé svícení
Přílohy
DSC_0009.JPG
DSC_0014.JPG
_20180222_174617.JPG


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od petr12 »

.
Naposledy upravil 1 dne petr12; celkem upraveno 0x.


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od petr12 »

koupil jsem dynamo pro malou větrnou elektrárnu 36W , při 3000 ot dává 25V a dobíjená baterka z něj vytáhla 2,5A. k tomu stabilizátor In: 8-40V Out: 12V a je to !!!!!

měl jsem dynamo v náboji 6W 12V ale stačilo jen na přední světlo s 3xCREE

teď mám přední , zadní, brzdové, blinkry , 5V USB na mobil atd
WP_20180608_09_13_08_Pro_LI.jpg


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od petr12 »

WP_20180608_09_13_08_Pro_LI.jpg


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

petr12 píše: pát 08. čer 2018 9:56:51 WP_20180608_09_13_08_Pro_LI.jpg
Nikdo ale neví, kolik V má nabíjená baterka?Tor. :)


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od petr12 »

já to vím


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

petr12 píše: pát 08. čer 2018 19:28:07já to vím
Tak to napiš.Kolik voltů má ta baterie.Jinak je to neuplná informace o tom,
zda-li to vůbec funguje.Tor. ;)


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od zazvur »

Já to také vim 😀


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

:D No tak počkáme zda-li se něco dozvíme. ;)


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od petr12 »

tak vidíte, všichni to vědí jen tor ne


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Oni to všichni vědí :o Ale nevědí že to nemuže být efektivně funkční.
Stačí jenom počítat.Je to prostá aritmetika.No a na obrázku je naprosto
zásadní chyba která vychází z elektrotechnické neznalosti.Poznáte ji?
Propočítejte to a dojdete k zajimavým závěrům o efektivnosti tohoto
zařízení.Tor. :lol:


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Aha,tak je to za prachy.Tak teď jsme u podstaty věci.Tak si to
hoši kupte.Není problém.Tor.


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od petr12 »

info jsou zdarma, nic neprodávám. každý si to sám zváží.
a vy už běžte do prdele


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od zazvur »

Tak předchozí dynamo z Číny 6W nebylo stavěno na trvalé zatížení. Použil jsem dc motorek též z větrné elektrárny polovicniho výkonu jak petr12, stabilizátor 8-60v/5v,3A. Nemám palubní síť, jen dobijim telefon 5" a power banku proto pritlacne provedení. I když trvaly náhon ozubenym řemínkem jak petr12 je dobrý nápad. Odběr až 1.6A, zatím najeto 600km.
Přílohy
DSC_0012.JPG


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od zazvur »

DSC_0010.JPG


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Ano to je zcela funkční.Přítlačné provedení proto, aby jsi dosáhl
příslušného napětí.Proč? Protože je to dvojpólový stroj a ten
potřebuje otáčky ke své efektivní činnosti.Kdyby jsi dal vícepólový
tak stačí 400ot/s a dalo by to 50v bez problému.Ten se ale nedá jednoduše
koupit nebo respektive jeho cena je relativně astronomická.Tor.


Návštěvník

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Návštěvník »

zazvur píše: sob 09. čer 2018 20:35:48 Tak předchozí dynamo z Číny 6W nebylo stavěno na trvalé zatížení. Použil jsem dc motorek též z větrné elektrárny polovicniho výkonu jak petr12, stabilizátor 8-60v/5v,3A. Nemám palubní síť, jen dobijim telefon 5" a power banku proto pritlacne provedení. I když trvaly náhon ozubenym řemínkem jak petr12 je dobrý nápad. Odběr až 1.6A, zatím najeto 600km.
Trvalý náhon má nevýhodu, že se víc opotřebujou uhlíky. V zimě se svítí pořád, v létě skoro vůbec. Jen 0.5kg navíc.


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od zazvur »

Přítlačné provedení přesně z důvodu jak uvádí Host. Počet pólu v tom nehraje roli. Otáčky řeší převodový poměr, ať už třecí prevod, nebo ozubeny řemínek viz. petr12.


Návštěvník

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Návštěvník »

Host je nepřihlášený petr12:)
Od podzima jsem uhlíky měnil jednou, počítám že to bude 2x do roka. Výměna zabere 20 minut, což jde. Při běžné údržbě se vymění. Cena 50 kč.Nejezdím denně, v mrazu vůbec, spíš jsem čekal jak vydrží řemen, a zatím. Náklady byly ca 800,-


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Počet pólů hraje vždy roli podle vzorce U=BLV.To je fyzika a teorie elektromagnetických
strojů.Tak si to přečtěte.Když ten stroj je dvojpólový tak musí mít vysoké otáčky a klade
vysoký odpor pohonu.Proto měníte uhlíky a je to namáhané mechanicky.I alternátory
v automobilech jsou mnohapólové stroje.Proč? No protože na vonolnoběh by Vám žádný
takový generátor nedal 14,5 V.Změna převodu má své hranice(než se něco utrhne).
Takže máte řešení které je z pohledu nějak funkční ale je to bastl.Tor.


tomas24
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. čer 2018 10:15:35

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od tomas24 »

dal bych nábojové dynamo do předního kola
http://nightrider.xf.cz/tech/nexus1_1.jpg


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Ano to je řešení.Je to mnohapólový stroj,takže nepotřebuje vysoké otáčky a dává
okamžitě poměrně velké napětí.Samozřejmě záleží na watáži a jeho konstrukci.Obecně
lze říct že tudy cesta vede.Výrobci to vědí a tak jeho cena je poměrně vysoká.Tak jak
jsem to naznačil v minulých příspěvcích.Tor.


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od petr12 »

tomas24 píše: ned 10. čer 2018 10:47:51 dal bych nábojové dynamo do předního kola
http://nightrider.xf.cz/tech/nexus1_1.jpg

to jsem tam měl. 6V 3W , ale utáhlo to jen předek 3xCREEledky , po přopojení zadního to zhaslo všechno.
slabší světlo to uživí v pohodě, teď ho tam mám jako záložní . ono by to stačilo kdybych jezdil 15-20 kmh. ve 45ti už to chce líp vidět , tak jsem musel udělat jiný zdroj. 2000lm , protijedoucí auta v příkopě má taky svoje kouzlo

ale kdyby někdo technicky zdatný vymyslel dát třeba dvě vedle sebe, ..........


wip
Příspěvky: 221
Registrován: ned 25. led 2015 10:01:03

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od wip »

já si koupil 12v baterii jednou za 3 měsíce ji dám na nabíječku a svítím i když stojím


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od zazvur »

Přesně jak píše petr12. On radu ti dá každý dobrý přítel, jen málokterý dá ti mouky pytel. I já mám "mnohapólový stroj" nábojové dynamo. To se zatím, co mám informace, vyrábí 3W, což je málo pro např trvale svícení displeje GPS. Proto cenově dostupné řešení dc motorkem a převodem.


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od petr12 »

to trvale nevíš kde jsi, když musí furt svítit gps :)))


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

No .Kdyby jste byli trochu elektro osvícení tak by Vám to nábojové dynamo
uplně stačilo k dobíjení baterie, která by Vám to vše ukrmila a držela si kapacitu.
Stačí vyvinout regulátor který to bude umět.Už to tady v elektroporadně bylo
řešeno.Vzhledem k tomu že chcete koupit finální výrobek je ta šance minimální.
Takové konstruktérské činnosti ale nejste schopní.Takže bych parafrázoval ADMINA.
Prostě jste v jiné DIMENZI.Tor.


petr12
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. čer 2018 9:36:31

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od petr12 »

chtěl jsem to celé vyřešit motorem s elekrtickým startem, jako komfortního bajka. recenze nebyly až tak dobré,
dostupnost dílů semtam, menší možnosti úprav když je válec a hlava jeden kus. cena 300 usd, DHL asi 130 usd + clo a dph. za 10 000 je to další poruchový krám do chalupy.
to raději: mě stál 21 eur, takže bez poplatků. možná ho najdete levnější na jiném webu, takových motorků je tam spousta i na banggood.com
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... +motor+36W
https://www.banggood.com/DC-Voltage-8-4 ... rehouse=CN

řemenice a řemen na matis.cz


zazvur
Příspěvky: 27
Registrován: sob 03. zář 2016 11:27:40

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od zazvur »

Prosím ty ze správné dimenze, všechny ty schopné konstrukterske činnosti, ty elektroosvicené, aby vyvinuli ten správný regulátor a podělili se. Já a ani ti druzí ho nebudou kupovat, jen ho zkopirují, jinak to jsou všechno knížecí rady.
😂


Uživatelský avatar
Tor158
Příspěvky: 571
Registrován: pát 12. pro 2014 19:42:45

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od Tor158 »

Nikdo ho nevyvine ,stejně tak jako plno jiných věcí.Společnost
je natolik technicky zdegenerovaná ,že takovou věc s diskrétních
součástek neni schopná sestavit.A s cívkama.No to už vůbec ne.
Ano správně- okopírovat a za prachy to prásknout.To jo.To jim jde dobře.
Viz Zapalování.Ale k věci.Přemýšleli jste vůbec o tom proč ty měniče pracují se vstupním napětím
většinou od 8-10v.Oblast od 0-8-10v je nevyužívaná.Kde je to nejvíc potřeba.!
Jsou vyjímky, ale opravdu řídké.Jsem zvědavý zda-li Vás to napadne.Hlavně
nepište Nějakou Kalnou vodu. Vim proč -nevim proč a chtěl bych se to dozvědět.Tor.


PLVL

Re: Malé dynamo, alternátor - jak na to ?

Příspěvek od PLVL »

Vymýšlíte neuvěřitelné nesmysly a kraviny. Ale asi vás omlouvá mládí, nezkušenost a neznalost. :lol:


Odpovědět